Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бета - размисли и страсти

    Първоначално публикуван от aleks_ma Преглед на мнение
    Моята Бета е 525.Купих я декември месец.От както я купих имаше същият проблем...карах така до преди месец.....пратих карбуратора в Троян, започнах да наливам бензин само от омв (че от селската бензиностанция не става и за балканчето даже) и проблема с глъхненето се реши.Когато му върна газта припуква леко, но не е кой знае какво, нищо общо с това което беше преди.
    П.П Нека и по опитни колеги да споделят мнение за проблема.
    Глъхнене при рязко подаване на газ е признак за не работеща ускорителна помпа.
    п.с.Не знам дали става за Балканчето бензина от селската бензиностанция,но ДРЗ-та върви само с такъв и няма никакъв проблем.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • От: Бета - размисли и страсти

      Първоначално публикуван от Jasen85 Преглед на мнение
      Колеги, преди две седмици се сдобих с Beta rr 450 2009г. Като за начало мога да кажа само добри отзиви за мотора. Има обаче един проблем, който не ми дава мира.
      При рязко подаване на газ мотора направо глъхне, и когато е на скорост и когато е на едно място-запален. Изчистих цедката на резервоара, но пак същото. Карбуратора и ускорителната помпа не съм ги пипал защото много не разбирам. Също така прави ми впечатление, че когато го карам и му върна газта пука през ауспуха. Това ще рече бедна смес. Дали може от това да се получава това заглъхване?
      Откарай го на опитен човек да ти го изчисти и регулира.
      Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

      Коментар


      • От: Бета - размисли и страсти

        И аз си мисля, че е от ускорителната помпа. Ще го карам на майстор.

        Мерси.

        Коментар


        • От: Бета - размисли и страсти

          Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
          Глъхнене при рязко подаване на газ е признак за не работеща ускорителна помпа.
          п.с.Не знам дали става за Балканчето бензина от селската бензиностанция,но ДРЗ-та върви само с такъв и няма никакъв проблем.
          Ами незнам за бензина...може да се е случил гаден.. преди това и аз съм карал с него, но същия ден аз заредих и не ми хареса как върви, а на колега с мотор пълна инджекция направо се скапа.....
          Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

          Коментар


          • От: Бета - размисли и страсти

            Първоначално публикуван от Jasen85 Преглед на мнение
            И аз си мисля, че е от ускорителната помпа. Ще го карам на майстор.

            Мерси.
            При мен помпата си беше наред.Настройките и жигльорите му бяха дерто.
            Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

            Коментар


            • От: Бета - размисли и страсти

              Здравейте колеги, имам едно питане? Протече ми семеринга който се намира зад предният венец. Гледах в упътването, и не пише как се сменя. Дали се маха целият капак или само зъбака? Ако се маха капака, означава че двигателя се цепи, и става много сложно. Някой ако е сменял нека сподели.
              Мотора е Beta 450 2009 година.
              Последно редактирано от Yasen85; 06-07-14, 19:02. Причина: допълнение

              Коментар


              • От: Бета - размисли и страсти

                Маха се само венеца.
                Хубаво е със семеринга да се вземе и втулката и един о-пръстен.
                Успех.

                Коментар


                • От: Бета - размисли и страсти

                  Колеги,някой знае ли лагерите на swingarm-a(задната вилка) на Бета 450 Фактори 2009г. дали са същите като на ктм?

                  Коментар


                  • От: Бета - размисли и страсти

                    Здравейте колеги! Ще използваме почивните дни за ревизийка на бетата ( RR 525 2009 ). Някой знае ли какъв е лимита за смяна на фрикционните дискове на съединителя?
                    Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                    Коментар


                    • От: Бета - размисли и страсти

                      Изтеглих си ръководство с много и ценна информация и го споделям с желаещите да го изтеглят: http://dox.bg/files/dw?a=1e3ecead34
                      Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                      Коментар


                      • От: Бета - размисли и страсти

                        Колеги, днес бетата хвърли масло през колектора и доста изкъди. За първи път се случва. След като изстина и пак я натоварих, вече не се повтори. Какво може да е- сегменти, маслоотражателни гумички на клапаните?
                        Последно редактирано от aleks_ma; 14-02-15, 16:40.
                        Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                        Коментар


                        • От: Бета - размисли и страсти

                          Предполагам че става въпрос за двигател KTM RFS Отдушника на картерните газове на този тип двигател е свързан към филтърната кутия и понякога след "полягване" изплюва по малко масло което се всмуква от карбуратора и моторетката подпушва като масларка (2Т). По компетентните колеги да ме поправят ако греша

                          Коментар


                          • От: Бета - размисли и страсти

                            Всъщност двигателя е Бета 525 куб.см- 2009 година. То в гората без полягания рядко минава, но чак така да се олее...
                            Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                            Коментар


                            • От: Бета - размисли и страсти

                              Така е. И не само при полягане, и при други флуктуации на мотоциклета се наблюдава. Карай, нямаш грижи.
                              Mitsubishi L200 DobbleCab

                              KTM XC 450 RW 2009
                              KTM 350 SX 2011

                              Коментар


                              • Re: Бета - размисли и страсти

                                И при мен имаше поидпбен случай след като полегна за доста време докато се мъчех да ги изкарам от едно дере. След това едва запали и пушеше не като 2Т, ми все едно в резервоара имах само масло а не бензин.
                                След тоя случай изведох отдушника да не влиза във филтърната кутия(при мен влиза в задния фланец на карба). Сложих и едни клапан, оригинален КТМ-ски, предвиден точно за отдушниците, че да не връща вода и мизерия в картерите.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1.jpg
Прегледи:1
Размер:326.6 КБ
ID:5642146

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X