Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепене на феродо ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепене на феродо ?

    Здравейте колеги, понеже не мога да намеря никъде накладки за моя мотор gas gas halley 125, реших че трябва да си лепя феродо. В каталозите намирам само обратни накладки, които са за задна спирачка на някаква Хoнда. Та въпросът ми е знаете ли къде лепят феродо, има ли смисъл да се занимавам с това или по-добре да си търся друг апарат?

  • #2
    От: Лепене на феродо ?

    Лепени накладки не се препоръчват, особенно за предни спирачки. Ако няма друг вариант обаче, и това е решение.
    Няма как да ти кажем къде лепят накладки, защото не си писал откъде си !
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

    Коментар


    • #3
      От: Лепене на феродо ?

      Минута и половина с гугъла:

      Предни:
      http://www.delta-braking.com/htm/bra...ectedBp=DB2650

      Задни:
      http://www.delta-braking.com/htm/bra...ectedBp=DB2170

      И сега ако не можеш да намериш....

      Коментар


      • #4
        От: Лепене на феродо ?

        Лепил съм навремето,преди 14-15 години кат нямаше по магазините мотонакладки.Помня взимахме ВАЛЕО от кола разлепвахме,очертавахме нагласяхме и лепим с Влакнест кит към ориг. накладка(само почистеното желязо де) и така изкарвахме по 4-5 хил км.

        Коментар


        • #5
          От: Лепене на феродо ?

          В гугъла съм търсил много, не са тези накладки колега, от Разград съм и мисля че тук няма кой да направи тази операция, камо ли аз сам. Един човек ми каза че в Русе лепели накладки, но нищо повече.

          Коментар


          • #6
            От: Лепене на феродо ?

            "Еффект" ООД - Варна.
            Лепят с тяхно феродо, слагал съм на задни на 200кг мотор. Горе-долу спира, но износва по-бързо от купешките.

            Коментар


            • #7
              От: Лепене на феродо ?

              http://www.gasgas-bg.com/ тук дали няма да има?
              A Lone Rider

              Коментар


              • #8
                От: Лепене на феродо ?

                Цялата процедура по лепенето не е никак сложна проблема е с това да попаднеш на читаво феродо. Чувал съм че накладки от автомобил с останало по 3-4мм феродо може да се очертаят да се изпилят с флекса за да придобият формата на тези от мотора и ставало ама не съм опитвал . Лепил съм задни накладки с феродо от Лада. Цената му е 2лв за плочка достатъчна за 2-4 накладки според размера и се продават в магазините за авточасти за руски автомобили. Процедурата е лесна. Изчистваш до метал оригиналните.Ако металната част на накладките , която си изчистил не е пробита правиш две дупки 6 мм така, че да разделиш металната част на накладката долу горе на 3 части нещо такова да е Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:7.0 КБ
ID:5566405 . ( не ми се рисуваше накладката с извивки и другите кривини). След това очертаваш тази част върху феродото и го изрязваш . Трябва да си маркираш къде са дупките в металната част, на тяхно място с бургия 6 мм си правиш фрезинг дълбок около 3мм . От парчетата излишно феродо след като си изрязал накладките със замба си изрязваш по две пръчици феродо за всяка накладка ( набиват се в отворите така ,че полувината от парчето да влезе във фрезингите другата половина да остане във отвора в метала) . Когато си готов със всичко това разбъркваш си епоксидна смола ,мажеш феродото и желязото , като слагаш във фрезинга и намазваш отворите от вътрешна страна. Залепваш феродото за металната част, набиваш парченцата, които си извадил от замбата стягаш феродото за металната част със метална стяга и хвърляш в фурната на 180 градуса за два час ( може да увиеш всичко с готварско фолио преди да го стегнеш за да не ти залепне стягата за накладката ). После с флексче изчистваш изплюлата смола и си готов. Пробвал съм го многократно и не съм имал проблеми с отлепване на феродото, но спира малко по зле отколкото с оригинално , което се дължи на това , че феродотоо което съм ползвал е предвидено за Лада не за мотоциклет .

                Коментар


                • #9
                  От: Лепене на феродо ?

                  Мога да ти помогна,във В.Търново има човек който се занимава основно с това да прави накладки,но му се носят подложките(метала,основата,формата...както искаш го наречи) или казано това което е останало от старата накладка защото по нея прави новата,ако си пазиш старите накладки прати ми ги по Еконт,аз ще ги занеса на него,но е малко бавен и труден и може да отиде една седмица,след това ще ти ги върна с наложен платеж колкото струват и готово....който си е правил при него е доволен

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лепене на феродо ?

                    Аз направих тази грешка преди няколко години на един TTR и няма да я повторя, Но това неозначава, че няма да намериш някой да лепи с качествено феродо, но се съмнявам... При мен изяде дисковете за нула време. Предварително гледай да е меко, да се драска лесно и да се виждат примеси от жълти стружки в него.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лепене на феродо ?

                      Първоначално публикуван от DJIGATA86 Преглед на мнение
                      Аз направих тази грешка преди няколко години на един TTR и няма да я повторя, Но това неозначава, че няма да намериш някой да лепи с качествено феродо, но се съмнявам... При мен изяде дисковете за нула време. Предварително гледай да е меко, да се драска лесно и да се виждат примеси от жълти стружки в него.
                      За лада е точно такова. Не износва диска и се виждат стружки във феродото. Когато прокараш пръста през феродото ти остава по пръста. Но въпреки това мотора не спира като с оригинални спирачки. Макар , че в гората предпочитам да карам с лепено феродо . Или си внушавам или наистина , когато скоча на спирачката гумата не блокира толкова често

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лепене на феродо ?

                        Залепих си ги във Варна, където ми препръча колегата Ivan_J , сега да спре дъжда да поолегне феродото по диска и ще напиша отзиви, иначе примеси не виждам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лепене на феродо ?

                          има лепило подобно на покси пол което издържа на температура взимаш си лепило изчистваш старите накладки до метал с шлайфа и си лепиш новото феродо

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X