Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прокапа ми водната помпа на CRF-а!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прокапа ми водната помпа на CRF-а!

    здравеите бих искал някои ако може да ми помогне да реша този проблем,не бях палил мотора ми (хонда црф450р) от един месец и като го запалих прокапа антифриз от една малкоа дупка на водната помпа .според мене тази дупчица е фабрична. нормално ли е това и защо става???????????
    ||=|| (()) ||\|| ||)) //-\\™

  • #2
    До: прокама ми водната помпа на црфа!!!!!ПОМАГАЙТЕ

    Тази дупчица е като протекат семеринките на помпата да тече от там !!! ТРябва да са две на брои !!има комплетки за ремонт на водната помпа или као искаш вземаш размера има и си купуваш от някои магазин за коли и тн !!
    Опел Корса В 1,4 82 коня
    Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
    Ямаха ХТ 600Е
    Симсон SR 49 1959 г. :D

    0898234666:D

    Коментар


    • #3
      До: прокама ми водната помпа на црфа!!!!!ПОМАГАЙТЕ

      Направено е да тече от там за да не вкара антифриз във маслото.Семерингите и аз мисля че са две но е добре да се види и оста да не е наранена.Ако е наранена няма да изкарат много и новите.
      [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

      Коментар


      • #4
        До: прокама ми водната помпа на црфа!!!!!ПОМАГАЙТЕ

        До колкото знам на хондите е хубаво да се сменя всичко в комплект
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: прокама ми водната помпа на црфа!!!!!ПОМАГАЙТЕ

          Поръчай си ги комплект с оста,не си прави експерименти защото само ще си отвориш двойна работа не са скъпи
          878940653

          Коментар


          • #6
            До: прокама ми водната помпа на црфа!!!!!ПОМАГАЙТЕ

            Да да само комплект с оста. Тук колега вече изстрада.

            Коментар


            • #7
              До: прокама ми водната помпа на црфа!!!!!ПОМАГАЙТЕ

              добре ама то прокапа само малко докато беше студен мотора ,после като стопли не е капало,баща ми мисли че е било нормално щото е студено и не бях го палил отдавна!?
              ||=|| (()) ||\|| ||)) //-\\™

              Коментар


              • #8
                До: прокама ми водната помпа на црфа!!!!!ПОМАГАЙТЕ

                Където е текло пак ще тече,така че по добре потърси ремонтен к-т.

                Коментар


                • #9
                  До: прокама ми водната помпа на црфа!!!!!ПОМАГАЙТЕ

                  Ще почне да тече повече и тогава няма да може да се оправи без нова ос,сега все още има шанс да стане само със семеринги.
                  [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                  Коментар


                  • #10
                    До: прокама ми водната помпа на црфа!!!!!ПОМАГАЙТЕ

                    Първоначално публикуван от nikisanderman Преглед на мнение
                    здравеите бих искал някои ако може да ми помогне да реша този проблем,не бях палил мотора ми (хонда црф450р) от един месец и като го запалих прокапа антифриз от една малкоа дупка на водната помпа .според мене тази дупчица е фабрична. нормално ли е това и защо става???????????
                    Заминал е само единият семеринг а не и двата иначе щеше да вкара антифриз в маслото.
                    Аз съм страдал от тази болест на ЦРФ450Р-2003 и лечението е само едно.
                    Поръчваш от Бултрако нова ос и двата семеринга не са скъпи има няма около 50-60лв беше всичко.
                    Във вторник мога да ти пусна и страницата от мануала с водната помпа да видиш.
                    Най-важното е да намажеш семерингите с грес преди да ги монтираш.

                    П.П. Ако нещо не ти е ясно питай.
                    Последно редактирано от Chinela; 15-12-08, 08:04.

                    Коментар


                    • #11
                      До: прокама ми водната помпа на црфа!!!!!ПОМАГАЙТЕ

                      и аз да се включа скоро сменявахме на црф части по водната помпа и сменихме оста двата семеринга и лагерчето като ще обърна внимание че проблема беше не толкова в семерингите а оста беше хлабава в лагерчето така че моя съвет е да си поръчаш и лагерчето и не се лъжи че ще го намериш в магазин за лагери!!!
                      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                      Sofrace Offroad Team

                      Коментар


                      • #12
                        До: прокама ми водната помпа на црфа!!!!!ПОМАГАЙТЕ

                        И аз го правих това вече. Същият пробелем, същия мотор. Комплект от Бултрако към 70 лв и 10 дни доставка- ос , семеринги и някакви втулки май имаше. В оста беше издълбан канал от амортизация. Смених си го сам лесно с помощта на упътването.

                        Коментар


                        • #13
                          До: прокама ми водната помпа на црф-а!

                          И аз на скоро имах този проблем,първо капеше но после протече. При мене беше само едната ,затова си купих обикновенна семеринга,сложих я временно докато ми докарат оригинална тъй като оригиналната е с посока.Така че само временно за около месец можеш да решиш проблема с обикновенна семеринга.

                          Коментар


                          • #14
                            От: прокама ми водната помпа на црф-а!

                            Здравейте колеги имам същия проблем само че при мен вкарва водата в маслото... пак ли решението е нов комплект ос семерина лагерче или е коренно друг проблема ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: прокама ми водната помпа на црф-а!

                              Да, оста, двете уплътнения и лагерчето, нови...
                              Освен това проверете дренажния отвор. Може някой да го е запушил за да прикрие проблем с едно от двете уплътнения.

                              ПП Другия вариант е: пробив между охладителната и мазителната система. Гарнитура на глава или нещо таквоз. Ако дренажния отвор на помпата е проходим но не тече от него, проблема не е в помпата.
                              A Lone Rider

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X