Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Бета - размисли и страсти

    Колеги, един въпрос за " коловете" на Бета: За смяна на маслото в предницата необходимо ли е да се разглобява, или може да се източи старото без много баране? Семерингите държат, та затова не ми се разглобява ненужно.
    Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

    Коментар


    • От: Re: Бета - размисли и страсти

      Коя предница, обикновената 45 мм или Shiver 50 ?
      offroad фен
      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

      Коментар


      • От: Бета - размисли и страсти

        КАкво имаш предвид под разглобяване ? На марзочито на старата ми бета и двата пъти като съм сменял маслото само съм махал коловете и съм го източвал през капачките отгоре.
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • От: Бета - размисли и страсти

          Марзочи, 45 мм. Това имах предвид, колега Костевски, дали става само през горните капачки. Благодаря!
          Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

          Коментар


          • От: Бета - размисли и страсти

            Първоначално публикуван от mario_ju Преглед на мнение
            Марзочи, 45 мм. Това имах предвид, колега Костевски, дали става само през горните капачки. Благодаря!
            https://www.youtube.com/watch?v=qP_z0exggUk

            Нивото ти е "- 135 мм". Ако нещо не ти е ясно, питай. Препоръчвам ти да сложиш 5W и да , а не както е по книга 7.5W и да направиш нивото на "-125". Ако ти е прекалено мека, долей по 10 мл на кол.
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • От: Бета - размисли и страсти

              Благодаря за информацията! Така и ще направя, че кой знае от кога не е сменяно.
              Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

              Коментар


              • От: Бета - размисли и страсти

                Преди две седмици си взех и аз взех Бета 450 2010г. още не съм сигурен дали е фактори... Качих се отгоре, врътнах няколко кръгчета и реших, че това е моя мотор.
                Като начало искам да попитам дали някой е слагал вентилатор за охлаждане. Взел съм си вентилатор, но мисля да му сложа и датчик и един ключ който да е паралелно вързан на датчика. Питането ми е датчика дали има място по мотоциклета където да се монтира или аз трябва да мисля нещо. Също така дали има значение вентилатора на кой радиатор ще е монтиран.
                П.С мотора все още не е при мен и като цяло имам 30-минути контакт с него, затова ако ме питате нещо няма да мога да отговоря. Предполагам в неделята вече ще е в гаража ми и тогава ще питам за още неща.
                EXC TPI 2019

                Коментар


                • От: Бета - размисли и страсти

                  На една Бета 525 сложихме кит за охлаждане, който си имаше Т- образно разклонение за датчика. В комплекта имаше и подробно указание кое- как се прави. С вентилатора- край на " хвърлянето" на антифриз, даже и ключ не ти е нужен.
                  Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                  Коментар


                  • От: Бета - размисли и страсти

                    Вчера монтирах вентилатора и сега точно това се чудя. Дали да правя Т за датчика или стругар да ми направи алуминиева гайка която да се завари за долния край на радиатора. Вентилатора който съм взел е доста голям и аз също си мисля, че няма да имам проблеми с охлаждането дори и на по криви места. Вчера взехме един КТМ на едно приятелче и там вентилатора е много по малък и на всичкото отгоре стой на два пръста от радиатора. Е на него му е по лесно да дърпа въздух между него и радиатора от колкото през самия радиатор, нещо много така е направено
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • От: Бета - размисли и страсти

                      От къде мога да си сваля някакъв подробен менуал. Също така как мога да разбера точно коя година е бетата като модел и производство.
                      Засега имам два проблема, първия е като я задържа на полусъединител и се получават някакви старани звуци. Другия е с много меката предница, като натисна спирачката и направо я мачкам цялата
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • От: Бета - размисли и страсти

                        Доста евро-возила издават такива звуци на умиране от касетата , когато си на полу-съединител . Предницата щом е омекнала , трябва да я възбудиш - да получи ерекция . Прекалената ерекция , обаче води до преждевременна еякулация .

                        Коментар


                        • Re: Бета - размисли и страсти

                          С RFS двигател ли е тая бета?Те обиовено имат доста щумна касета, но шума намалява като натиснеш съединителя, а не обратното.
                          Моя "квичеше" на полу съединител и не отлепяше плавно, но като смених дисковете се оправи.
                          За предницата - провери първо настойките, след това нивото на маслото и накрая дали пружините отговарят на теглото ти

                          Коментар


                          • От: Бета - размисли и страсти

                            Нямам си и на идея какъв е двигателя, преди малко си взех документите и там само видях набързо,че е 2009 модел а продаден 2010. Съединителя квичи от време на време, отделя добре и зацепва плавно. Шумове няма когато го натискам пускам на място, квичи само на полусъединител. Предницата е ясно, че трябва да сменя маслото, но ми се иска да имам менуал в който е описано всичко.

                            Коментар


                            • От: Бета - размисли и страсти

                              Нямам си и на идея с какъв двигател е. Няма никакви шумове, квиченето го има само на полусъединител.
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • От: Бета - размисли и страсти

                                Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                                Също така как мога да разбера точно коя година е бетата като модел и производство.
                                Тук: http://www.cyclepedia.com/manuals/CPP-VIN/index.php , в полето за търсене въведи VIN - кода на мотоциклета си и натисни " търсене". Аз пък направо писах до Betamotor, в сайта им има форма за връзка, и след седмица ми отговориха с изчерпателна информация за Бетина. Но в друг случай пък не ми отговориха
                                Последно редактирано от mario_ju; 04-05-15, 18:53.
                                Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X