Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за мотоциклети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Гуми за мотоциклети

    Тук открих един интересен тест от MXA magazine, за Dunlop 756, Bridgestone M404, Michelin MS3, Maxxis IT и Pireli scorpion 454.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • До: Гуми за мотоциклети

      Първоначално публикуван от bobimx Преглед на мнение
      По принцип не трябва да има база сравнение, защото S12XC е гума за ендуро докато МХ51 е за мотокрос. Но както Краси каза S12XC е по-добра за кал и меко, докато МХ51 ще е по-добра за твърдо. Освен това Мишелина ще е доста по издръжлив. Освен това Мишелин има и модел M12XC, който е от твърдо към меко и на твърдото ще е доста добър. Горе може да го видиш на снимките съм го качил. Миналата седмица имах Bridgestone M404 на много добра цена 8 гуми ама ги продадох за нула бройка. Това е другият вариант гума, който е страхотен и за ендуро и за мотокрос, но е много скъп. Защото е made in Japan
      От един месец търся М12ХС, ама го нямат никъде, ако някой може да ми намери 120/90/18, ще съм му много благодарен. Идеята ми е гумата да ми е от твърдо към меко, тъй като ща, не ща, докато изляза до черното карам по асФалт едни 20км
      Последно редактирано от viki terzieva; 10-03-10, 11:55. Причина: Неизползване на главни букви
      Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

      Коментар


      • До: Гуми за мотоциклети

        От BOBIMX си взех S12, след две карания не е мръднала.За кал е уникална

        Коментар


        • До: Гуми за мотоциклети

          от един месец търся М12ХС ама го нямат никъде, ако някой може да ми намери 120/90/18 ще съм му много благодарен идеята ми е да гумата да ми е от твърдо към меко, тъй-като ща не ща докато изляза до черното карам по асвалт едни 20км
          ..Е КАК ДА ГО НЯМА
          Има, колкото искаш Тук вече доста хора карат с такива
          Последно редактирано от viki terzieva; 10-03-10, 11:54. Причина: Неизползване на главни букви

          Коментар


          • До: Гуми за мотоциклети

            Старият ми Dunlop 739 произведен в Япония и сегашния МХ51 произведен в Индонезия...разлика честно казано не намирам,но ще видя колко ще издържи МХ51 щото 739-тката държеше фронта до последно...и на кал и на сухо!

            Коментар


            • До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

              Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
              и аз..вече съм изтрил няколко мишелина ендуро комп 3 /накупих ги покрай кръговете от източноевропейското по ендуро

              Тази гума предлага ли се в размер 110/100/18 и откъде мога да се сдобия с такава? Благодаря
              Последно редактирано от viki terzieva; 10-03-10, 11:54. Причина: Неизползване на главни букви
              "Суетата, е любимият грях на дявола"!

              Коментар


              • До: Гуми за мотоциклети

                А какво ще кажете за Китайските.Аз съм с такива и като се мине 1-2км. стават идеални,най важното не се пързалят по трева!!!
                [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                Коментар


                • До: Гуми за мотоциклети

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=72611
                  [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
                  [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

                  Коментар


                  • До: Гуми за мотоциклети

                    тази гума предлага ли се в размер 110/100/18 и откъде мога да се сдобия с такава? благодаря
                    FIM размерите няма 100х100
                    Тази, която отговаря на 100х100 от фим ските е 120х90
                    Ендуро компетишън гумите, които имам са от този размер
                    Последно редактирано от viki terzieva; 10-03-10, 11:53. Причина: Неизползване на главни букви

                    Коментар


                    • До: Гуми за мотоциклети

                      Аха... задният ми мус е 110/100 -18 и затова се интересувам за този размер . В такъв случай, залагам отново на "добрия стар" AC10 , "запасил" съм се с 2 бр.
                      Последно редактирано от viki terzieva; 10-03-10, 11:53.
                      "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                      Коментар


                      • До: Гуми за мотоциклети

                        Можете ли да ми кажете от къде да си купя Michelin M12XC, предна и задна.

