Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НЕ пали от манивела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: НЕ пали от манивела

    Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
    Клапаните продадат или по точни ''вкопават'' защото са титаниеви и титания е много твърд материал и леглото на клапана се вкопава и оттам идва лошото палене като е загрял мотора,докато при старите въздухари там става точно обратното след повече километри,хлабината на клапана се увеличава с времето понеже се износват кобилиците там където се допират с клапаните.

    Не се вкопават леглата на клапаните а самите клапани.Аз съм 80% че е от натегнати клапани.От карбуратора може да има други ядове но не и тези където ги обяснява.провери си всмукателните клапани и пиши какво е било.Хлабината трябва да е 010-015мм на всмукателните и 017-022мм на испускателните
    0888 074 049

    Коментар


    • #17
      Здравейте колеги, от няколко дни вече имам Suzuki RMZ 250 което пали когато си иска на манивела, на скорост само що превърти и пали, но работата му е лоша. Ниските обороти са високи и променливи и пука в ауспуха, дръпна ли смукача се форсира яко. След подаване на газ оборотите не падат бързо. Карбуратора уж го изчистих, жигльорите съм ги прокарал с медна жица с точния диаметър, уж всички отвори са свободни но никак не може да се повлияе с регулировки. Маншона между карбуратора и главата е здрав, няма напукано. Проверих и клапаните, всмукателните 0.10 мм влиза 0.15 мм не влиза, изпускателните 0.20 мм влиза, 0.25 мм не влиза. Моля за съвет, благодаря. Телефона ми е 0899 563938 Йордан

      Коментар


      • #18
        Бедна смес. Места много за идване на проблема. иначе почваш от винта за сместа да развиваш макс. до три оборота. Ако не се оправи слагаш по голям жигльор или повдигаш иглата с едно деление и проба.
        EXC TPI 2019

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X