Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

    Първоначално публикуван от skreeper Преглед на мнение
    Мотора си го карам по околията (Стара Планина, Средна Гора ). А иначе караме в различни групички сигурно и за това може би не сме се виждали ... А и главната причина е, че в момента уча в Германия и се прибирам рядко, за това и рядко карам ( 4-5 пъти в годината дали ми се събират). За това сигурно не сме се засичали. А относно карането няма проблеми, като се прибирам може да се разберем да се съберем и да покараме заедно Това ще е обаче чак лятото сигурно
    OK
    Аз също карам там, но досега не съм срещал двутактово SUZUKI.
    Лятото сигурно ще се видим.
    KTM 530 EXC

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

      Колега Suhoi 27,поздравления за покупката.ANDREANI са много сериозна,може би точната дума е организация.Предлагат много добри решения.Дори провеждат курсове за обучение.Дано не е само за лична употреба.Ще е много полезно за мнозина от тук,включително и на мен.Много хора обръщат внимание само на предницата и почти никой не обслужва задният амортисьор.А той е толкова важен,колкото и предницата и се нуждае от същите грижи.Изобщо с интерес чета твои коментари относно окачване и да ти кажа ако ти се занимава с WP с интерес бих го оставил в твои ръце да видя резултата.Успех от мен.

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

        Aко гоним нещо различно от смяна на масло и уплътнения ще ми трябва и самият мотоциклет
        Последно редактирано от suhoi27; 01-02-11, 18:03. Причина: гЛавни буквички
        A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

          Колаго гледам че разискавате задните амортисьори ,и искам да попитам нещо.Значи онзи-ден дадох моят амортисьор на ремонт,понеже беше протекъл.Кто го сложих обаче след ремонта се оказа че след като го натисна почти не може да върне ,като ,че ли задържа някаде.Моля даите съвет така ли трябва да е, понеже е с ново масло и азот ,или има нещо нередно и ако е така ще съм ви благодарен ако споделите.

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

            Виж дали ребаунда не ти е навит докрай,но дори и така да е пак би трябвало да се връща. Нещо не е доправено-налягане на азота, спукан мех, неподходящ уплътнител, скапан бушинг на буталото, въздух и какво ли още не...върни го за доремонт!
            A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

              Първоначално публикуван от tsani Преглед на мнение
              Колаго гледам че разискавате задните амортисьори ,и искам да попитам нещо.Значи онзи-ден дадох моят амортисьор на ремонт,понеже беше протекъл.Кто го сложих обаче след ремонта се оказа че след като го натисна почти не може да върне ,като ,че ли задържа някаде.Моля даите съвет така ли трябва да е, понеже е с ново масло и азот ,или има нещо нередно и ако е така ще съм ви благодарен ако споделите.
              Този проблем може да се появи и от запекли лагери на линка например, обаче щом преди го е нямало май това отпада... Както каза колегата по-горе най-вероятно нещо не е направено като хората. Като начало можеш да нагласиш амортесьора до заводските настройки (прелоуд на пружината, ребаунд, компрешън) и да видиш дали ще се оправи. А и ако налягането на азота е много малко също може да не се връща, въпреки, че пък пружината според мен би оказала достатъчна сила за да се върне... А бе най-добре се свържи с човека, който е извършил ремонта, кажи му за проблема и ако не ти намери решение просто му го върни за повторен ремонт Така поне бих направил аз

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

                Оказа се че пружината е къса.Възможно ли е да не връща до краи,от това?

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

                  Първоначално публикуван от tsani Преглед на мнение
                  Оказа се че пружината е къса.Възможно ли е да не връща до краи,от това?
                  Как така сега е къса, а преди не е била ?! Явно не е навита достатъчно Опитай се да я навиеш и както казах по-горе най-добре виж в мануала колко трябва да е затегната и я натегни до толкова и после си я дорегулирай като покараш и усетиш как е

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

                    Здравейте колеги, а може ли вместо масло за заден амортисьор да се сложи масло за предница?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

                      Здравейте колеги интересуваме от къде да си поръчам части за задния амортисьор?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

                        Здравеите колеги интересува ме дали задния Sachs амортиьор на Хускварна 125 См125С 2007 се помпа? предишния собственик го помпаше с въздух но никакъв смисъл и то с компресора...Ще съм много благодарен на отзовалите се защото ми писна да се чупи опашката на мотора заради амортисиьора.Прегледах мануала но само за ВР и ЦР 125.(днеска го свалих се чуда какво да го правя)Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

                          Какво означава това МАНУАЛА ?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на задни амортисьори (SHOWA, KAYABA)

                            Първоначално публикуван от ridera251 Преглед на мнение
                            Какво означава това МАНУАЛА ?
                            Сервизно ръководство за ремонт и обслужване на мотора, на английски service manual.
                            Yamaha WR 200

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X