                        Коментар


                        • До: Гуми за мотоциклети

                          Мисля че при Стефчо, БобиМХ имаше ....
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • До: Гуми за мотоциклети

                            ..Като става въпрос за м12..Наскоро и аз сложих такава..Първоначално бях леко скептично настроен, но реших да я пробвам
                            ..Много готина гума..Мислех си, че ще държи само на сухо твърдо..Защото нали уж мислехме, че е за такова..Оказа се обаче, че не е баш тъй..Гумата се води, че е за по-твърдо и сухо и затова е и направена много здрава и усилена..Бордовете й са много по-здрави от на който и да е друг модел гуми, с които съм карал, а грайферите са дебели и много здрави..НО..инженерите на мишелин нарочно са направили и големи разстояния между грайферите и така са оформили и шарката че гумата просто ХАПЕ А и се чисти бързо и лесно от калта, което я прави много универсална..Може да се придвижвате с нея по твърдо дори асфалт, без да късате грайфери и същевременно и на кал и трева заблатена просто РЕЖЕ На всичкото отгоре грайферите й ,освен дебели и здрави, са направени и невероятно високи..Може би това е гумата с най-висок грайфер, серийно призвеждана ..Целият мотор се повдига леко нагоре от към задницата, но пък наистина това и както споменах и разстоянието и дизайна на шарката, я правят да държи и на меко, и то МНОГО..Егати тракшъна, дори в някое почти блато ..Дадете ли газ, моторът се изправя, без да буксува или върти в ляво в дясно И излиза отвсякъде, а наистина е много износоустойчива и здрава тая пущина

                            ..Единственния момент, където леко губи е на твърди гладки повърхности, особено ако са мокри..Примерно скали мокри и прочее..Но и там малко някъде да хване и започва да кърти

                            Друг специфичен момент е, че за да държи тази гума, трябва да я карате малко по-мека, отколкото обикновено карате, защото бордовете й са много здрави и твърди, и грайферът е масивен, което я прави още по-твърда..Материалът й също е някъкъв по-усилен срещу износване, тъй че може да си позволите да карате с над 0,2 по-ниско, отколкото обикновено и ще стои твърда, все едно е доста по-напомпана, а шансът да изкривите джанта е нищожен..Аз за това и донакъде я сложих, защото мусът ми много остаря и омекна и с други гуми стои като по "капла", но с тази си стои нормално и съм сигурен, че повече ще се запази, защото тя абсорбира голяма част от енергията на удара..Ако и с такава гума изкривите джанта значи ..наистина яко сте се джаснали

                            Като цяло тук вече 3 ма души караме с такива и сме много доволни..Включително и сега в калищата, което много ме изненада..Само за еколозите може би ще е проблем и мърморят за тази гума, защото откъдето минете с нея, трева не никне после Всичко става канавки, а чимовете летят из въздуха като за световно Може би скоро ще пусна някоя и друга снимка и от терените и от това в какво състояние е гумата след определен брой карания Но наистина този модел се оказа много интересно предложение
                            Последно редактирано от viki terzieva; 10-03-10, 11:52. Причина: Неизползване на главни букви

                            Коментар


                            • До: Гуми за мотоциклети

                              А на мен ми предлагат нова Kings KT 965 - 100x100x18 за 60 лева.Не ме притеснява цената а марката.Някой карал ли е с такава?Или ще е по-добре да си търся употребявана но маркова?
                              Прикачени файлове
                              Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                              Коментар


                              • До: Гуми за мотоциклети

                                Пластмасова гума... износва се много бързо. Ако си с 125ца... става, ако си с някоя 450ка, имаш някъде 3 карания и трябва да я хвърляш. Като цяло за компромисен вариант се ядва. Става ли дума за по-евтина гума аз бих предпочел дънлопката, намират се по 80-90 лв в София.
                                KTM Fen

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X