Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем със скоростите на Yamaha XT660Z Tenere 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем със скоростите на Yamaha XT660Z Tenere 2009

    Здравейте колеги,
    След като си купих посочения мотор и след смяна на маслото мотора почна да прави едно прескачане на 3та скорост при подаване на повечко газ(не изключва от скорост, а прекъсва за около секунда). Явно му бяха сложили някакви добавки дупничани и като го карах при покупката нямаше този проблем. Както и да е. Аз очаквах да има някакъв проблем мотора, защото го взех доста под пазарната цена, така че това не е мрънкане.
    Та хванахме се с брат ми и брачеда(които имат опит с ремонтите) и разглобихме мотора и двигателя на съставни части..стигнахме до скоростите и видяхме износване на зъбното колело на 3та скорост(вижте снимките). Другия проблем беше, че дисковете на съединителя бяха спекли и се бяха залепили един към друг. Доколкото знам трябва да се отделят свободно един от друг.
    Въпроса ми е някой срещал ли е такъв проблем? Смятате ли, че ако сменя зъбното колело и съединителя проблема ще се оправи. Другото, което срещахме като проблем е много трудното развинтване на някои гайки вътре в двигателя. Не знам дали това е нормално, но едвам сме ги развили с пневматичен гайковерт. Възможно ли е това запичане да се е получило заради прегряване на мотора?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2021-03-12_21-14-00.jpg
Прегледи:168
Размер:231.2 КБ
ID:6719776
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2021-03-12_22-33-04.jpg
Прегледи:147
Размер:217.4 КБ
ID:6719777

  • #2
    А щифтовете, към който се зацепва износената част на колелото живи ли са? Прилича ми на недостатъчен ход на зацепването.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      Да, колега. И те са износени.

      Коментар


      • #4
        Потърси информация за проблема в интернет. Това е често срещан проблем при моделите от 2009 година. Някъде имаше информация кои партиди са засегнати, но лично аз не съм се интересувал от причината - моят е от 2008ма.

        Коментар


        • #5
          Така се получава при превключване без съединител или поне отнемане на газта. Сменяй зъбчатката и муфата с палците и карай.

          Коментар


          • #6
            Мотора е сглобен и всичко работи перфектно. Сменихме една от вилките, две зъбни колела, съединител и в момента мотора работи перфектно.
            Благодаря на всички отзовали се : )

            Коментар


            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Браво!

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X