Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    Не обяснено за какво се отнася това (EVERY FIFTH OR 1,000KM),не е написано или загатното ,че е за 5 резервоара.За това питам някой ,ако се сеща или знае какво означава,при положение ,че си е гледал мануала и е срещнал същото в изискванията за смяна на масло.

    Коментар


    • От: Избор на масло

      На всеки пети резервоар се сменя маслото през първите 1000км. Но пак ти казвам , зависи къде и как караш мотора , ако го караш на мотокрос състезания и даваш много газ , хубаво е да го сменяш след всяко състезание/две свободни тренировки , една за време , два манша/.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Избор на масло

        При вр-а маслото като започне да загубва качествата си се разбира много лесно, просто скоростите влизат малко по-трудно и свободна по-трудно се изключва. Това с мотул 300В 15-50 ми се случва на около 500 км. 1000км така и не успях да направя с една смяна на масло нито пък с 10 резервоара. Като усетя горепосочените факти го сменям.
        Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

        Коментар


        • От: Избор на масло

          Аз дори си мисля че и резервоарите не са определящи.
          Ако се набиеш някъде и мотора ти прегрее порядъчно 2-3 пъти, може да се каже че маслото определено не е същото вече.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • От: Избор на масло

            Смени вискозитета с 10 W , а после смени и марката - на маслото , не на мотора .

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Последните две смени ги направих с Ravenol 10w60 4t и съм страшно доволен от това масло!!!
              Скоростите и при прегрято състояние са перфектни и при студено, не ми увлича съединителя, мога да изключа по всяко едно време на място. Не го гори и не пуши. След първия резервоар потъмня, но за мен това е перфектно,което красноречиво показва че маслото си върши всичката работа.
              Цената му е много добра и като съотношение цена-качество е перфе.

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Някой може ли, да каже каква е разликата между мотул7100(пълна синтетика) и мотул300в(и двете 10в40),по мои сравнения и коментари от други източници,както и по препоръка за 4 тактов крос в сайта на мотул дават 7100 ,не 300в за най-добро(може би е по-добре да караме с мотул7100,тъй като толкова прехваленото 300в е по скоро за съзтезателни условия(т.е смяна на всяко състезание) и не е подходящо за смяна при 7 или 8 резервоара,както караме ние ...Какво е вашето мнения по въпроса ?

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  300 v е двойно естрно(поне така изписваха на по-старите туби) и надвишава изискванията на производителите.7100 е хубаво масло,но гледам,че за моя мотоциклет (ЦРф) препоръчват и 5100, което е минерално масло с което не бих карал! Така,че не им се доверявай на препоръките!

                  Коментар


                  • От: Избор на масло

                    5100 е полусинтетика , 3000 е минерално.
                    Dimitar Dyakov

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      Колеги,доста се рових и исках да разбера,разликата между тези две масла и след дълго търсене,моето заключение е следното!Мотул 300в е масло уникално,без компромис,но то се използва за състезателен ден(или ако не за малка смяна на резервоарите,която със сигурност не е за 6,7 или 8 резервоара,както повечето от нас го правят),самото масло не е за продължителна употреба и за това е много по-подходящ варианта пълна естерна синтетика Мотул 7100(който е точно това,което търсим...или сигурно висококачествено синтетично масло за по продължителна употреба при крос,ендуро и пистови мотоциклети).Казвам това понеже,много колеги карат с 300в,но малко осъзнават,че наистина e най-подходящо за СЪСТЕЗАТЕЛНИ условия,където от смяна и моточасове са второстепенни неща,там маслото се сменя на всяко състезание !!! Позволих и да ползвам различни източници от сайта gtamotorcycle.com:Re: Motul 7100 vs 300V?

                      you should not be using 300V in a street bike. Stick to 7100. While 300V will shift a little easier, it is intended for a race weekend and no more. The purpose is to squeeze out that extra HP or two, but is not intended for longevity. No benefit in using it for "winter storage" either.

                      Дано, да сте ме разбрали правилно,не казвам че 300в е лошо масло,а кое е подходящо в случая(7100) ! Това е при нас,тези които караме рядко на писта(и то не със такава скорост и ръчка като Кайроли) и повече из гората!
                      Последно редактирано от m.pichon; 24-02-15, 12:11.

                      Коментар


                      • От: Избор на масло

                        Може ли да ми кажете какво масло да си взема за црф250р 2005 или 2006 беше за в ъв скоростите и за двигателя

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          Здравейте на всички!
                          Искам да споделя малко опит, за това пиша тук. На 100% ще има опровергавания и доводи от други "колеги" , но какво се случи.
                          След като си закупих Сузуки рм-з 450 '07 ще споделя какво се случи с маслото. Веднага след като го купих му смених маслото с всеизвестния Мотул 7100 10в-60. След като покарах около 4моточаса и мотора взе да пуши при отваряне на газта до прекъсвач. Зачудих се и реших,че на буталото му е дошло времето за смяна и реших да продължа да карам, докато дойде зимата. След смяна на маслото отново с Мотул 10в60, мотора спря да пушлеви до следващите 4 часа. На всеки 6 моточаса го сменям , по препоръки на Мануала за мотоциклета. Смених Мотула с Бизол 10В60 рейсинг и мотора се оправи с пушенето. За бога, какво стана с този Мотул , много не съм доволен от него. С това масло Бизол карам от около 10 моточаса и няма никакво пушлевене. Много доволен!
                          Сега ще опитам и с Амсойл за мотори, за да видя с Американското как ще се бъде работата. По препоръка на колега от Субару форума, реших да опитам с Американското масло, за да видя как ще се представи в двигателя на маслоубиеца. Кросовете наистина много бързо убиват маслото, но явно Мотула е наблъскан с много естери,които бързо се изхабяват и маслото не държи визкозитет при висики температури или да съм попаднал на менте. Вече няма да сипя повече от това прехвалено мазило на машината.!!!
                          Поздрави!
                          Последно редактирано от ludau; 02-10-16, 20:48.

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            Че ти от марс ли падаш,в момента мотула който се предлага в бг.е абсолютно китайски

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              Кой да ти каже бе човек. Визуално и на мириз са го докарали.

                              Коментар


                              • От: Избор на масло

                                Доста мотори блокираха от него 4т и 2т.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X