Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
    Няма какво да се почва, това е истината. При едни двигатели е повече при други по малко, но винаги има горене (загуба) на масло, още от момента в който запали за първи път.
    Истината е малко по-различна : едни доливат след всяко излизане , други по 1 литър от смяна до смяна , а други - изобщо не доливат . В случая - за не горенето - става въпрос за третите в по-горния списък . Случаи такива има много - аз имах сузуки дрз 400 е , което карах 4 години . Карал съм го единствено с 10 в 60 . Маслото съм го правил винаги на максимума на щеката и никога не съм доливал и 1 грам от смяна до смяна - както се каза по-горе : колкото наливам - толкова източвам , защото промяна в нивото на щеката не се е забелязвала . Един мотор се познава дали гори масло и без да има нужда от проверяване на нивото ( когато се ползва едно и също масло ) : почне ли цветът на маслото да потъмнява драстично още в началото след смяната - ще доливаш доволно .
    Последно редактирано от pe6o74; 27-10-16, 11:11.

    Коментар


    • От: Избор на масло

      За моторекса , както и за другите масла не мога да кажа нищо лошо , но и нищо хубаво , защото нямам лично наблюдение . За италиаското олио изхождам от личен , челен 22 годишен опит с всичката мобилна техника в къщи , а и не само .

      Коментар


      • От: Избор на масло

        Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
        Истината е малко по-различна : едни доливат след всяко излизане , други по 1 литър от смяна до смяна , а други - изобщо не доливат . В случая - за не горенето - става въпрос за третите в по-горния списък . Случаи такива има много - аз имах сузуки дрз 400 е , което карах 4 години . Карал съм го единствено с 10 в 60 . Маслото съм го правил винаги на максимума на щеката и никога не съм доливал и 1 грам от смяна до смяна - както се каза по-горе : колкото наливам - толкова източвам , защото промяна в нивото на щеката не се е забелязвала . Един мотор се познава дали гори масло и без да има нужда от проверяване на нивото ( когато се ползва едно и също масло ) : почне ли цветът на маслото да потъмнява драстично още в началото след смяната - ще доливаш доволно .
        Не ми се влиза в спорове, но няма как производителите на двигатели да казват, че даден двигател има разход от 30мл масло за 1000км да речем и някой да твърди, че неговия двигател не гори масло.
        Това, че на пръчката не се вижда разхода не значи, че няма. На пръчката трудно ще се хване и причината е много проста. Ако си гледал рекламата на една верига бензиностанции за горивата и си забелязал формата на съда с който се проверяват 20л гориво ще си отговориш защо на пръчката трудно ще хванеш липсата на 50мл да речем.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • От: Избор на масло

          Цилиндъра се хонингова за да може по цилиндъра да се задържа фин слой масло , ако го няма това маслено покритие по цилиндъра , то компресионните сегменти ще се износят много бързо , защото ще има сухо триене. Част от това масло изгаря при запалването на горивната смес , в зависимост от избраното масло ,изгарянето е минимално или в по-голямо количество. При масло с висока температурна устойчивост , изгарянето е минимално и трудно доловимо като разход , най-вече когато интервала на смяна е малък.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Избор на масло

            Аз пък не съм чул някой като го питат колко му е разхода , да отговаря 5 л.бензин,4 кг.въздух от него 70℅ кислород и 30℅ азот.
            Двигател на който от смяна на смяна не се налага доливане,не гори масло
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
              За моторекса , както и за другите масла не мога да кажа нищо лошо , но и нищо хубаво , защото нямам лично наблюдение . За италиаското олио изхождам от личен , челен 22 годишен опит с всичката мобилна техника в къщи , а и не само .
              Пешо превишил си лимита от лични съобщения и за да може да получаваш нови трябва да изтриеш от старите! Такова съобщение ми изписа като опитах да ти пиша.
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                Един мотор се познава дали гори масло и без да има нужда от проверяване на нивото ( когато се ползва едно и също масло ) : почне ли цветът на маслото да потъмнява драстично още в началото след смяната - ще доливаш доволно .
                При моторите потъмняването може да е и от друго - износен съединител, мръсен отвътре двигател.
                Ако искаш да разбереш дали един двигател гори масло - бръкни му отзад(в ауспуха Ако си изцапаш пръста с мазни сажди, ще се прави ремонт или ще се долива. Правилното е да не цапа хич.

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  Все си мисля ,че в тоя форум за да го направят голям и да има всичко в него е пълно с всякакви теми дето НЕ ВЪРШАТ НИКАКВА РАБОТА. И ТОЧНО ТАЯ Е ЕДНА ОТ ТЯХ!!!

                  Коментар


                  • От: Избор на масло

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Аз пък не съм чул някой като го питат колко му е разхода , да отговаря 5 л.бензин,4 кг.въздух от него 70℅ кислород и 30℅ азот.
                    Двигател на който от смяна на смяна не се налага доливане,не гори масло
                    Кислорода е около 18 процента във въздуха. Гориво въздушната смес е около 13 към 1.
                    Моят автомобил от смяна до смяна не му доливам масло, но преди смяната е станало между мин. и макс. на пръчката. Да разбирам ли че не гори масло

                    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                      ...Да разбирам ли че не гори масло
                      Разговорно и в контекста - да, не гори. Освен ако не сменяш масло през 1000км.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Избор на масло

                        мдаа лоша работа! след като прочетох тука отидох до маторя и бръкнах с пръста. в едната тръба сухои черно,ама в другата мазнотийка има... ще трябва да регулирам клапани първо, после центровка карбуратори, нови свещи... ебаси колко работа имам за зимата?!? мерси колеги за споделеното!

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          Процентът на съотношението кислород гориво се измерва в единица коефициент ланди.Тя е 0.9-1-1.1 съответно бедна- нормална,богата,от там и нарицателното име за ланди сонда.Поне така учехме двг.Сега може и по друго да е..все пак въздуха е по замърсен,индустриализация[emoji2]
                          Защо не приемеш че маслото освен да смазва,охлажда се и изпарява.Водата дори в твърдо агрегатно състояние се изпарява..
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Пешо превишил си лимита от лични съобщения и за да може да получаваш нови трябва да изтриеш от старите! Такова съобщение ми изписа като опитах да ти пиша.
                            Да , пълна беше - вече не е .

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              При моторите потъмняването може да е и от друго - износен съединител, мръсен отвътре двигател.
                              Ако искаш да разбереш дали един двигател гори масло - бръкни му отзад(в ауспуха Ако си изцапаш пръста с мазни сажди, ще се прави ремонт или ще се долива. Правилното е да не цапа хич.
                              Аспухът е ясен , съединителят - също . Темата е за маслото и горенето му - придържай се към нея .

                              Коментар


                              • От: Избор на масло

                                Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                                Не ми се влиза в спорове, но няма как производителите на двигатели да казват, че даден двигател има разход от 30мл масло за 1000км да речем и някой да твърди, че неговия двигател не гори масло.
                                Това, че на пръчката не се вижда разхода не значи, че няма. На пръчката трудно ще се хване и причината е много проста. Ако си гледал рекламата на една верига бензиностанции за горивата и си забелязал формата на съда с който се проверяват 20л гориво ще си отговориш защо на пръчката трудно ще хванеш липсата на 50мл да речем.
                                Не се хващай като удавник за сламка . На щеката ще се хване и то доста добре , защото от минимума до максимума има повече от половин литър . Щом на око не се вижда съществена разлика в положението на нивото или то е пренебрежимо малко ( 1-2 мм ) например , горенето на масло от смяна до смяна клони към минус безкрайност и затова се казва , че НЕ ГОРИ МАСЛО !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X