Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    Навремето руснаците препоръчваха тази смес за смазване на жилата.Нагряваш я, потапяш жилото, изчакваш да изстине, източваш каквото е останало в бронята, избърсваш и монтираш.

    Коментар


    • От: Избор на масло

      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
      Най напред започни с ремонт на двигателя , пък после ще измислим какво масло да му сложим.
      Проблема е там че аз никога не правя ремонт на работещ двигател,за съжаление 3г и половина не успях да го накарам да спре.

      Коментар


      • От: Избор на масло

        Първоначално публикуван от w_popov Преглед на мнение
        Навремето руснаците препоръчваха тази смес за смазване на жилата.Нагряваш я, потапяш жилото, изчакваш да изстине, източваш каквото е останало в бронята, избърсваш и монтираш.
        И при ниски температури това знаеш ли каква лепкава гняс става?
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • От: Избор на масло

          Здравйте.Какво масло бихте ми препоръчали за Yamaha TT 600?

          Коментар


          • От: Избор на масло

            Моето ТТ го закупих в началото на сезона и след прочитане на темата и препоръките на Pe6о74 (виж 2 - 3 страници назад) се спрях на AGIP 10W60 рейсинг пълна синтетика.
            До момента не виждам причина да съжалявам за избора си. Цената е около 23 - 24 лева но за синтетика мисля че е доста приемлива.
            Последно редактирано от mendi; 02-07-12, 11:00.

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Колеги искам да попитам това масло на Rock Oil 15w50 полу синтетика качествено ли е и колко км. мога да мина с това масло ? Имам ХТ600.
              Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Сега гледам че Агип са пуснали ново масло специално за Offroad:
                Agip Eni - i Ride 10w50 Off road Top Synt
                Някой да го е пробвал вече и евентуално някакви впечатления?

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                  Сега гледам че Агип са пуснали ново масло специално за Offroad:
                  Agip Eni - i Ride 10w50 Off road Top Synt
                  Някой да го е пробвал вече и евентуално някакви впечатления?
                  Да взема да си отговоря:
                  Маслото е вече на 1300 - 1400 км, 100% от които на пътя.
                  Не мога да се оплача от нещо конкретно - двигателя работи тихо както и с предишното така и с това. Скоростите също се превключват достатъчно мазно.
                  Взех го за по 20 лева за литър но подозирам че може да се намери и малко по евтино.

                  Коментар


                  • От: Избор на масло

                    Здравейте!
                    Аз сипах от маслото на Репсол мото райдер 15w50 и за сега съм много доволен.Маслото е минерално,но има и синтетика 10w50.До сега съм му направил 1300км на Хонда ЦБР 600 ф2,без забележки.Един Приятел кара същото на Yamaha YZF 450 2007 и е доволен.
                    От следващата смяна мисля да мина на Ravenol 15w50 ester,немско масло на много добра цена от 13лв./л..Има и пълна синтетика 10w-60,на цена 18,50лв/l.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      Реших че ще е много полезно да ви дам един сайт да си пазарувате от него по-тънко масла на марката Motul: www.motulmasla.wordpress.com
                      Няколко приятели го използваха и са много доволни от маслата в този сайт,казаха че са оригинални,но все пак като пробвам ще споделя.

                      Коментар


                      • От: Избор на масло

                        Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                        ...
                        Не искам да кажа нищо лошо, но според цените са нерално ниски.
                        Даден е някакъв gmail-ски и-мейл, име и адрес на фирмата никъде не видях.

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          И аз така,но пък маслата са истински,човека,който ги продава си ги внася все едно за себе си аз говорих с него и ми каза,че негов братовчед работи в Германия в склад на Мотул и ги взема с голяма отстъпка,за това е решил да внася в Булгаристан.
                          Както казах на пролет ще го пробвам и ще кажа.

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                            но пък маслата са истински
                            Не знам колко са истински в този сайт който даваш ти:http://motulmasla.wordpress.com/ това струва 28.31лв за литър.MOTUL 300V 4T Factory Line 5W-40

                            А тук е http://prospeed.bg/bg/product/4129/1047.18лв за литър.Нещо много евтино и съмнително ми се вижда.
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              За съжаление преди време може би точно в тази тема писах за една "търговска" игра с маслата. Но понеже дискусията в момента е такава, ще взема да се повторя. Та на кратко специално за мотула зная едно, не го ли вземеш от официалния вносител за булгаристан или лично да си го вземеш от вън, не си е работа. Хора от този бранш са ми казали, че маслата в чужбина на доста евтини, когато остареят, сиреч са на 5 години и още са в тубите си, тогава за последната им година те се намаляват драстично само и само да не се хвърлят. А бедниго българина взима и купува от тези промоции, и след това хайде на пазара в Бг. Нямам нищо против конкретния сайт или пък неизвестната до момента фирма, но това просто е моето мнение на базата на скромния ми опит. Аз тази година съм с AGIP по препоръките на Пешо и до момента не мога да кажа нещо лошо или нещо толкоз хубаво за маслото. Мотора работи добре, а цената на която го взимам от официалния представител за БГ е повече от добра
                              SUZUKI DRZ SuperMoto

                              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                              Коментар


                              • От: Избор на масло

                                Ако пък някой ми каже какво толкова има в един литър олио което струва 47 лв. че и 18 ст. .......злато ли платина ли .....
                                по-добре да наливам полусинтетика на 10-12 лв литъра и да го сменям на всяко каране, отколкото 50 лв и на 2рото каране да е черно, а на 5-тото не е ясно дали маже или не.
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X