Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
    Когато този мотор е бил проектиран най хубавото масло произвеждано тогава е 10W40,естествено че от завода ще пишат него.Та няма никакво значение за скоростите и съединителя това че е с по висок вискозитет,а може би напротив има но лятото,с по ниския 40 който става на вода и скоростите почват да хъркат.При мен хъркат с 50 но когато го изпържа по някоя пътека,защото нямам пари да карам с 60,студено ли е маслото влизат като у тях си.
    +1 за мнението на Ицо. Аз карах две години ДРЗ-та с 10W40 / Мотул и Бардал/ и ми се е случвало през лятото скоростите ми да "чаткат". Миналата карах с 10w60 и нещата бяха по-различни. Относно цената пък мога да кажа, че сегашното масло на Ени /Аджип/ 10w60 го взимам по-евтино от това на Мотул или Бардал 10w40..........
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • От: Избор на масло

      Да разбирам,че проблема не е във вискозитета (10w50) на маслото?А от марката (Castrol)?
      Това увличане на съединителя,може ли да се настрои или се сменя съединителя?
      Нямам "чаткане" или "хъркане" на скоростите,а трябва да се приложи по-голямо усилие върху лоста на скоростите.А най-големия проблем е в трудното "намиране" на свободна/неутрална.
      Като загася мотора-влиза веднага без усилие....
      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

      Коментар


      • От: Избор на масло

        Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
        Да разбирам,че проблема не е във вискозитета (10w50) на маслото?А от марката (Castrol)?
        Това увличане на съединителя,може ли да се настрои или се сменя съединителя?
        Нямам "чаткане" или "хъркане" на скоростите,а трябва да се приложи по-голямо усилие върху лоста на скоростите.А най-големия проблем е в трудното "намиране" на свободна/неутрална.
        Като загася мотора-влиза веднага без усилие....
        Проблема не ти е нито във вискозитета нито в марката на маслото,както и по нагоре ти писаха,проблема ти е в съединителя,регулирай малко от жилото и си готов.

        Коментар


        • От: Избор на масло

          И ако свикнеш на мотора още малко,хептен ще си дойдат нещата на мястото.Кастрол 10w-50 е перфектно масло,трябва да е червено на цвят,ако не е си взел ментенце!!!

          Коментар


          • От: Избор на масло

            преди няколко дни попитах дали някой знае дали наистина са спрели от производство маслото Castrol Off-road ? някой да знае нещо ?

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Първоначално публикуван от n0z3x Преглед на мнение
              преди няколко дни попитах дали някой знае дали наистина са спрели от производство маслото Castrol Off-road ? някой да знае нещо ?
              Колега не получаваш отговор на въпроса ти, защото той е елементарен!!! Нима не можеш да потърсиш в чичко гугъл информация за маслата Кастрол и техните официални вносители или представители за България??? Нима не можеш да отидеш до най-близкия център за смяна на масло и да попиташ там??? Както и да е, ето тук провери http://www.motobul.com/bg/contacts.php и моля те, не чакай някой друг да се обажда не телефоните вместо теб Успех
              SUZUKI DRZ SuperMoto

              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Другото което се сетих е, че от известно време в магазините на Мотобум се предлагат маслата Кастрол Така че специално за маслата на моторите, те би трябвало да имат най-точна информация http://motoboom.bg/n/index.php/contact
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  Всички обвинявате че маслата са ви виновни, ама никой не каза, че касетата на съединителя му е за смяна или дисковете са опечени или са под минимума като ширина.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • От: Избор на масло

