Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за мотоциклети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

    Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
    Колега Джартов.Един приятел кара само с такива гуми.18-ката е два размера само 110/100 и 120/100.Обаче не отговарят на размера си.По-тесни са.Трябва да си вземеш 120/100 за да дойде колкото 110.Отзиви не мога да ти дам.Единствено ми се струва,че много бързо се износват,за около 4-450 км(стават на нула)и ми изглеждат направени с доста по-малко пластове.Аз скоро съм замислил един тест.Ще взема различни гуми(вкл. и тази)и ще ги карам по едно и също трасе и ще снимам какво се случва с тях.Иначе вносителят е в София.Намира се до Складова база"Илиенци".На дребно продава 110/100 за 45 лв. и 120/100 за 55лв.Последно ходих да взимам гуми за приятеля ми преди две седмици и такива бяха цените.Каза,че за количество от 5 гуми нагоре прави и отстъпки.Успех.
    Много благодаря за точния отговор.Аз карах с такава и да кажа чесно резултата е задоволителен.Наистина се износват бързо но не забравяйте че са много меки и са за кал.Ако се карат в кал съм сигурен че нещата ще са доста по различни.Все пак благодаря и ще ви потърся за повече информация.

    Коментар


    • #47
      До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

      Първоначално публикуван от damian64 Преглед на мнение
      Колеги, някой карл ли е с предна Дънлоп Д773. Дават я за меко, кал, че и пясък. Взеях я и сега се чудя дали да не взема и задна такава. Се пак идва есен, а тогава вали. Гумата не е монтирана, засега си търкам Митаса и затова не мога да дам мнение. Порових из форума, но за Д773 не намерих нищо. Задната и тя е Митас С04 на 50%, така взех мотора и засега по твърдите и каменисти пътчета в района около Сл. бряг става(тука дъжд не вали) . Проблема идва като прецапам през някоя от рекичките и отсрешния бряг е разкалян. Предната Митаска е нова още и държи, обаче отзад настава смях край брода. Та кажете с оглед на идващата есен(кал и шума) каква задна гума да купя. Ще се кара окло София, а там си вали.
      Много съм доволен от 773.Карах я на КЛХ-а и сега на КТМ-а държи на всякъде.Ако не е тайна сподели от къде ще я вземеш и на каква цена.
      Сега съм с Дънлоп Геомакс едно каране имам с нея общо взето съм доволен ама не е като 773. От Максис сур крос също съм доволен следващата мисля да е такава.
      Поздрави.
      Последно редактирано от Светльо KLX; 20-08-09, 13:21.
      Кавазаки КЛХ 300 04г
      Кавазаки КХ 65 04г
      Опел Астра 94г
      Мерцедес 124 91г

      Коментар


      • #48
        До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

        Michelin AC 10 (set) - Задната,доста добра гума,държи добре на кал,камъни и на асфалт се представя добре спрямо други (давам мнение и за асфалт защото за да стигна до черните пътища трябва да обиколя града ) Изобщо хубава гума,цени немога да дам защото този мотор така си дойде,с тях,нови

        Предната,крайно разочарован съм,на трева или сипица преден кантар никога немога да направя,поне аз,винаги плъзва гумата,на асфалт мога,но дори и с бавна скорост (5-10км/ч) гумата блокира и си се плъзга по асфалта,вярно не е за асфалт затова мнението ми за нея не е много полезно,но също съм останал с впечатления и на кал,трева,камъчета,камъни и д.р че не се държи добре,не спира хубаво,предплъзва и в завои колко пъти съм лягал защото се е плъзнала ..

        Коментар


        • #49
          До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

          Предишната ми гума беше Метзелер сих деИс,а сега сАм с Голден Туре и пак сАм доволен и 2-те гуми са добри.
          [COLOR=darkorange][B][SIGPIC][/SIGPIC][SIZE=7] [/SIZE][SIZE=5]
          [/SIZE][/B][/COLOR]

          Коментар


          • #50
            До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            Аз карах с такава и да кажа чесно резултата е задоволителен.Наистина се износват бързо но не забравяйте че са много меки и са за кал.Ако се карат в кал съм сигурен че нещата ще са доста по различни.
            Моята задна за две карания и 400км общо вече е на 50% износена......Вярно че е много сухо сега пък и ние по бая камънак карахме, така че на кал със сигурност ще изкара доста повече.Ако ще се взимат повече бройки смятай ме и мен с една задна 110/100/18.
            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
            2007 HOMDA FMX 650

