Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Знаели някои нещо за KAWASAKI KL250 4t

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Знаели някои нещо за KAWASAKI KL250 4t

    Здравеите колеги случаино някои да се е занимавал с KAWASAKI KL250 4T (годината не я знам с точност но е около 80-та година) и знаели някои нещо повече за него без значение какво интересуваме всякаква информация която някои може да предложи

  • #2
    До: Знаели някои нещо за KAWASAKI KL250 4t

    Коментар


    • #3
      До: Знаели някои нещо за KAWASAKI KL250 4t

      Колега, да не би да е като на баща ми дзвера - KL250A? Годината е някъде 1980-81 ....

      Нещо такова демек:


      Има и още снимки тук:

      http://htftp.offroad-bulgaria.com/HD/Kawasaki%20KL250A%201981/И аз навремето търсех нещо документацийка, това-онова, но нищо не можах да намеря, ма то пък и за какво ли ти е, то всичко е елементарно по него, нищо че е 4 тактов
      Последно редактирано от HD; 03-12-08, 11:54.
      Hristo Draganov
      http://htftp.domainbg.com/HD/

      И аз искам България чиста ! ! !

      Коментар


      • #4
        До: Знаели някои нещо за KAWASAKI KL250 4t

        Да колега за същия модел става въпрос. Според теб издръжливи ли са и имат ли мощтност горе долу или са мн. слаби ???

        Коментар


        • #5
          До: Знаели някои нещо за KAWASAKI KL250 4t

          Е, ми айде добре дошъл в ретро клуба

          Сега за маторя:
          на баща ми общо взето двигателя е доста поизносен, и половината (че и повече сигурно) коне отдавна са избягали, но въпреки всичко мотора върви сравнително добре Върви добре и в ниски обороти, във високи поне нашия не толкова добре - вдига до определени обороти, и после все едно има прекъсвач , все едно нещо го "спъва" ... Преди, когато километража работеше съм вдигал май най-много към 70-ина км/час
          Затова примерно аз го карам предимно в ниски, средни и мааалко над средни обороти. Аз съм 110 кила и да ти кажа общо взето ме вози почти навсякъде, пък по Априлци е само баири.
          Проблема обаче идва, когато мотора позагрее - тогава хем започва да пуши повече син пушек (ние маслото не го сменяме, само доливаме ) - като загрее доста мотора не ще и не ще да върви - даже големия майтап, има там един малчуган, с една китайска кросова моторетка 4 такта, 125 кубика (с онея мънинките гуми), та туй лапе минава баща ми по всякакви параграфи бе
          Пак казвам - двигателя е доста износен, но баща ми като цяло е доволен, вярно гори масло, но не чак толкова много. Като разход на бензин не мога да ти кажа как е, тъй като никой никога не си е играл да го засича (пък и нали километража спря да работи отдавна, скъса се жилото), но май не гори много, имайки предвид, че мотора се кара САМО по черно.
          Ако се инвестират известно количество пари, мотора сигурно може да стане китка, обаче не си заслужава много много.
          То и на нашия примерно ако се види карбуратора (вероятно може даже и да не е настроен както трябва, пък може и да е позапушен, знам ли го ...), може и да се подобрят нещата малко, но татко кара докато върви, пък после се чуди какво да прави )
          Гоблин по принцип може да достави туй-онуй за този двигател (говоря за бутало, сегменти и т.н.), но може пак да го питаш.

          За останалото освен двигателя - като цяло отпред бива возията, отзад също не е чак толкова зле, като за мотор с два амотрисьора, но все пак е много много далече в отрицателен план от всяко едно съвременно ендуро Спирачките са добре, стига да не е износено феродото и да са правилно регулирани. Отзад нашия поне е със 17" капла, което също е в минус май, но все пак гуми се намират.

