Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Moto Morini Kanguro 350 проблеми и поддръжка!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Да и аз мисля че лесно се поддаржа и варви доста но нямам жило за километража неска дано си намеря че ще ходдя в пловдив и ще потарся и после като се варна ще го пробвам
    Само в баира ми дава малко зор като сме двама като се качвам кам Фенерa ама сам без проблеми. Иначе за 88 година е добар мотор.
    [IMG]http://htftp.domainbg.com/didkata_s/Avatars/lqto.gif[/IMG]

    Коментар


    • #17
      Аз го карам по баирте доста и съм доволен. Проблем имам само със задния амортисьор. Но иначе мотора е по дълъг от японските и много добре катери стръмни баири, просто не повдига предницата. Ако те интересува още нещо по техническото състояние на мотора може да ми пишеш на Е-маil: kim_transport@abv.bg

      Коментар


      • #18
        направих някоя друга снимка и реших да ги постна че нема ко да права




        [IMG]http://htftp.domainbg.com/didkata_s/Avatars/lqto.gif[/IMG]

        Коментар


        • #19
          изникна нов проблем днеска като се качвах кам хижата и по едно време нещо в единия ии в двата цилиндара взе да трака се едно има някои ватре и трака сас чук по главата аз си мисля че е от клапаните щото като го форсирам и се оправя този шум апак работата на двигателя не се е променила ама трака по някога некои да се сеща нещо?


          бая магла имаше долу ама горе много хубаво беше времето
          [IMG]http://htftp.domainbg.com/didkata_s/Avatars/lqto.gif[/IMG]

          Коментар


          • #20
            днес покарах малко и след 2 3 4аса нормално си варвеше мотора дадох го на един да напраи един кръг и почна да прекъсва мотора и единия цилиндар загрява по малко може ли това да е от свеща даже и аспуха му изкарва само студен въздух а другия топъл некой ще даде ли компетентно мнение по вапроса???????
            [IMG]http://htftp.domainbg.com/didkata_s/Avatars/lqto.gif[/IMG]

            Коментар


            • #21
              От: Moto Morini Kanguro 350 проблеми и поддръжка!

              Според мен има вероятност да е от свещта ако изкарва студен въздух може би няма процес горене в цилиндъра пробвай свещта дали подава искра

              Коментар


              • #22
                От: Moto Morini Kanguro 350 проблеми и поддръжка!

                http://www.bikez.com/motorcycles/mot...nguro_1986.php
                Мото Морини отдавна правят много добри мотори,но са малко по прецизни за обслужване.
                Двигателя е с повдигачи на кобилиците ,но има и ангренажен ремък ,който трябва да се сменява
                на определен пробег,или на всеки 3год.
                Ако ремъка пропусне зъб или се скъса клапаните удрят челото на буталото.
                Всички маркучи за въздух при въздушния филтър и карбураторите трябва да са поставени на точното
                място,иначе се влошава синхрона на цилиндрите.
                Често трябва да се проверява нивото на маслото на пръчката,колегата по-горе е писал защо.
                На една част от двигателите 350сс ,има никасилово покритие в цилиндрите и са 35-42к.с./имат означение CS.
                Запалването е цифрово/Кокусан/ .При генератора има два датчика.Трябва куплунзите на проводниците да
                правят добър контакт/Да се почистват от корозия и прах/,за да работи добре двигателят.

                Коментар


                • #23
                  От: Moto Morini Kanguro 350 проблеми и поддръжка!

                  Малко със закъснение пиша, но все пак иначе проблема с чукането ми беше в повдигача, счупи се накрая, един майстор ми го оправи, смени и гарнитурата и вече няма и теч на масло и така си го карах докато не замина и ремъка, прескочи зъб, а майстора като се опита да го сложи отново го скъса, после по стария ми направиха нов за 20 тина лева някъде и пак си вървеше после, сега съм в търсене на свещи, поръчах си от ebay NGK иридиеви, обаче не ги получих, ако знае някой случайно с какви свещи излиза от завода ще е хубаво малко и за настройка са му трудни карбураторите, ама ги разбрах, явно онези маркучи са за вакуум, при работа отваря клапан който е от другата страна на резервоара и от там пуска бензин, скоро мисля да го реставрирам малко гадното е че няма никакви части дори и в ebay.
                  [IMG]http://htftp.domainbg.com/didkata_s/Avatars/lqto.gif[/IMG]

                  Коментар


                  • #24
                    От: Moto Morini Kanguro 350 проблеми и поддръжка!

