Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Honda xl600r.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Honda xl600r.

    Здравейте ,проблема с хондата е следния-както си карам мотора гасне ,при опит да го запаля припалва и гасне или въобще не се опитва [мотора е със стартер]на свеща идва ток.След 5-10мин.пали и работи и върви нормално,минавам 100км.без проблем.Друг път ми го прави през 5км.След 10мин.въртене и опити да запали свеща е суха.Според мен нещата отиват към комутатор но ще се радвам ако някой се е сблъсквал с този проблем или има представа за какво става въпрос да сподели ,благодаря предварително на всички отзовали се.П.С.-Карбураторите са чисти.
    Последно редактирано от ivo Svoge; 04-05-08, 21:58.
    Polaris Magnum 500
    Mercedes ml320

  • #2
    До: Проблем с Honda xl600r.

    Не може да има искра ,да е суха свеща пък и да е от комутатора,мисля че няма как.По-скоро спира горивото по някъква си причина.
    Стефан Дянков

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Honda xl600r.

      Погледни бобихката от най от горе на звездата .

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Honda xl600r.

        За да можеш да мислиш върху по-сложните предположения ако питаш мен първо смени свеща и почисти карба и ако тогава пак е така се вкарвай в филмите.
        [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с Honda xl600r.

          Първоначално публикуван от ivo Svoge Преглед на мнение
          Здравейте ,проблема с хондата е следния-както си карам мотора гасне ,при опит да го запаля припалва и гасне или въобще не се опитва [мотора е със стартер]на свеща идва ток.След 5-10мин.пали и работи и върви нормално,минавам 100км.без проблем.Друг път ми го прави през 5км.След 10мин.въртене и опити да запали свеща е суха.Според мен нещата отиват към комутатор но ще се радвам ако някой се е сблъсквал с този проблем или има представа за какво става въпрос да сподели ,благодаря предварително на всички отзовали се.П.С.-Карбураторите са чисти.
          Ако ти е суха свещта след 10мин въртене , това определено е проблем с горивото а не със запалването!
          Успех!
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с Honda xl600r.

            Днес коня се предаде окончателно[все още си мисля че човечето което мисли кога да даде искра не е добре с главата]изгасна ,после припали няколко пъти и край.Вече не се опитва и да припали.Карбураторите са чисти,искра има,сменях свещи,кабел без резултат.Вижда ми се че бобината не е оригинална-много е малка като от скутер.Общо взето е това.Още малко ми остава и тръгвам по врачки.
            Polaris Magnum 500
            Mercedes ml320

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с Honda xl600r.

              Провери си клапаните,ако има някой да е духнал и не затваря няма да иска да пали.Проверката става като се надуе цилиндъра през свеща в момент на такт сгъстяване,ако има не добре затворен клапан ще се чува съскане или в ауспуха или във филтърната кутия. Обикновено прави беля този на който работи декомпресора.
              Стефан Дянков

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с Honda xl600r.

                Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                Провери си клапаните,ако има някой да е духнал и не затваря няма да иска да пали.Проверката става като се надуе цилиндъра през свеща в момент на такт сгъстяване,ако има не добре затворен клапан ще се чува съскане или в ауспуха или във филтърната кутия. Обикновено прави беля този на който работи декомпресора.
                При това положение ще му мокри свещта,а той твърди че е суха .
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с Honda xl600r.

                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  При това положение ще му мокри свещта,а той твърди че е суха .
                  Като няма компресия,как ще създаде вакум да засмуче гориво за да намокри свеща
                  Стефан Дянков

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с Honda xl600r.

                    Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                    Провери си клапаните,ако има някой да е духнал и не затваря няма да иска да пали.Проверката става като се надуе цилиндъра през свеща в момент на такт сгъстяване,ако има не добре затворен клапан ще се чува съскане или в ауспуха или във филтърната кутия. Обикновено прави беля този на който работи декомпресора.
                    В интерес на истината и на мен такова нещо ми мина през главата,но не ми се връзваше защото мотора си работеше абсолютно нормално,гаснеше от раз без да прекъсва и след 10-15мин.пали и тръгва пак нормално.В началото беше по -лесно след това по-трудно и по-трудно докато отказа съвсем.
                    Polaris Magnum 500
                    Mercedes ml320

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с Honda xl600r.

                      Първоначално публикуван от ivo Svoge Преглед на мнение
                      В интерес на истината и на мен такова нещо ми мина през главата,но не ми се връзваше защото мотора си работеше абсолютно нормално,гаснеше от раз без да прекъсва и след 10-15мин.пали и тръгва пак нормално.В началото беше по -лесно след това по-трудно и по-трудно докато отказа съвсем.
                      виж карбуратора подава ли бензин към цилиндъра и от там прегледай данеби някъде да не контактува добре по електрониката,докато не стигнеш до свеща...Успех...и дано избръмчиш скоро!
                      [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с Honda xl600r.

                        Вчера не остана време,но днес мисля да направя едно приспособление от стара свещ и винтил от вътрешна гума и да проверя какви утечки има в цилиндара и клапаните.Ще ви кажа резултата довечера или утре.Поздрави.
                        Polaris Magnum 500
                        Mercedes ml320

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с Honda xl600r.

                          Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                          Като няма компресия,как ще създаде вакум да засмуче гориво за да намокри свеща
                          Създава колега,създава!Ако не ми вярваш свали си свещта на мотора , поритай и ще видиш че след известно време започва да мирише на бензин!
                          Освен това , ако е отворен клапан няма да работи изобщо, а не само от време-на време.
                          Така като се замислям обаче,може да е клеясало жилото на декомпресора или да се е закъсало и да се е разплело-тогава има възможност понякога клапана да остава отворен или притворен.
                          Друг вариант за който се сещам е да има скъсан въздуховод (маркуча между карбуратора и двигателя)-вярно че това е патент на Ямахите но все пак......
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с Honda xl600r.

                            На мен също ми изглежда, че ти свършва притока на бензин към карбураторите. Може да ти е запушено кранчето или нещо такова... За тест - надуй силно в резервоара и пробвай дали ще запали. Ако запали - сваляй бензинопроводите и кранчето и почиствай и продухвай всичко.
                            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с Honda xl600r.

                              Проблемът както го описваш определено е от горивната система.
                              Преди да правиш каквото и да е провери вентилацията на резервоара - т.е. дали на мястото на изразходвания бензин влиза въздух. Малкия отвор с маркуч на капачката на резервоара трябва да е чист и вентилационния маркуч да не е усукан или прещипан.
                              Веднъж бензинджията ми беше затворил капачката, така че този маркуч да се пречупи и моторът угасна след 50м. разглобих сума ти неща, докато стопля, че просто трябва да си оправя капачката
                              Ако при отворен резервоар моторът си бачка - това е. Ако не - тръгваш от кранче и карбуратор.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X