Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

    Евала miki, значи си го излекувал. Поправи ме ако греша:
    - перка на водната помпа /hard parts/;
    - датчик, включващ на по-висока температура /"Цар Симеон", "BMW"/;
    - статор /hard parts/;
    - евентуално нов акумулатор;
    - евентуално разширителен съд;
    БРАВО! Най-накрая. Какво по-голямо доказателство от това, щом другите са хвърлили водата, а КТМ - а не. Предполага се, че перката му е била включена постоянно, а си е имал ток. Доведе нещата до хепиенд. Ще ги изплагиатствам - света е малък, ако се засечем в гората или в някоя хижа, ще черпя!!! Обещано!

    Коментар


    • #77
      До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

      Първоначално публикуван от JOF Преглед на мнение
      - евентуално нов акумулатор;
      Не "евентуално", а нов, обикновен от Еди.
      Mitsubishi L200 DobbleCab

      KTM XC 450 RW 2009
      KTM 350 SX 2011

      Коментар


      • #78
        До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

        Моля за съвет!!!
        Тръгвайки по стъпките на колегата miki64, за да реша проблемите с недозареждането, аз направих следното: Купих от "Еди мото център" за водната помпа - "ъпгрейдната перка"/макар, че връзката с недозареждането не е пряка, а косвена, е важна/. Взех и нов датчик за температурата и акумулатор. Но /за съжаление винаги има едно "но"/, комплекта "Stator kit" е около 200 евро, тоест с две думи - за момента няма как да стане. Няма как да го докарам до София на сервиз, както ми предложиха, защото мотора ми е в Родопите. А и с малко помощ, мисля, че ще успея да го замеря и да опитам да установя/евентуално отстраня/ проблема. Ако греша, ще съм благодарен някой да ме поправи! Та по новобрански преценки възможностите са:
        - неизправност в релерегулатора;
        - прекъсната намотка/възможно, но малко вероятно, защото предполагам, че тогава хич няма да иска да пали/;
        - утечка - някъде по масите;
        - ако горните са ок, просто по-малка мощност на генератора от консуматорите - при което единствения начин остава смяната му с по-мощния от hard parts;
        Молбата ми за помощ е следната - на схемата на ел.инсталацията, означенията на замасяване - къде точно се намират връзките, по рамата на мотора? Примерно за 1-та, на акумулатора е ясно. Но другите - под резервоар, до реле или някъде др? Ще съм благодарен и на miki за някаква информация, защото също прави замервания!
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от JOF; 03-05-10, 17:34. Причина: Добавяне на изречение

        Коментар


        • #79
          До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

          Някой знае ли ,дали се предлага "тунингована турбина" на водната помпа за по старите модели двигатели (RFS) до 2007 ??
          "Суетата, е любимият грях на дявола"!

          Коментар


          • #80
            До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

            Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
            Някой знае ли ,дали се предлага "тунингована турбина" на водната помпа за по старите модели двигатели (RFS) до 2007 ??
            Има колега но където видях е към 200 $


            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

            Коментар


            • #81
              До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

              Първоначално публикуван от JOF Преглед на мнение
              Моля за съвет!!!
              Тръгвайки по стъпките на колегата miki64, за да реша проблемите с недозареждането, аз направих следното: Купих от "Еди мото център" за водната помпа - "ъпгрейдната перка"/макар, че връзката с недозареждането не е пряка, а косвена, е важна/. Взех и нов датчик за температурата и акумулатор. Но /за съжаление винаги има едно "но"/, комплекта "Stator kit" е около 200 евро, тоест с две думи - за момента няма как да стане. Няма как да го докарам до София на сервиз, както ми предложиха, защото мотора ми е в Родопите. А и с малко помощ, мисля, че ще успея да го замеря и да опитам да установя/евентуално отстраня/ проблема. Ако греша, ще съм благодарен някой да ме поправи! Та по новобрански преценки възможностите са:
              - неизправност в релерегулатора;
              - прекъсната намотка/възможно, но малко вероятно, защото предполагам, че тогава хич няма да иска да пали/;
              - утечка - някъде по масите;
              - ако горните са ок, просто по-малка мощност на генератора от консуматорите - при което единствения начин остава смяната му с по-мощния от hard parts;
              Молбата ми за помощ е следната - на схемата на ел.инсталацията, означенията на замасяване - къде точно се намират връзките, по рамата на мотора? Примерно за 1-та, на акумулатора е ясно. Но другите - под резервоар, до реле или някъде др? Ще съм благодарен и на miki за някаква информация, защото също прави замервания!
              Аз не разбирам от тоци. Замерванията ги прави колега. Но схемите мисля, че са ни различни(CXWR срещу EXCR), може би не чак толкоз, но....
              Аз по принцип си имах и продължавам да имам проблем с фара - мъждука и не свети, или свети на пресекулки, мени се според оборотите, но не е в зависимост от тях. Фара е закачен на едната намотка на статора и не се бърка в заряда на акумулатора.