                    благодаря за линковете ще проверя

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                      Да разбирам,че проблема не е във вискозитета (10w50) на маслото?А от марката (Castrol)?
                      Това увличане на съединителя,може ли да се настрои или се сменя съединителя?
                      Нямам "чаткане" или "хъркане" на скоростите,а трябва да се приложи по-голямо усилие върху лоста на скоростите.А най-големия проблем е в трудното "намиране" на свободна/неутрална.
                      Като загася мотора-влиза веднага без усилие....
                      Това Suzuki Bandit 400 - 16v -red head нали е стрийтфаитър или греша?Аз имам и Хонда Хорнет 600-2003г.В менуала му пише да се кара с полусинтетика а аз 2006г когато беше приблизително на 18хил км му сипах пълна синтетика .Двигатела стана по шумен и нямаше изключване от скорост на място.Покарах 200км и го смених пак с полусинтетика и нещата се оправиха.Вече е над 45х км и проблеми няма.КТМа за 5 год съм го карал и с пълна и с полусинтетика и разлика не съм почувствал.А защо е така нямам обяснение на въпроса.
                      Последно редактирано от ВЕНЦИ КЛЮЧ; 18-02-13, 00:08. Причина: допълване

                      Коментар


                      • От: Избор на масло

                        Първоначално публикуван от ВЕНЦИ КЛЮЧ Преглед на мнение
                        Това Suzuki Bandit 400 - 16v -red head нали е стрийтфаитър или греша?Аз имам и Хонда Хорнет 600-2003г.В менуала му пише да се кара с полусинтетика а аз 2006г когато беше приблизително на 18хил км му сипах пълна синтетика .Двигатела стана по шумен и нямаше изключване от скорост на място.Покарах 200км и го смених пак с полусинтетика и нещата се оправиха.Вече е над 45х км и проблеми няма.КТМа за 5 год съм го карал и с пълна и с полусинтетика и разлика не съм почувствал.А защо е така нямам обяснение на въпроса.
                        Този уикенд изкарах Бандита да го събудя от зимен сън.Скоростите се включват перфектно,докато не загрее мотора.Колкото повече загрява,толкова по-трудно се включват скоростите.На оптимална температура,вече натиска е много голям,свободната и тя не може да се "намери".Маслото е пълна синтетика на Castrol 10W50-червено на цвят-закупено от официалния вносител.
                        В мануала пише 10W40 - не се споменава синтетика или не.
                        Мисля,да сложа този вискозитет(противно на логиката,че като загрее и маслото се "втечни" ми се получава проблема) и ако не се получи най-вероятно трябва да сменям съединител.
                        Моля за съвет,понеже не ми се е налагала такава процедура на мотоциклет,какво точно се сменя?Феродови дискове,метални дискове,пружини?
                        В момента съединитела си държи и не ми приплъзва.

                        Благодаря!

                        П.П. С реглаж на жилото се промени момента на зацепване на съединитела,но скоростите и свободната си влизат все така трудно.
                        Не мога да свикна с това
                        Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          Трудно включват защото съединителя не изключва напълно. Провери механизма му в двигателя, може да има нещо износено и то да ограничава хода под нормалното. На мойта Хонда механизма е отляво, а съединителя отдясно - хода се предава от един шиш и може някъде по трасето да се губят милиметрите.
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            Причината най вероятно е в начукана кошница и износени дискове. Кошницата като се начука и не позволява дисковете да се движат свободно. А самите дискове като се износят....... стават лепкави и трудно се разделят един от друг.
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              Благодаря за мненията Ако се включваха постоянно трудно,нямаше и да се замисля,че причината може да е в маслото/вискозитета/.Но го прави само на загрял двигател-това ме навежда на мисълта,че причината не е в съединителя.Или поне се надявам.Този уикенд сменям масло-ако не се оправи,отварям съединител.
                              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                              Коментар


                              • От: Избор на масло

                                По принцип при повечето на студено е по трудно включването. Когато загрее двигателя/маслото става по лесно. Виждал съм на студено при включване на скорост и двигателя да загасне, просто не се изчаква нужното време да загрее малко и да разбие маслото. Също така съм виждал при прегряване съединителя да спре да отделя/зацепва. Знам, че ти се ще от маслото да е проблема, но според мен няма да е там.
                                EXC TPI 2019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X