                    Вчера разглобих целия мотор на съставни части,само двигателя не съм отварял,мисля зимата да го реставрирам малко по малко,беше в трагично състояние,нямаше нищо общо с първоначалния му вид,направо го бях обезобразил,сега трябва да търся дръжка за спирачката,че от падания счупих тази на спирачката и на съединителя,предната капла незнайно как се разхлабиха спиците и нея трябва да оправям,и по мотора имаше един килограм масло,понеже нямах никакви средства и не знаех как се поддържа мотор,само го карах до счупване,изпочупих и всички пласмаси,ще се наложи да ги засмолявам или да отливам нови направо,двигателя също ще мине основен преглед,в америка се намират някой части за него все още,свалил съм си един мануал и сега го преглеждам,свещите старите с които беше мотора бяха BOSCH WR6DC,а тяхен еквивалент излизат NGK BPR6ES,а в ebay предлагат NGK BP7ES за тоя мотор,като опра до ддвигателя тогава ще описвам по подробно,за сега съм накиснал повечето болтове и други по омаслени части в обезмаслител и ще ги почистя основно,вече знам какво да пръскам по веригата,от 1 година и половина съм собственик на KTM DUKE 690 III и на него му пръскам мотул спрей за вериги,но за жалост трябва да се разделям с него и за това почвам да реставрирам моринито преди я заливах с отработено масло,ще има и по подробни снимки от процеса скоро време.
                    [IMG]http://htftp.domainbg.com/didkata_s/Avatars/lqto.gif[/IMG]

                    Коментар


                    • #25
                      От: Moto Morini Kanguro 350 проблеми и поддръжка!

                      ето и снимка на карбураторите разглобени на части и почистени

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029113706-big.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5429373

                      само малко ме притеснява иглата на единия леко се е обелила не знам дали ще бърка работата нещо?
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029113686-big.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5429374
                      [IMG]http://htftp.domainbg.com/didkata_s/Avatars/lqto.gif[/IMG]

                      Коментар


                      • #26
                        От: Moto Morini Kanguro 350 проблеми и поддръжка!

                        направих още някоя снимка на другите части
                        да му сложа една Т25-ца хаха малко голяма ша му дойде май

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029126598-big.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5429547

                        предната капла иска да се натегнат спиците,задната е добре,само 2 нови гуми иска но няма да са за ендуро
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029126619-big.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5429548

                        рамката се чудя на пясъкоструйка или да си играя да я шкуря,както и резервара и после нова боя после и ще търся оригиналните лепенки дето беше налепен,ако изобщо намеря също и смяна на маслото в коловете
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029126620-big.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5429549

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029126621-big.jpg
Прегледи:1
Размер:82.8 КБ
ID:5429550

                        седалката иска претапициране,а задния калник май ще му правя нова отливка иска и стоп да му пригодя,може нещо с диоди да измисля
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029126622-big.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5429551

                        по двигателя има бая за чистене,не знам кога ще го отворя за преглед
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029126623-big.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5429552

                        нови еднакви гърнета също
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029126624-big.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5429553

                        нов въздушен филтър ще трябва ако ли не може нови отделни директно на карбовете конусни и може би нов централен амортисьор
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029126626-big.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5429554

                        ново кормило,нови лагери и нов километраж с жило и ще трябва и трябва нова пласмаса по средата с надписи коя лампа за какво е
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029126629-big.jpg
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5429555

                        инсталацията
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029126630-big.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5429556

                        нови дръжки на съединителя и спирачката
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029126631-big.jpg
Прегледи:1
Размер:100.8 КБ
ID:5429557

                        а тук ще се наложи да разпробия и при бай стругар да се направи ново
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029126632-big.jpg
Прегледи:1
Размер:72.7 КБ
ID:5429558

                        състоянието е трагично но се надявам да го пооправя и след време като стане антика да забогатея хаха
                        [IMG]http://htftp.domainbg.com/didkata_s/Avatars/lqto.gif[/IMG]

                        Коментар


                        • #27
                          От: Moto Morini Kanguro 350 проблеми и поддръжка!

                          Колега смятал ли си всичко това в бг.лева колко струва ориетировъчно.Не ти се бъркам и не съм запознат точно с тези мотори ама тоя екземпляр е доста занемарен.Иначе идва зима-точно за такива дейности ама при теб работата е дебела.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Moto Morini Kanguro 350 проблеми и поддръжка!

                            Първоначално публикуван от NoCommenT Преглед на мнение
                            ....
                            само малко ме притеснява иглата на единия леко се е обелила не знам дали ще бърка работата нещо?
                            [ATTACH=CONFIG]519070[/ATTACH]
                            Сменяй заедно с тръбичките!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Moto Morini Kanguro 350 проблеми и поддръжка!

                              не съм смятал нищо но ще е доста,обаче пък кефа цена няма,малко по малко ще мъча квото мога да направя
                              [IMG]http://htftp.domainbg.com/didkata_s/Avatars/lqto.gif[/IMG]

                              Коментар


                              • #30
                                От: Moto Morini Kanguro 350 проблеми и поддръжка!

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Сменяй заедно с тръбичките!
                                добре,има един сайт с резервни части ще видя кога ще мога да поръчам,макар че до сега и така си вървеше
                                [IMG]http://htftp.domainbg.com/didkata_s/Avatars/lqto.gif[/IMG]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X