          В заключение: ако си лек мисля, че ще ти е добре за мощност, но все пак не е кой знае колко мощен, а и то зависи колко е износен двигателя, все пак мотора си е бая дърт Пък и е въздухарка, и ако го караш яко по големи баири ще имаш проблеми със загряването Ако пушиш няма проблем, той докато изстине, тъкмо един фас (пък може и два) време

          Кажи сега, купи ли го вече, или се каниш да го купуваш? И за колко пари съответно?
          Нашия баща ми го взе от едно пловдивско село (не му помня името), мисля за към 600-700 лв преди 2-3 години, като към него има и още един двигател, ма и той е на същия хал. Тогава имаше проблем с разпределителния вал, беше износил леглото в главата, та бащата го дава на един стругар да му стърже втулки и оттогава още върви
          Абе ако е евтин (все пак зависи от състоянието), може би си заслужава - въпреки, че е стар, а и морално остарял, все пак и той доставя голям кеф Пък и за тея пари какъв друг ендуро мотор ще си купиш, дори и 125 2 тактов не може да си купиш май май
          Нашия откакто го е подкарал бащата май досега нищо не е ремонтирал, ама като казвам нищо, значи нищо, само понякога му сменя свещта, защото като гори масълце и свещтта се омаслява доста, а и горивната смес е неправилна, и вместо да се занимава да я чисти, бърка в една стара изрязана туба, където има една шепа свещи и слага някоя друга (обикновено ВмЗ - ("Винаги може да Закъса") и толкоз.
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #6
            До: Знаели някои нещо за KAWASAKI KL250 4t

            Ами още не съм го взел но смятам да си взема една такава антика да я видим. Аз съм 75 кг. и както казваш ти щом си 100 кг. и те носи почти навсякаде значи и с мен няма да е по зле. Иначе моторчето има правен ремонт на двг. сменяни са: бутало, сегменти и лагери (предполагам, че на коляновия вал) и се предполага, че ще върви прилично.

            Коментар


            • #7
              До: Знаели някои нещо за KAWASAKI KL250 4t

              Първоначално публикуван от lordcho Преглед на мнение
              Ами още не съм го взел но смятам да си взема една такава антика да я видим. Аз съм 75 кг. и както казваш ти щом си 100 кг. и те носи почти навсякаде значи и с мен няма да е по зле. Иначе моторчето има правен ремонт на двг. сменяни са: бутало, сегменти и лагери (предполагам, че на коляновия вал) и се предполага, че ще върви прилично.
              Като каза ремонт - комшията в Априлци малко след баща ми си взе и той такъв същия, само че май е с 1-2 години по-нов. На него също уж му сменяли сегменти, гумички на клапаните ...., покара го, наистина вървеше добре, изобщо не пушеше и не гореше масло (е, в рамките на нормалното), обаче после изведнъж взе да пуши яко, взе да гори и масълце, пък и той разни други работи посчупи по него (падна му карбуратора по едно време даже , май се е развил ли, счупил ли фланеца нещо).
              Ако е за около 500 лв примерно направо го взимай (колко пари му искат все пак?), и разбира се го покарай малко при огледа, то още тогава ще разбереш как ти е като мощност. Като тръгнеш, скоростите малко вият, но това да не те притеснява, и нашия е тъй, явно са си така

              Айде, пък като го вземеш, ще кажеш - и ние ще си направим отделна тема например "Kawasaki KL250 мания от 80-тте"
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • #8
                До: Знаели някои нещо за KAWASAKI KL250 4t

                А, намерих и темата:
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ighlight=KL250


                П.П. Ти за това ли питаш?
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...2&postcount=17

                Сега виждам, че предната гума е същата кат на нашия - Барумка, от едновремешните още - да знаеш, че не държи кой знае колко (имам предвид на странични наклони) и по-добре да я смениш Иначе тоя мотор от обявата не изглежда много зле ...., но не знам двигателя как е Пък ако можеш да откопчиш малко и от цената си 6
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #9
                  До: Знаели някои нещо за KAWASAKI KL250 4t

                  Да за същата моторетка става въпрос.Наистина не е много зле външно даже изглежда добре за годините си, а колкото до двигателя щом му е правен ремонт мисля, че горе, долу ще е добре.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Знаели някои нещо за KAWASAKI KL250 4t

                    Първоначално публикуван от lordcho Преглед на мнение
                    Да за същата моторетка става въпрос.Наистина не е много зле външно даже изглежда добре за годините си, а колкото до двигателя щом му е правен ремонт мисля, че горе, долу ще е добре.
                    Ми то двигателя на място ще се види - аз ако имах 700 лв излишни, може би бих го взел, ейтъй за майтап, пък и с бащата да имаме еднакви моторетки
                    Hristo Draganov
                    http://htftp.domainbg.com/HD/

                    И аз искам България чиста ! ! !

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X