Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как правилно се мери нивото на маслото, 4Т двигател?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как правилно се мери нивото на маслото, 4Т двигател?

    Днес сменях маслото на Хондичката XR125 и се опасявам да не сипах в повече..

    В инструкциите пише как се мери нивото, но ми се вижда странно: Двигателят да е топъл, моторът да е изправен, да развъртя капачката с щеката за ниво, да я зачистя и да я топна обратно, забележете БЕЗ да навивам. После да извадя и отчета нивото. Правилно ли ви се струва? Особено частТа да не се навърта капачката с нивомера ми е странно.

    И друго: ако съм сипал повечко масло, проблем ли е?

    Благодаря
    Последно редактирано от viki terzieva; 31-01-11, 16:35.

  • #2
    От: как правилно се мери нивото на маслото, 4Т двигател?

    Повечето масло може да се изтегли със спринцовка без проблем... Да знаеш: хорицата с дръпнатите очи са по-умни от нас-и то не в пъти, а в порядъци!
    Последно редактирано от viki terzieva; 31-01-11, 16:34. Причина: Моля, използвайте главни букви!
    A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

    Коментар


    • #3
      От: Как правилно се мери нивото на маслото, 4Т двигател?

      Първоначално публикуван от naughty Преглед на мнение
      В инструкциите пише как се мери нивото, но ми се вижда странно: Двигателя да е топъл, мотора да е изправен, да развъртя капачката с щеката за ниво, да я зачистя и да я топна обратно, забележете БЕЗ да навивам. После да изватя и отчета нивото. Правилно ли ви се струва?
      Защо да е странно? Това е метода който смятам за правилен и използвам.
      Колко повече е маслото и как си го измерил? Ако нивото при топъл двигател е на МАХ то при студен т.е. който е бил в покой по дълго време нивото ще е малко над максимума. Това важи когато контролния уред (пръчка, прозорче) ти е на картера обаче. Ако се мери горе на рамката показанията може да са много по неясни особено ако маслото ти не се задържа горе а се стича обратно към двигателя. Тогава обаче измерването ще показва по малко масло отколкото има в същност.
      При измерването зави ли пръчката или просто я постави както е по упътване защото ако си я завил - нормалко е нивото да излиза по високо.
      Ако си 100% сигурен че маслото е повече отколкото е нужно лесно можеш да отточиш но имай предвид че ако го оставиш с малко/без масло пораженията ще са много по тежки.

      Коментар


      • #4
        От: Как правилно се мери нивото на маслото, 4Т двигател?

        Сменях маслото онзи ден и усшях да източа само 300 гр от старото "масло". Предишния собственик явно не се е грижил за мотора както трябва, и всъщност излезе някаква черна боза, 1/3 от количеството, което трябваше да бъде. Ужасявам се от такива мърляви работи..

        Това ми е първи мотор и не бях наясно точно как се мери нивото. При ненавиване на пръчката, нивото е ОК, при навита пръчка е над максимума.

        Явно сега е ок нивото, но ме боли сърцето как е каран с 1/3 от количеството и то бая загоряло..

        Коментар


        • #5
          От: Как правилно се мери нивото на маслото, 4Т двигател?

          Първоначално публикуван от naughty Преглед на мнение
          Сменях маслото онзи ден и усшях да източа само 300 гр от старото "масло". Предишния собственик явно не се е грижил за мотора както трябва, и всъщност излезе някаква черна боза, 1/3 от количеството, което трябваше да бъде. Ужасявам се от такива мърляви работи..

          Това ми е първи мотор и не бях наясно точно как се мери нивото. При ненавиване на пръчката, нивото е ОК, при навита пръчка е над максимума.

          Явно сега е ок нивото, но ме боли сърцето как е каран с 1/3 от количеството и то бая загоряло..
          би

          Да не би мотора да го гори повече от необходимото,или просто си е бил мърляч предишния собственик.

          Коментар


          • #6
            От: Как правилно се мери нивото на маслото, 4Т двигател?

            Точно така се мери маслото наи правилно даже в мануала го пише.Двигателя трябва да работи 5 мин след това се гаси и се мери но без да се навива резбата на пръчката.

            Коментар


            • #7
              От: Как правилно се мери нивото на маслото, 4Т двигател?

              Първоначално публикуван от hitman666 Преглед на мнение
              би

              Да не би мотора да го гори повече от необходимото,или просто си е бил мърляч предишния собственик.
              нещата отиват към второто. карам го вече месец и маслото не е мръднало

              Коментар


              • #8
                От: Как правилно се мери нивото на маслото, 4Т двигател?

                да.така се мери маслото 5минути да работи мотора но през тези 5 минути трябва да се кара да може маслото да се раздвижи навсякаде и в скоросната кутия след тожа се гаси изчаква се около 5 минути и се мери без да се навива штеката.а относто предня собственик които го е карал така немарливо такива хора са за затвора!!!
                Последно редактирано от Ангел Иванов/sereco1/; 28-02-11, 18:51.
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • #9
                  От: Как правилно се мери нивото на маслото, 4Т двигател?

                  Първоначално публикуван от naughty Преглед на мнение
                  Сменях маслото онзи ден и усшях да източа само 300 гр от старото "масло"
                  Мотора ти трябва да има две пробки за източване - една от рамката и една от двигателя. Ако си източил само едната може от там да се получават тези 300 гр. - често срещана грешка! Иначе инструкцията за мерене на нивото е точна, но мери веднага след спиране на двигателя!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X