Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бета - размисли и страсти

    При мен решението се оказа смяна на спирачната течност ДОТ 4 с ДОТ 5.1, която запазва свойствата си при по- висока температура.
    Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

    Коментар


    • От: Бета - размисли и страсти

      Първоначално публикуван от mario_ju Преглед на мнение
      При мен решението се оказа смяна на спирачната течност ДОТ 4 с ДОТ 5.1, която запазва свойствата си при по- висока температура.
      На помпа с дот 3 или 4 ,не е препоръчително да се слага течност 5.1 .

      Коментар


      • От: Бета - размисли и страсти

        Позволи ми да те поправя- не е допустимо да се налива ДОТ 5, която е за силиконови маркучи, ДОТ 5.1 става и неколкогодишен опит го доказва.
        Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

        Коментар


        • От: Бета - размисли и страсти

          Първо ще навия от тази изолационната лентата по тръбата при помпата. Ако и това не помогне ще сменям и течността с 5.1

          Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • От: Бета - размисли и страсти

            Лентата ще засили проблема.Ще задържа топлината,по добре мисли за тънка изолация зад накладките.

            Коментар


            • От: Бета - размисли и страсти

              Зад накладката която е буталцето съм сложил втора накладка. Лентата ще е навита върху тръбата на ауспуха за да не нагрява помпата.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • От: Бета - размисли и страсти

                Между другото има накладки, от която едната е с удължена основа и оребрена за отвеждане на топлината. Има ефект.

                Коментар


                • От: Бета - размисли и страсти

                  Имах сходен проблем с моят Хусаберг.При мен тръбата на ауспуха минава под резервоара ,загрява бензина от там бензиновата помпа и тя изключва.Увих тръбата на ауспуха с термо лента като си мислих че ще я изолирам от резервоара ,ама нещата станаха три пъти по зле.Лентата явно пречеше на тръбата да се охлажда и държеше някаква постоянна температура.Та от там са ми изводите.При теб може и да сработи.Увиваи малък сектор точно зад помпата ,не цялата генерация

                  Коментар


                  • От: Бета - размисли и страсти

                    Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                    Зад накладката която е буталцето съм сложил втора накладка. Лентата ще е навита върху тръбата на ауспуха за да не нагрява помпата.
                    Втората накладка , която си сложил е от желязо , а то е проводник на топлината . Има накладки с допълнителен порцеланов елемент отзад , който е изолатор .

                    Коментар


                    • От: Бета - размисли и страсти

                      Трябва да потърся нещо подходящо като материал и да си изрежда подложка. На ямахата спирачните апарати са същите, но буталцата не са метални ами някаква пластмаса. Също така отделно имаха пластмасова тапа на върха на буталото. Ще се разходя по фирмите които предлагат пластмаси и ще питам за нещо което няма да се стопи и стругара в бачкането че направи по една тапа която да не предава толкова топлина.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • От: Бета - размисли и страсти

                        Самураите винаги мислят с горната глава първо , докато проектантите на евро возилата наблягат на дизайна .

                        Коментар


                        • От: Бета - размисли и страсти

                          Колеги, налага се да сменяме помпата на съединителя, но намирам на сносна цена само спирачни помпи. Ако е с лява ръчка дали ще стане и за съединителя на бетата?
                          Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                          Коментар


                          • От: Бета - размисли и страсти

                            Няма как да е за дясно и да и сложиш "лява дръжка" и да стане. Също така като си намериш помпа внимавай дали е за спирачна течност или за някакво друго масло.
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • От: Бета - размисли и страсти

                              Спирачна помпа, лява ръчка- така се води в онлайн магазина. Универсална, по мнение на познат била за АТВ.
                              Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                              Коментар


                              • От: Бета - размисли и страсти

                                От АТВ... вече е друг въпрос. Според мен ако е за същото масло като на бетата би трябвало да стане. Окомерно диаметъра на буталото.... на спирачна помпа и тази за съединителя на бетата която имах са еднакви.
                                EXC TPI 2019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X