Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вадене на болт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вадене на болт

    понеже и аз имам подобен проблем
    нещата при мен са по-различни
    значи - едно на ръка, че веригата е хлабава
    второ, че частицата, която държи двата края на веригата заедно се е искривила от падане на веригата и не смея да опъвам
    и третото - нали от двете страни има по един болт, който като го натегреш и избутва гумата на зад и в същото време опъва веригата
    това ок
    но единият болт е скъсанне знам кога и как
    но е скъсан.
    ако пробвам с разпробиване с по-малка боргийка ще стане ли
    или ще орезиля резбара

  • #2
    ти искаш да извадиш скъсания ли?

    Коментар


    • #3
      да извадя скъсания
      да сложа нов естествено
      и да си оправя от тук и проблема с веригата

      Коментар


      • #4
        Ммм ... Ако не си го правила, по-добре викни някой от големите. Болтовете се вадят както се вадят, но обикновено са от корава стомана, и няма да удържиш бормашината. Може и да не е лесно.

        Коментар


        • #5
          може сякак, с бормашина е рисковано за резбата на т'ва ф което е навит болта, ама ако се чувстваш сигурна действай. ако не е омаслен, може да пробваш да залепиш със много здраво лепило за него парче желязо примерно, но малко по-тънко и така да стане, но ако не е много затегнат... друго, друго, ако имаш телоподаващо под ръка, май най-лесно е да го капнеш към другото тънко желязо и така...

          Коментар


          • #6
            е скъсан болт съм вадила по тоя начин, но от барабан на кола
            а как така - вади се както се вади???
            не е скъсана главата само

            Коментар


            • #7
              От здрасти - и шлосер осми разряд?
              По ситуацията. Главното е защо се е скъсал. И как. Ако е ръждясал - клеясал, може и само с ВД-40 и чука да тръгне. Ако има криво и скъсано по резбата - с екстрактори, заваряване, с електроерозийка, с квото тръгне ...

              Коментар


              • #8
                значи...не знам как се е скъсал
                но е скъсан навътре
                демек няколко резбички на вътре
                няма как да се навари някакво желязо
                освен от другият край да се завари гайката, която служи за контра и да се отвърти
                като се покаже от другата страна........с клещичките

                Коментар


                • #9
                  Ако стърчи от другата страна, може да се опита от там. Може да тръгне лесно, примерно просто с клещи, обаче може и да не тръгне, а тогава вече резбата ще е повредена от клещите.

                  Коментар


                  • #10
                    е.........мен резбата не ме тревожи
                    значи утре ще опитам така - с клещитет докато се покаже достатъчно от другата страна
                    режа до овредената резба и другото го развъртам.......
                    а?
                    ще стане ли нещо

                    Коментар


                    • #11
                      Не, не бива да повреждаш резбата с клещите, щото тогава няма да можеш вече да завиеш на нея гайка. Колко стърчи?

                      Коментар


                      • #12
                        ми...5-7см.......

                        Коментар


                        • #13
                          ??? Чакай сега. Значи имаш плоско желязо, през него дупка, от едната страна главата на болта е откъсната и той е потопен в резбата, а от другата пак тоя болт стърчи 5 сантиметра? Или милиметра?

                          Коментар


                          • #14
                            сантиметра

                            Коментар


                            • #15
                              )) Че тогава вземи две еднакви гайки, завий ги на стърчащия край, стегни ги здраво една към друга (но не към желязото!) - ще получиш нова глава на болта. Отвий го внимателно и това е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X