            Коментар


            • #51
              До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

              Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
              Колега Джартов.Един приятел кара само с такива гуми.18-ката е два размера само 110/100 и 120/100.Обаче не отговарят на размера си.По-тесни са.Трябва да си вземеш 120/100 за да дойде колкото 110.Отзиви не мога да ти дам.Единствено ми се струва,че много бързо се износват,за около 4-450 км(стават на нула)и ми изглеждат направени с доста по-малко пластове.Аз скоро съм замислил един тест.Ще взема различни гуми(вкл. и тази)и ще ги карам по едно и също трасе и ще снимам какво се случва с тях.Иначе вносителят е в София.Намира се до Складова база"Илиенци".На дребно продава 110/100 за 45 лв. и 120/100 за 55лв.Последно ходих да взимам гуми за приятеля ми преди две седмици и такива бяха цените.Каза,че за количество от 5 гуми нагоре прави и отстъпки.Успех.
              къде по-точно се намира вносителя на тези гуми
              на сушата и град помага

              Коментар


              • #52
                До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

                Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
                Единствено ми се струва,че много бързо се износват,за около 4-450 км(стават на нула)
                Не искам да се намесвам, но искам да направим една проста сметка.

                Една виетнамка държи 500 км. 3 виетнамки по 55 лв. = 165 лв. да кажем ще ги вземеш на 150 лв и ще караш 1500 км. в най-добрият случай

                Един Мишелин, който и да вземеш кросов или новият модел М12ХС или S12XC ще те изкара над 1600 км. като може да стигне и до 2000 км. и струва е 140 лв.

                А кажете което е по-добре

                Коментар


                • #53
                  До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от bobimx Преглед на мнение
                  Не искам да се намесвам, но искам да направим една проста сметка.

                  Една виетнамка държи 500 км. 3 виетнамки по 55 лв. = 165 лв. да кажем ще ги вземеш на 150 лв и ще караш 1500 км. в най-добрият случай

                  Един Мишелин, който и да вземеш кросов или новият модел М12ХС или S12XC ще те изкара над 1600 км. като може да стигне и до 2000 км. и струва е 140 лв.

                  А кажете което е по-добре
                  Плюс три смени на гума което си е доста трудоемко, но пък три пъти имаш остри ръбчета поне за ден.

                  Коментар


                  • #54
                    До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

                    ..Наскоро имах сблъсък с гумите фортуне..наистина ми се струва че човек тр да има мноого голям късмет за да кара с тях..може би това значи името им
                    ..монтирах една от асвалтовите им модели на едно ендурце..вкарах я в джантата с голи ръце
                    стори ми се чист найлон вярно струваше 25 лв
                    пишеше че е произведена във виетнам

                    тр да взема една от кросовите да пробвам..но ми се струва че тия 400км са твърде оптимистични ..по скоро специално пък на нашето трасе ще се скъса за най много до 5 обиколки

                    с мишелин АС 10 например съм карал по 2000км и то твърдо че и асвалт..2007 ма с такава на ход с мотора отидох до гърция ..без да я сменям участвах там на ендуро състезание..че се и върнах и с медал и 50 евро награда

                    с предни мишелин пък съм карал дори и с 2 ра употреба такива по ..и аз не знам хиляди километри ...а специално фим ендурото им предните ..просто нямат износване..а държат много
                    сега пробваме една от новите крос кънтри модели на мишелин-М12ХС ..като им навъртим повече км ще докладваме..за сега изглежда нещо мноо яко за твърдо което ми се струва че за разлика от другите гуми за твърдо ще държи и на трева


                    ..ето ви диаграмата на мишелин от един щатски сайт я копнах за техните модели оф роуд..мисля че ще е от полза
                    ..имайте в предвид че тяхното понятие за интермедия ..отговаря на нашето за твърдо та твърдо..тоест тяхното хард е..нещо наистина прекалено твърдо..пустинни спечени терени, асвалти и прочее


                    Коментар


                    • #55
                      До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

                      Здравейте.Моето мнение се покрива напълно с мнението на БобиМХ,но всеки си преценява за себе си.Събота и неделя карахме с приятеля ми,който кара с тези гуми.Пробивахме нова пътека,доста скалиста.Неговата гума беше на едно каране и в неделя вече не ставаше за нищо.Скалите я бяха направили на парцал.Мишелина ми почти нямаше последствия.Аз за мен съм си направил изводите.Иначе мястото от където му взимам гумите е: Карате по бул."Рожен" посока "Илиенци".На светофара на стадион "Локомотив" завивате на ляво.Карате около 4-500 метра и в дясно ще видите складовете на "ВСК Кентавър".Влизате там и вече питате портиера,той ще ви упъти.Обслужването отговаря на качеството на гумите,така че бъдете търпеливи.Става въпрос за гр.София.Успех и безаварийно на всички.

