Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свещ на wr 426

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свещ на wr 426

    Имам проблем с свеща на мотора почна да избива вече втори път за един месец а пак последния път сложих оригинална от америка и пак.Ако знаете защо става така и каде може да е проблема давайте мнения моля

  • #2
    До: Свещ на wr 426

    Да не би по някаква причина да ти е станала по-богата сместа? Запушено гърне, запушен карб, мръсен филтър?!
    [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

    Коментар


    • #3
      До: Свещ на wr 426

      Първоначално публикуван от kdx Преглед на мнение
      Имам проблем с свеща на мотора почна да избива вече втори път за един месец а пак последния път сложих оригинална от америка и пак.Ако знаете защо става така и каде може да е проблема давайте мнения моля
      само когато е студен ли го прави?
      [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

      Коментар


      • #4
        До: Свещ на wr 426

        да

        Коментар


        • #5
          До: Свещ на wr 426

          Първоначално публикуван от kdx Преглед на мнение
          Имам проблем с свеща на мотора почна да избива вече втори път за един месец а пак последния път сложих оригинална от америка и пак.Ако знаете защо става така и каде може да е проблема давайте мнения моля
          Когато запалиш мотора студен, НЕ ГО ГАСИ ДОКАТО НЕ ЗАГРЕЕ ХУБАВО.
          Не знам защо, но само при 426 има такъв проблем!
          Гарантирам ти успех.

          Коментар


          • #6
            До: Свещ на wr 426

            Когато извадих старата беше почерняла и искрата биеше настрани,говорих с един майстор и той ми каза че е от обогатена смес и трябва да се отвори карбуратора да се регулира

            Коментар


            • #7
              До: Свещ на wr 426

              Колега, и аз карах 426-ца и имах същия проблем, както казва радкоо по горе, не трябва да гасиш мортора докато не загрее хубаво т.е. когато е готов за работа без смукач, започва да променя оборотите, махаш смукача.
              Друго много важно нещо е да не даваш абсолютно никаква газ докато мотора работи на смукач - 90 % свеща гърми.
              Друго нещо, за да разбереш дали мотора ти е богат или беден направи следното - караш да кажем на 4-та с равна газ, (мотора леко трябва да мени оборотие (това е характерно за WR-те)), без да променйаш оборотите дърпаш топлия смукач (обеднителя), ако мотора заработи по добре значи е много богат, ако стане по зле значи е беден, а ако няма промяна значи си е екстра - не пипаш иглата.

              пп. А ако имаш проблем с паленето след като падне мотора ще ти кажа за една друга работа която да направиш на помпата на карбуратора.

              Коментар


              • #8
                До: Свещ на wr 426

                а с някакъв специален ключ ли се сваля свещта на WR400? пробвах с доста но никой не влезе. днес запалих мотора без смукач, но след това веднага го дръпнах, мотора поработи 10 секунди и изгасна; след това не успях да го запаля и предполагам че свещта е избила...или...?

                Коментар


                • #9
                  До: Свещ на wr 426

                  ключ за свещи от резачка
                  Honda CRE 250
                  Nissan Patrol GR

                  Botevgrad Racing Team

                  Коментар


                  • #10
                    До: Свещ на wr 426

                    Ключ-16,на Форд Ескорт от свещите е същия.Ако нямаш мини през нас и ще ти дам.
                    [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Свещ на wr 426

                      Колега, и аз карах 426-ца и имах същия проблем, както казва радкоо по горе, не трябва да гасиш мортора докато не загрее хубаво т.е. когато е готов за работа без смукач, започва да променя оборотите, махаш смукача.
                      Друго много важно нещо е да не даваш абсолютно никаква газ докато мотора работи на смукач - 90 % свеща гърми.
                      Друго нещо, за да разбереш дали мотора ти е богат или беден направи следното - караш да кажем на 4-та с равна газ, (мотора леко трябва да мени оборотие (това е характерно за WR-те)), без да променйаш оборотите дърпаш топлия смукач (обеднителя), ако мотора заработи по добре значи е много богат, ако стане по зле значи е беден, а ако няма промяна значи си е екстра - не пипаш иглата.

                      Колегата е прав.И моят мотор (YZ400f)правеше същите номера, но лед като настроих карбуратора спря да гори свещи и да патка като пушка.
                      Последно редактирано от Chinela; 28-01-09, 08:08.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Свещ на wr 426

                        и аз имах проблеми със свеща на YZ400F след това взехYZ426F отново същия проблем,слагах им всякъкви свещи и обикновенни и иридиумни но без успех,ако без да искам бутна гаста докато вадя мотора от гаража,веднага изниква проблема със свалянето на свеща.За това смених марката на мотора и си реших проблема
                        [FONT=System][/FONT]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Свещ на wr 426

                          Чак пък толкова вече,май взехме да преувеличаваме а.Моя не беше пален поне два месецавлизам във гаража, свалям го от стойката,навеждам го да потече бензин през преливника на карбуратора,дърпам смукача,навивам масура два-три пъти върта на стартер и о чудо той взе че запали от раз.Не съм сигурен но май че имам Ямаха.
                          [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Свещ на wr 426

                            не знам за WR,но на YZF400/426 ако му навиеш масура два,три пъти и запали без проблем ми се обади
                            [FONT=System][/FONT]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Свещ на wr 426

                              Първоначално публикуван от ianko Преглед на мнение
                              Голяма красавица,и с тези златни главини направо върхът.
                              Дай да направя едно кръгче.Биваше само да е салуминиевата рамка,ама ще го преживея.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X