Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматичен съединител РЕКЛУСЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Автоматичен съединител РЕКЛУСЕ

    Абе не е съвсем така.
    Тоя съединител с нищо не помага на превключването, а в мотокроса ако го ползват, може би би било само заради загасването (т.е. е почти ненужен) и то само ако ръчката стои и работи над 3000 оборота примерно. А триенето би следвало да е по-голямо, точно заради функцията на реклуз-а, полусединител винаги, гогато оборотите паднат до съответната стойност (т.е. на всяка предавка). Май не съм съвсем ясен, ама...
    К. Кулев

    Коментар


    • #32
      До: Автоматичен съединител РЕКЛУСЕ

      За мотокрос освен задържането да не загасне при падане друго преимущество Реклуса няма.
      Не знам какви са му възможностите за настройки, но в мотокроса се използва много полусъединител и то на пълна ръчка.
      Но при мотокроса полусъединителя е коренно различен от начина по който се използва в ендурото.
      При мотокроса съединителя е много важен за старта и за излизането от завоите. Там се навива масура до дупка, а със съед. се дозира за максимално ускорение и максимален контрол и сцепление.
      Това ние го правим на 250ките, ама големите майстори го прилагат и на 450ките.
      Казано с две думи търси се избухливост във всеки един момент.
      В ендурото е обратно, там избухливостта се търси много по-рядко.
      По скоро успокояваш и го използваш за повдигане и преминаване на препятствия.
      Вкарва се ръчка и за ускорение, но са по-рядко тези препятствия, а и Реклуса там си върши идеална работа, добре си зацепва.

      Коментар


      • #33
        До: Автоматичен съединител РЕКЛУСЕ

        Ето нещо интересноhttp://www.youtube.com/watch?v=wSeCq...eature=related

        А това е втората частhttp://www.youtube.com/watch?v=ztVfP...eature=related
        Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
        0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

        Коментар


        • #34
          До: Автоматичен съединител РЕКЛУСЕ

          Не е много за тази тема ,но и аз вече съм собственик на съединител Реклусе.По нататъка ще има и снимков материал.Взех модела
          Z-Start Pro и тапа за съединитела която увеличава обема на маслото в двигатела.
          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

          Коментар


          • #35
            Здравейте какво е общото мнение за реклуз на крос и каране в гората ? Все още ли като пускаш по инерция и няма моторна спирачка

            Коментар


            • #36
              Карам с Реклуз от 6 години и съм много доволен от тази екстра. Ако пускаш на голяма предавка изключва , но ако пускаш на малка предавка си държи . Когато освободи му трябва съвсем леко газ и зацепва отново . Ако искаш на загасен двигател не става .
              Със Реклуз и дублирана задна спирачка на кормилото се кара много удобно.
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X