Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Бета - размисли и страсти

    Аз ги взех от магазин Ендуро на нормална цена.
    Beta 525 RR
    Mercedes G 280 i
    Toyota Hailux 3.0 TD
    UAZ 452

    Коментар


    • От: Re: Бета - размисли и страсти

      Хиляди благодарности! Само там не бях проверил и се оказа , че ги има !!!
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • От: Бета - размисли и страсти

        Здравейте колеги от вчера съм с мотор бета 525 2009 год. и имам едно питане от къде да си взема спортен ауспух за този мотор но втора употреба ,гледах във форумите и нищо не открих ако някой се сети нещо ще съм му благодарен.

        Коментар


        • От: Бета - размисли и страсти

          Честито и със здраве да го караш. Следи в "продавам" - може да изпадне нещо, макар, че много рядко има добри оферти. И аз си търся друго гърне за моята, та ако ти попаднат две- свиркай
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • От: Бета - размисли и страсти

            Вашето в "оригинален вид" ли е(т.е. запушено)? Ако е , има един вариант да се преправи .Познавам човек който се занимава с такива работи ,става като фабрично(не си личи изобщо че е правено нещо по него), освен ако не желаете просто да се "отпуши" и да се увеличи изходящия отвор , ами искате и да е по-леко , разбира се .Ако се интересувате ,пишете на ЛС.
            Последно редактирано от yurgana; 15-01-11, 21:58.
            "Суетата, е любимият грях на дявола"!

            Коментар


            • От: Бета - размисли и страсти

              Здравей, моето гърне е в оригинален вид, искам да го скъся малко и да се отпуши мотора, би ли ми казал какво се маха точно като го разнитя от вътре .
              Последно редактирано от viki terzieva; 26-02-11, 14:29. Причина: Моля, ползвайте главни букви!

              Коментар


              • От: Бета - размисли и страсти

                Ако си с оригиналния ауспух има само една тъпа мрежа накрая-махаш я и си готов.Не мисля че си заслужава да го скъсяваш, ако не е FACTORY версията
                offroad фен
                1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                Коментар


                • От: Бета - размисли и страсти

                  Не е фактори
                  Последно редактирано от viki terzieva; 26-02-11, 14:29.

                  Коментар


                  • От: Бета - размисли и страсти

                    Ауспуха на Бета няма разни карантии като на япончетата.Накрая има заварена една мрежичка, която се и изрязва и всичко е готово.На фактори версията ги скъсяваме малко защото стърчи доста и лесно се криви, оригиналния няма нужда да се скъсява.
                    offroad фен
                    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                    Коментар


                    • От: Бета - размисли и страсти

                      Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                      Ауспуха на Бета няма разни карантии като на япончетата.Накрая има заварена една мрежичка, която се и изрязва и всичко е готово.На фактори версията ги скъсяваме малко защото стърчи доста и лесно се криви, оригиналния няма нужда да се скъсява.
                      Фактори версията е с Лео Винчи,там нали всичко си е ОК.
                      На нормалната Бета-като моята която е 2008год има карантии т.е. има камера с две тръби,която обаче е на края и заема около 15 см.Аз в случая я отстраних и срязах ауспуха с 15 см.Малко обаче се изнажда вътрешната тръба и всичко си става като на спортен ауспух.Ефекта е добър бих казал задоволителен.Операцията може да се извърши без проблем от един средно грамотен майстор-железар.Ако някой нещо повече иска да му кажа на ЛС.

                      Коментар


                      • От: Бета - размисли и страсти

                        Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                        Фактори версията е с Лео Винчи,там нали всичко си е ОК.
                        На нормалната Бета-като моята която е 2008год има карантии т.е. има камера с две тръби,която обаче е на края и заема около 15 см.Аз в случая я отстраних и срязах ауспуха с 15 см.Малко обаче се изнажда вътрешната тръба и всичко си става като на спортен ауспух.Ефекта е добър бих казал задоволителен.Операцията може да се извърши без проблем от един средно грамотен майстор-железар.Ако някой нещо повече иска да му кажа на ЛС.
                        Не знаех, Джарта! Всички оригинални ауспуси които съм виждал за абсолютно отворени.Явно при "Еди" ги отварят при продажбата.
                        offroad фен
                        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                        Коментар


                        • От: Бета - размисли и страсти

                          Въпросната камера и при мен е отстранена, в следствие на което ауспуха е по-къс. Обаче резултата не е много приятен за ухото. Пляка, а ми се иска да вади малко по-басов звук. С каква вата да го натъпча ?
                          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                          Toyota Land Cruiser KDJ 125

                          Коментар


                          • От: Бета - размисли и страсти

                            Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                            Въпросната камера и при мен е отстранена, в следствие на което ауспуха е по-къс. Обаче резултата не е много приятен за ухото. Пляка, а ми се иска да вади малко по-басов звук. С каква вата да го натъпча ?
                            Акрапович или цяла генерация Лео винчи и няма да пляка.За без пари -толкоз!

                            Коментар


                            • От: Бета - размисли и страсти

                              Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                              Въпросната камера и при мен е отстранена, в следствие на което ауспуха е по-къс. Обаче резултата не е много приятен за ухото. Пляка, а ми се иска да вади малко по-басов звук. С каква вата да го натъпча ?
                              Пробвай да смениш ватата,аз ползвам FMF.Ако не стане, Джартов ти е споменал.
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар


                              • От: Бета - размисли и страсти

                                За новия сезон съм решил да си регулирам клапаните сам. Тъй като не съм правил тая операция до сега, съм си набавил manuala. Има ли нещо специфично, на което да обърна специално внимание, или процедурата е лесна?
                                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X