Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XR мания - 400/440сс

    Става - отваряш само малкия капак . Няма гарнитура - с О-пръстен е .

    Коментар


    • Благодаря ви за отговорите, О-пръстен съм си взел нов, както и двата вида дискове и пружини също. В петък се впускам, ако има още нещо да допълните... Мерси още веднъж.
      XR4

      +359.885.88.99.29

      Коментар


      • От: XR мания - 400/440сс

        Последният феродов диск ( първият към въпросният капак ) не се слага в дълбоките канали както всички останали . Слага се в плитките на касетата . Феродовите дискове задължително ги накисни в масло преди монтажа .

        Коментар


        • От: XR мания - 400/440сс

          Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
          Последният феродов диск ( първият към въпросният капак ) не се слага в дълбоките канали както всички останали . Слага се в плитките на касетата . Феродовите дискове задължително ги накисни в масло преди монтажа .
          Да, тези неща Мануел ми ги каза , мерси!
          XR4

          +359.885.88.99.29

          Коментар


          • От: XR мания - 400/440сс

            Смених го! Намерих време да споделя и снимковия материал с кратки пояснения.

            Започваме с махането на жилото от ръчката и след това събаряме мотора на една страна, така че да имаме достъп до капака на съединителя.
            Откачаме жилото от лостчето на капака.



            Дисковете се накисват предварително в масло



            Отвиват се болтовете на капака (има различни по дължина, запомнете кой от къде е)
            Лостчето се завърта на 180 градуса обратно на часовниковата стрелка и капакът се вади едва тогава.




            Развиват се болтовете на притискателния диск




            Махат се пружините, притискателния, а след това и дисковете














            По обратния ред:

            следва нареждането на новите дискове, като се започва с феродов през един





            последният също трябва да е феродов и да е зацепен в плитките канали, а не като останалите




            следва слагането на притискателния диск и редене на новите пружини




            виждате разликата при страта (ляво) и новата (дясно) пружини, затова е желателно да се сменят и те




            следва затягане на притискателния, като болтовете се стягат на кръст, НЕ последователно!




            следва нова гарнитура и затваряне на капака.




            изправяме мотора и го оставяме известно време да се върне маслото при съединителя. Докато си сложите жилото, и нагласите свободния ход от обтегачите ще е готов за първия тест.



            Поздрави на колегите, които ми дадоха насоки, надявам се поста да е полезен.
            Последно редактирано от bReal; 06-11-12, 16:27. Причина: допълване
            XR4

            +359.885.88.99.29

            Коментар


            • От: XR мания - 400/440сс

              Здравейте, отскоро имам проблем с настройките на карбуратора. Когато се опитам да го запаля студен, естествено на смукач, мотора усилено се опитва да ми строши крака, макар че ритам с ботуш . Без смукач неще и да чуе.Както и да е паля го по традиционния начин, с помоща на 2-3 бутачи , държи си обороти нямо проблеми, но при рязко подаване на газ направо забива муцуната. Гледам колегата от предната страница се е потрудил и е извадил страница с настройките на стандартния карб, но моя е Микуни с уск. помпа и се чудя дали тези настройки ще му паснат.Та някой ако има мнение ще съм благодарен да помогне.Ако има някой разбирач от Карлово, може направо да се видим да го човъркне, защото от опит знам, че това е пипкава работа и не е за всеки, пък ще почерпя . Весело посрещане на Новата година.

              Коментар


              • От: XR мания - 400/440сс

                Твоят козел се пали без никакви трудности - даже и с джапанка . Дискутирано е многократно - има автоматичен декомпресьор и преди да го ритнеш рязко ( ЗАДЪЛЖИТЕЛНО от горе до упор в дясната стъпенка ) , го докарваш до положение за палене . Щом си с такъв карбуратор правиш следното : дърпаш смукача до край , навиваш газта 2-3 пъти и след това риташ без да даваш газ .

                Коментар


                • От: XR мания - 400/440сс

                  Не съм казал, че се пали трудно.Проблема с ритането е от няколко дни.Сигурен съм, че моя няма автоматичен декомпресьор, защото го паля с ръчния, а що се отнася за смукача като го опъна и ритна, мотора реагира все едно го паля с газ и зверски рита.Когато го паля без смукач няма проблем, но няма палене.

                  Коментар


                  • От: XR мания - 400/440сс

                    Привет !
                    Някой да има здрав разпределителен вал и кобилици за ХР 400 .

                    Коментар


                    • От: XR мания - 400/440сс

                      Здравейте колеги, от скоро и аз съм горд собственик на XR400 отскоро и аз страдам от липсата му на стартер . Та през уикенда излязохме да покараме, двигателя работеше перфектно, дори запали от 3-4тия път (не можах да повярвам). След час каране през леки екстреми двигателя започна да прекъсва във високите и не можеше да се форсира до край. От там почна трудно палене и после стана направо невъзможно с кик стартера. А като запалеше прекъсваше. Въпроса ми е може ли да е от неправилно подбрано топлинно число на свещта или може да е нещо от карба. Намерих един Микуни по препоръка от форумците, но е за DR600. Да го взимам ли, ще свърши ли работа. Благодаря предварително (и за критиките, все пак шут отзад може да е крачка напред

                      Коментар


                      • От: XR мания - 400/440сс

                        Първоначално публикуван от palapeshkov Преглед на мнение
                        Здравейте колеги, от скоро и аз съм горд собственик на XR400 отскоро и аз страдам от липсата му на стартер . Та през уикенда излязохме да покараме, двигателя работеше перфектно, дори запали от 3-4тия път (не можах да повярвам). След час каране през леки екстреми двигателя започна да прекъсва във високите и не можеше да се форсира до край. От там почна трудно палене и после стана направо невъзможно с кик стартера. А като запалеше прекъсваше. Въпроса ми е може ли да е от неправилно подбрано топлинно число на свещта или може да е нещо от карба. Намерих един Микуни по препоръка от форумците, но е за DR600. Да го взимам ли, ще свърши ли работа. Благодаря предварително (и за критиките, все пак шут отзад може да е крачка напред
                        Ами свали я тая свещ ,виж я и пиши.За сега не пипай карбуратора.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: XR мания - 400/440сс

                          Колеги търся заден калник , ако знаете някой да има пишете или ми кликнете 0899146988 !
                          Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                          Коментар


                          • От: XR мания - 400/440сс

                            Честита нова 2014!
                            Да разбудим малко темата!
                            Колеги, някой сменял ли е XR, конкретно от 400 да е минал на 600 или обратното?
                            Четох доста, но не намерих отговора, пък така и така ще сменям "козата" старата както знаете умря.
                            Ако някой се интересува( мисли че ще имам проблеми с височината и теглото) не е проблем 189см 100-105кг съм!

                            Коментар


                            • От: XR мания - 400/440сс

                              Привет на всички голеги честита 2014!
                              Имам чудене, питане някой минал ли е от ХР 400 на ХР 600 или обратно да сподели впечатления.
                              Върти ми се идея да се върна към Хонда (всичките ми пистови мотора са били такива).

                              Коментар


                              • От: XR мания - 400/440сс

                                Колега, а защо точно към 600сс ??? Доколкото зная тези машинки ги правят до към 99-2000г. и след това са 650сс. Не съм имал ХР, но съм карал един 600сс направен на супермото и останах с добри впечатления. Конкретно при мен, аз от 600сс минах на 400сс, но моторите не бяха една и съща марка. Всичко е много относително, но най-важното е, къде и как ще караш мотора
                                SUZUKI DRZ SuperMoto

                                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X