              Има вариант да пробваш старото ми реле дали е същото и с него.

              Само че така и не разбрах от поста - какъв е прпоблема, след като има нова помпа, аку и датчик?
              Mitsubishi L200 DobbleCab

              KTM XC 450 RW 2009
              KTM 350 SX 2011

              Коментар


              • #82
                До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

                Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                Има колега но където видях е към 200 $


                Аве подозирах че има ама... като се обаждах в Пазарджик ,ми казаха че не се предлага...странно. Никак не е ефтина... но си заслужава де!
                "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                Коментар


                • #83
                  До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

                  Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                  Само че така и не разбрах от поста - какъв е прпоблема, след като има нова помпа, аку и датчик?
                  Проблема ще се получи след като макар и по-трудно вентилатора се включи! Пак ще ми изсмуче тока! На замерванията, какъв ток ти даде без доработките? И правил ли си замервания след доработките?

                  Коментар


                  • #84
                    До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

                    Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                    Аз по принцип си имах и продължавам да имам проблем с фара - мъждука и не свети, или свети на пресекулки, мени се според оборотите, но не е в зависимост от тях. Фара е закачен на едната намотка на статора и не се бърка в заряда на акумулатора.
                    Между другото и аз имам проблем с фара! Не мъждука, но понякога свети, понякога не свети - със собствено мнение!

                    Коментар


                    • #85
                      До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

                      Първоначално публикуван от JOF Преглед на мнение
                      Проблема ще се получи след като макар и по-трудно вентилатора се включи! Пак ще ми изсмуче тока! На замерванията, какъв ток ти даде без доработките? И правил ли си замервания след доработките?
                      Май първото и единствено замерване беше на акумулатора, когато установих, че е умрял...
                      После нещо замерваше колегата, но заради фара - същия проблем е и си остана и след доработките.

                      Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
                      Някой знае ли ,дали се предлага "тунингована турбина" на водната помпа за по старите модели двигатели (RFS) до 2007 ??
                      Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                      Има колега но където видях е към 200 $


                      НЕ съм сигурен дали това е така. Според хардпартс не е, пък и щом от представителството са казали така...
                      http://www.ktm.com/PowerParts.50.0.h...del_id=+8403G9
                      Последно редактирано от Жоро Донечки; 04-05-10, 11:51. Причина: т
                      Mitsubishi L200 DobbleCab

                      KTM XC 450 RW 2009
                      KTM 350 SX 2011

                      Коментар


                      • #86
                        До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"


                        Същия кит за водната помпа си взех за КТМ 530 ЕХС-R 2008г. Това го дават по каталог в "Hard Parts". На двигателя, преди да го разглобя, водната помпа изгелждаше като първата снимка на колегата miki в началото на темата. След като го разглобих, установих, че няма нищо общо с това, което съм купил, а е абсолютно същото, като на miki - т.е. като махна капака изглежда така/снимката е на miki, но моя е абсолютно същия/:


                        Не знам къде е грешката! Кита, който взех няма как да стане на двигателя ми, макар, че го дават за него! Друг мотор ли съм купил? В производителя ли е грешката? Странното е, че разглеждах и китовете за другите модели в hard parts, но не намерих такъв като на miki, който явно е и за моя мотор. Miki извинявай, че превръщам темата ти в нещо горе-долу чат между мен и теб, но нали целта е всеки да сподели опита, впечатленията, предимства, грешки и т.н. Ако случайно си пазиш "part номера" на кита, ще съм ти благодарен да го споделиш - може и на някой друг да потрябва.

                        Коментар


                        • #87
                          До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

                          Това е кита за моя 450 XC-WR 2008



                          Номера му е 78035955044 - според приложената инструкция го дават за 400/450/530 ЕХС

                          Другите китове са:

                          Кит 77035955044 - за 250 SX-F/ЕХC-F

                          Кит 77335955044 - за 450/505 SX-F / ATV SX (този кит може да бъде единствено монтиран в комбинация с акрапович)
                          Mitsubishi L200 DobbleCab

                          KTM XC 450 RW 2009
                          KTM 350 SX 2011

                          Коментар


                          • #88
                            До: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

                            Благодаря ти, но навсякъде /сайта на КТМ + няколко американски/ с този номер дават "грешния" кит!

                            Коментар


                            • #89
                              От: KTM 450 XC-WR - отстраняване на "детските болести"

                              KTM 530 EXC 2009 - Разширителният съд е от ATV 525 XC 2008

                              Вместимост 550 мл. Само трябва да се преместят щуцерите за маркучите.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение054.jpg
Прегледи:1
Размер:187.4 КБ
ID:5234372 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение047.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5234371 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение048.jpg
Прегледи:1
Размер:165.7 КБ
ID:5234370 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение049.jpg
Прегледи:1
Размер:157.6 КБ
ID:5234369
                              Последно редактирано от Жоро Донечки; 13-12-10, 13:54. Причина: латиница
                              KTM 530 EXC 2009
                              KTM 450 EXC 2004

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X