Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Бета - размисли и страсти

    Първоначално публикуван от balkan_stz Преглед на мнение
    На казанчето за течността на съединителя пише:USE ONLY DOT 4 FLUID
    Сега виждам че в книжката на мотора на стр. 105 в таблица пише:
    CLUTCH OIL - ARAL VITAM LS (MINERAL OIL)
    В крайна сметка какво трябва да има в казанчето, минерално масло или спирачна течност?
    Това, което пише на капачката от него слагай.
    На тая Бета скоростите с отделно мазане ли са?
    Ако са с отделно, тогава в книжката може да се има предвид маслото в скоростите, а не течността на помпата.

    Магурата наистина е с хидравлично масло, но последните модели на КТМ вече са с ДОТ 4 в съединителя.

    Коментар


    • #92
      До: Бета - размисли и страсти

      Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
      Това, което пише на капачката от него слагай.
      На тая Бета скоростите с отделно мазане ли са?
      Ако са с отделно, тогава в книжката може да се има предвид маслото в скоростите, а не течността на помпата.

      Магурата наистина е с хидравлично масло, но последните модели на КТМ вече са с ДОТ 4 в съединителя.
      Не е с отделно мазане.
      Това за помпите магура и брембо се отнася за КТМ.
      На Бета помпите видимо са едни и същи, само че на едната на къпачето пише Минерал Оил , на другата ДОТ 4 а в мануала пише Минерал Оил.
      Beta 525 RR
      Mercedes G 280 i
      Toyota Hailux 3.0 TD
      UAZ 452

      Коментар


      • #93
        До: Бета - размисли и страсти

        Нещо стартера ми сдаде багажа- някой свалял ли е ? Имате ли идея от какво може да е ? Ток му стига, като натисна бутона и таблото светва- май са четките и се чудя дали да го разглабям
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #94
          До: Бета - размисли и страсти

          Колега,виж преди да го свалиш да няма някаде хлабава връзка по кабелите.Иначе ако свети силно и като натиснеш копчето светлината много намалява и неще най вероятно повредата е в четките.
          0878424143
          0887424150

          Коментар


          • #95
            До: Бета - размисли и страсти

            Точно виж връзките.Иво /john / имаше подобен проблем и беше хлабаво кабелче.
            Кавазаки КЛХ 300 04г
            Кавазаки КХ 65 04г
            Опел Астра 94г
            Мерцедес 124 91г

            Коментар


            • #96
              До: Бета - размисли и страсти

              Много странно, но се оказа, че акумулатора е сдал багажа При това- запалих мотора на стартер, тръгнах и на светофара ми изгасна- натискам копчето и няма никой! Какво му стана не разбрах, ама опитно установих, че проблема не е в стартера. Този акумулатор държи сега 10-тина волта.
              Я кажете какъв да купя, че тоя и е втори на тая Бета, за няма и две години изгърмяват два от елитната марка "MGM- The brand you can trust" ... Данеби пък да ги презарежда нещо
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • #97
                До: Бета - размисли и страсти

                Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                Много странно, но се оказа, че акумулатора е сдал багажа При това- запалих мотора на стартер, тръгнах и на светофара ми изгасна- натискам копчето и няма никой! Какво му стана не разбрах, ама опитно установих, че проблема не е в стартера. Този акумулатор държи сега 10-тина волта.
                Я кажете какъв да купя, че тоя и е втори на тая Бета, за няма и две години изгърмяват два от елитната марка "MGM- The brand you can trust" ... Данеби пък да ги презарежда нещо
                Не знам, аз смених 3 за една година или си купувам ментета или нещо не зареджда като хората
                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                Коментар


                • #98
                  До: Бета - размисли и страсти

                  Ми момчета има и манивели б'а

                  Коментар


                  • #99
                    До: Бета - размисли и страсти

                    Абе толкова години от манивели бегаме- сега за един акумулатор няма да разваляме кефа !!

                    Иначе в чичко Мануал си пише

                    Start the engine and turn on the low beam.
                    – Connect a voltmeter to the two battery connections.
                    – Rev the engine to 5000 rpm and read the voltage.
                    Nominal value: 14.0 - 15.0 V

                    Значи поне при мен не презарежда ! Остава да е от ментаците... Чудя се дали да не бодна една акумулаторна батерия от Конрад /стига да пасне размера/ Има ги същия ампераж- от тия дето се ползват за СОТ. На скуера ми изкара 3 години и нещо
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • До: Бета - размисли и страсти

                      Мисля,че проблема ще си го решиш с един акумулатор "YUASA".Скъпички са,но много добри батерии.Търкалям един такъв вече две години само тежък оффроуд по около 2 пъти седмично и няма проблеми.Успех.

                      Коментар


                      • До: Бета - размисли и страсти

                        Тези акумулаторни батерии май не издържат много много на силни вибрации.
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • До: Бета - размисли и страсти

                          Аз лично използвам само Varta 7 ah 110a стартов ток с големината на оригиналния който е 4ah 30a. Стария ми мотор беше ктм 450 exc никога не ми се е случвало да ми падне акумулатора, сега съм с 530 exc чисто нов първия път когато го задавих и акумулатора сдаде багажа, смених го с Varta и нещата си доидоха на мястото. Цената му е около 100 лв.
                          KTM 530 EXC 2009
                          KTM 450 EXC 2004

                          Коментар


                          • До: Бета - размисли и страсти

                            След кратка обиколка по мото магазините наоколо, купих от Бабите пак същия- МGM. Навсякъде само такива имаха налични , да му се не види. Има гаранция 6 месеца, пък да видим колко ще изкара
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • До: Бета - размисли и страсти

                              Здравейте КОЛЕГИ,
                              Гледам обява за БЕТА МОТАРД М4 350 куб. см. 2005 година, но не видях нищо за този модел в темата, което е разбираемо (модела според мен е супермото).
                              Молбата ми е да споделите мнения за модела!
                              Андро

                              Коментар


                              • До: Бета - размисли и страсти

                                Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение
                                Здравейте КОЛЕГИ,
                                Гледам обява за БЕТА МОТАРД М4 350 куб. см. 2005 година, но не видях нищо за този модел в темата, което е разбираемо (модела според мен е супермото).
                                Молбата ми е да споделите мнения за модела!
                                Андро
                                Щом е МОТАРД значи е супермото.Шасито би трябвало да е като на нашите.Двигателя е от Сузуки ДР ако не се лъжа,въздухарка.
                                offroad фен
                                1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                                TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X