Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 600 - проблем, чука

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ymaha XT 600 Проблем

    Споко.Всички ХТ та до 94 та имат същият проблем.Износва се втулката на биелата,където лагерува буталният болт.Моят съвет е да си караш така.Има и шанс да е ангренажната верига която струва около 105 лева.Провери обтегача на веригата на кой зъб е.Чукането в двата случая е различно.

    Коментар


    • #17
      До: Ymaha XT 600 Проблем

      здравейте ас също имам тт600 4gv чукаше също отвратително смених ангренажната верига и се успа но си остана едно леко почукване което е от буталниат болт а относно фара и моят светеше като свещ и като смених динамото-звездата така да се каже се оправи и сега свети както трябва

      Коментар


      • #18
        До: Yamaha XT 600 - проблем, чука

        Аз, като взех моето тенере 600, чукаше, като за световно. Реших да го отворя, проблема беше в буталния болт, по- точно в биелата. Имаше елипса реших да я сменям, но като ми казаха 245лв в магазина се отказах, купих си едно пърче фосфорен бронз и направих втулки на биелата и на буталото, сложих бутален болт от кола, малко по- тънък е с 2мм,но....
        Утре мисля да го паля, дано стане.

        Коментар


        • #19
          До: Yamaha XT 600 - проблем, чука

          А не беше ли по-добре да направиш нов бутален болт(малко по-дебел,колкото да компенсира елипсата в биелата) и после да разтържеш биелата и ушите на буталото?

          Коментар


          • #20
            До: Yamaha XT 600 - проблем, чука

            биелата е малко тънкостенна и ме хвана страх да не се скъса, виждал съм такъв двигател, грозна гледка пък и трябваше да го цепя на цяло.

            Коментар


            • #21
              От: До: Yamaha XT 600 - проблем, чука

              колеги и при мен взе да се обажда бутален болт та ако може колега [COLOR=DimGray ]dankartala да сподели какво стана с буталния болт от кола. благодаря
              [/COLOR]

              Коментар


              • #22
                От: Yamaha XT 600 - проблем, чука

                Колеги, имам ямаха хт 600е 1991 искам да попитам мотора когато е студен се чува Чукане и когато загрее поутихва и като натисна сЪЕдинителЯ поЧти несе Чува, но като е студен поЧти няма разлика като натисна сЪЕдинителя

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X