                      Коментар


                      • #56
                        До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

                        Пичове, това за гумите е относително.
                        На един сметката може да не се покрива със сметката на друг
                        Първо и най-важно - зависи на какъв терен се кара.
                        Второ - зависи от стила на каране.
                        Трето - зависи от силата на машината.

                        Ще ви дам пример с мен.
                        В Стара планина с каране по скалистите и каменисти пътеки една АС 10 за две карания я правя на дреб с ХРа ми.
                        А ако си го поставя за цел - да направя яко каране, повече км, без да жаля гумата може да я разнищя и за едно каране.

                        Същата тази гума като я карам по нашите терени - Лозенска и Плана(в тези две планини кал няма само два месеца в годината) мога да направя 10 карания и няма да е минала средата на грайфера.
                        Защото просто няма какво да я скъса и няма твърда и камениста почва да я трие.

                        Всичко е относително.
                        Затова освен да казвате и модела е важно да казвате на какъв терен е тествана и на каква машина.

                        Плюс това всеки има доста различни разбирания за екстрийм и трудност на терените. Всеки има различен стил.
                        Едни карат агресивно, други яваш, яваш...

                        Коментар


                        • #57
                          До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

                          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                          Пичове, това за гумите е относително.
                          На един сметката може да не се покрива със сметката на друг
                          Първо и най-важно - зависи на какъв терен се кара.
                          Второ - зависи от стила на каране.
                          Трето - зависи от силата на машината.

                          Ще ви дам пример с мен.
                          В Стара планина с каране по скалистите и каменисти пътеки една АС 10 за две карания я правя на дреб с ХРа ми.
                          А ако си го поставя за цел - да направя яко каране, повече км, без да жаля гумата може да я разнищя и за едно каране.

                          Същата тази гума като я карам по нашите терени - Лозенска и Плана(в тези две планини кал няма само два месеца в годината) мога да направя 10 карания и няма да е минала средата на грайфера.
                          Защото просто няма какво да я скъса и няма твърда и камениста почва да я трие.

                          Всичко е относително.
                          Затова освен да казвате и модела е важно да казвате на какъв терен е тествана и на каква машина.

                          Плюс това всеки има доста различни разбирания за екстрийм и трудност на терените. Всеки има различен стил.
                          Едни карат агресивно, други яваш, яваш...
                          Това е абсолютно вярно!
                          За миналия сезон(миналата година) съм навъртял 2500-3000 офф(Плана,Люлин,Верила и малко Витоша) и задната ми гума беше над 50%(Пирели вече не помня каква точно) , а предната над 90%(Метцелер Уникрос)-и двете се водеха за среден към твърд терен,та винаги много съм се чудел как колегите за един сезон изяждат една предна и две-три задни...
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • #58
                            До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

                            Значи,тук средна Стара планина караме само камънаци, мек терен почти няма. Пробвани са абсолютно всички марки гуми,най-доброто в смисъл,издръжливост и сцепление е 100% Dunlop 752. 450-ките карат около около 500-600 км, максимум 700км ако не се дава гас. Всичко останало е на дреб за 200-300 км. Жалко че тези 752 вече ги няма !
                            Стефан Дянков

                            Коментар


                            • #59
                              До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

                              Новите модели на Дънлоп, МХ 51 го дават наследник на 756, тя е интермедия.
                              МХ 31 я дават мека, за кал.
                              А 952 е наследник на 752 модела, тя мисля, че е за твърд терен.

                              Коментар


                              • #60
                                До: ГУМИ ЗА МОТОЦИКЛЕТИ

                                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                                Новите модели на Дънлоп, МХ 51 го дават наследник на 756, тя е интермедия.
                                МХ 31 я дават мека, за кал.
                                А 952 е наследник на 752 модела, тя мисля, че е за твърд терен.
                                Дунлопа е хубава гума, само че качеството и падна страшно много спрямо миналата година. Новите модели се правят в нови заводи и въобще смеската не е същата. 952 наистина е наследник на 752, но не е точно така защото няма 18" размер. Което най-голямата гпупост според мен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X