Обява

Свий
Няма добавени обяви.

карбонов ауспух

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: карбонов ауспух

    Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
    Ти май искаш да го вкараш ама само малко,напиши един имеил на Акрапович и те ще ти пратят чертежа.
    Те от Акрапович така ако пращаха чертежи наляво надясно, досега щяха да са фалирали. А спортните ауспуси щяха да се продават на Илиенци по 50лв. парчето - отиваш мериш, като чели си взимаш обувки, и ако ти е тамън, взимаш го!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #32
      До: карбонов ауспух

      Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
      Ето какъв направих на моя,стана много сполучлив. Устройство: вътрешна част тръба с отвори ,5бр.прегради мрежа и мнооооого вата.
      за такова нещо си мислех и аз diskusa. с каква траба си наватре. смисал един размер ли е с диаметъра на кривката
      crf450 supermoto

      Коментар


      • #33
        До: карбонов ауспух

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Те от Акрапович така ако пращаха чертежи наляво надясно, досега щяха да са фалирали. А спортните ауспуси щяха да се продават на Илиенци по 50лв. парчето - отиваш мериш, като чели си взимаш обувки, и ако ти е тамън, взимаш го!
        Те наистина спират, без майтап някъде го четох.

        Коментар


        • #34
          До: карбонов ауспух

          Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
          Ето какъв направих на моя,стана много сполучлив. Устройство: вътрешна част тръба с отвори ,5бр.прегради мрежа и мнооооого вата.
          за такова нещо имах предвид
          crf450 supermoto

          Коментар


          • #35
            До: карбонов ауспух

            Първоначално публикуван от shumanski Преглед на мнение
            за такова нещо си мислех и аз diskusa. с каква траба си наватре. смисал един размер ли е с диаметъра на кривката
            Със диаметъра на кривката,но и по-малък да е след като се направят отворите няма значение,газовете се пръскат навътре към мрежата и ватата . Но колкото е по-обемен толкова тембъра става по-добър.С малкия обем се получава остър неприятен плякащ звук.Истината е в по-големия обем,звукът става басов и сравнително приятен,доколкото е възможно.
            Стефан Дянков

            Коментар


            • #36
              До: карбонов ауспух

              Мисълта ми е че от цялата работа за направата на ауспух, най-трудното и съответно най-скъпото, е проектирането! Изработката не е кой знае какво! Ако някой ден изобщо се наканя да си правя ауспух, просто ще копирам оригиналния използвайки обаче по-леки материали, защото в моя не знам какво са наблъскали япончетата, ама тежи над 10кг. Много железо, много нещо! Ама пък здраво, няма кривене!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #37
                До: карбонов ауспух

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                ............, ама тежи над 10кг. Много железо, много нещо! Ама пък здраво, няма кривене!
                Значи твоя е изчислен по формулата за здравина Не я знам аз тази тайна формула по която изчисляват ауспухите несъмнено има такава,но с повече мерак и проби човек може да си направи приличен такъв.
                Стефан Дянков

                Коментар


                • #38
                  До: карбонов ауспух

                  Първоначално публикуван от shumanski Преглед на мнение
                  здравеите,днес набавих тръбите за гърнето. едната е алуминиева и мисля да е от нея,другата е готов ауспух но е неръждавеика и е доста тъжък. трябва да си набавя парчета от алуминий за тапи.искам да попитам правата тръба вътре с какъв диаметар да е. същия като на кривката или с по малък. ето и приложни снимки на тръбите малко са с лошо качество но са снимани в гаража тази вечер.а ако ми помогнете с примерен чартеж цена няма да имате.


                  поздрави
                  Разгледай тази тема има интересни неща

                  http://www.thumpertalk.com/forum/sho...ied+stock+pipe
                  [IMG]http://drifting-bg.info/landicar/landi.jpg[/IMG]

                  Коментар


                  • #39
                    До: карбонов ауспух

                    здравейте, днес завърших ауспуха за който ви бях споменал.благодаря много на колегата killerbee за помоща към линковете.нестана много красиво на за моите възможности толкова, неусетих голяма разлика в вървенето но стана много шумен.абе ще покарам малко и ще дам по подробни отзиви. снимки ще кача утре като го снимам.

                    поздрави
                    crf450 supermoto

                    Коментар


                    • #40
                      До: карбонов ауспух

                      ето и малко снимки как е станал. иска оше малко да нагори лака за да се обели и ще стане целия лъскав.
                      Прикачени файлове
                      crf450 supermoto

                      Коментар


                      • #41
                        До: карбонов ауспух

                        Сега вече си огън Сузана ще хвръкне.Утре да го пробваш яко че да поизгори.

                        Коментар


                        • #42
                          До: карбонов ауспух

                          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                          Сега вече си огън Сузана ще хвръкне.Утре да го пробваш яко че да поизгори.
                          мерси,мерси. ама чак да хвракне
                          crf450 supermoto

                          Коментар


                          • #43
                            До: карбонов ауспух

                            shumanski имашли снимки на детаилите,от които го направи някакъв чертеж.А изобщо някои имали снимки на сички части,от които трябва да се състои и как да се слага ватат.
                            Ако не бях луд, щях да съм ненормален!!!!!.

                            Коментар


                            • #44
                              До: карбонов ауспух

                              Първоначално публикуван от xoc13 Преглед на мнение
                              shumanski имашли снимки на детаилите,от които го направи някакъв чертеж.А изобщо някои имали снимки на сички части,от които трябва да се състои и как да се слага ватат.
                              несъм снимал етапа на работа.но основата ми беше алум. тръба, премерих си диаметъра на кривката и по този размер, ми беше ветрешната тръба. надупчих я с 4мм бургия,тапите са също от алуминий тук имаше помощ от стругар. ватата я взех от автомобилно спортно гърне/старото ми от колата но БЕШЕ здраво/, набих едната тапа и вкарах вече надупчената тръба, после започнах и с тъпкането на ватата. не е многа натъпкана но не е и много свободно,следва и др тапа като оставих малко тръбата да стърчи. за нея заварих др. парче и с шлайфа я прорязвах за да получа необходимите кривки за да мога да я пасна с кривката от цилиндъра.заварки на прорязаното, скоби и ето резултата. не е кой знае какво но толкова мога. може и да се окаже че не е одачен и да го сваля но има време и ще си каже дали е така. но стана доста шумен

                              поздрави
                              crf450 supermoto

                              Коментар


                              • #45
                                До: карбонов ауспух

                                разгледай и този линк http://www.thumpertalk.com/forum/sho...ied+stock+pipe
                                crf450 supermoto

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X