Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлаждане?Течност?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Охлаждане?Течност?

    Колеги до сега не съм имал мотор с водно охлаждане и не съм се интересувал какво се прави?Само антифриз ли слагате и колко(според различните мотоциклети)? Някаде бях гледал че се слага специална течност (доколкото си спомянм беше червена на цвят)и било по добре с нея охлаждала по добре и т.н.Дано не съм се объркал нещо?Благодаря.

  • #2
    От: Охлаждане?Течност?

    Вземи си готов антифриз за мотоциклети и не се занимавай с дивотии. С 20 - 30 лева си решаваш въпроса за 2 - 3 сезона напред (освен ако нямаш течове де ). Тези които съм гледал са за - 25 и - 35 градуса готови за употреба.
    И за да изпреваря следващия ти въпрос - пиши "антифриз за мотори" в google. Там ще видиш от къде и за колко.

    Коментар


    • #3
      Re: Охлаждане?Течност?

      "специална" течност, не "спирачна"
      Някои говорят за охладителна течност, не антифриз, защото имат различно предназначение.
      Има охладителни течности, които замръзват при отрицателни температури, а главната им цел е по-добро охлаждане на двигатела и кипиене при по-висока температура, а не да не замръзнат през зимата.
      Но това са специални течности, които не са често срещани в БГ. Така че взимай антифриз за мотор и газ.
      Аз карам с антифриз за 12лв. литъра, който кипи при 172 градуса ....

      Коментар


      • #4
        От: Re: Охлаждане?Течност?

        Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
        "специална" течност, не "спирачна"
        Някои говорят за охладителна течност, не антифриз, защото имат различно предназначение.
        Има охладителни течности, които замръзват при отрицателни температури, а главната им цел е по-добро охлаждане на двигатела и кипиене при по-висока температура, а не да не замръзнат през зимата.
        Но това са специални течности, които не са често срещани в БГ. Така че взимай антифриз за мотор и газ.
        Аз карам с антифриз за 12лв. литъра, който кипи при 172 градуса ....
        Яааа?!? Какъв е този антифриз, може ли линк с неговите технически характеристики.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          Re: Охлаждане?Течност?

          Пратих ти линк на лично, да не се счита за реклама.

          Коментар


          • #6
            От: Охлаждане?Течност?

            Може ли и на мен да го изпратиш , че и аз се интересувам ? Благодаря .

            Коментар


            • #7
              От: Охлаждане?Течност?

              Да не би да има разлика между антифриз за лека кола и мотор
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Re: Охлаждане?Течност?

                [QUOTE=chemomche;2364148]"специална" течност, не "спирачна"
                Някои говорят за охладителна течност, не антифриз, защото имат различно предназначение.
                Има охладителни течности, които замръзват при отрицателни температури, а главната им цел е по-добро охлаждане на двигатела и кипиене при по-висока температура, а не да не замръзнат през зимата.
                Но това са специални течности, които не са често срещани в БГ. Така че взимай антифриз за мотор и газ.
                Аз карам с антифриз за 12лв. литъра, който кипи при 172 градуса ....[/QUOTЕ

                Точно за такива течности се интересувах и по принцип не ми е проблем замръзването и без това го зазимявам.Но днес прочетох в мануала на мотора и пишеше освен такъва течност дето си беше някаква специална за хонда,че може да слагам антифриз 50/50 с дестилирана вода(имаше и някакви там особенности за него).
                П.П Може ли линкче с антифиза дето разправяш?

                Коментар


                • #9
                  От: Охлаждане?Течност?

                  Много ми е интересно да видя двигател , който работи при температура на охлаждащата течност 172 градуса.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: Охлаждане?Течност?

                    То стигнеш ли тия градуси двигателя вече едва ли да работи.Въпроса е преди да ги стигнеш антифриза да не кипва,а да запазва свойствата.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Охлаждане?Течност?

                      Какво толкова им се шашкате на тия 172 градуса на кипене?
                      Аз пък смея да твърдя че моя антифриз кипи на приблизително 408 градуса!
                      ...По Келвин.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Охлаждане?Течност?

                        Двигателите могат да работят, ако охлаждащата течност не е кипнала. Но нека се изкажат специалисти, защото аз си мисля, че има някаква заблуда.В състава му пише, че е етилен гликол минимум 93% и че точката му на кипене е 172С, но не пише при какво налягане. Но в сравнение с 25% разтвор на етилон гликол във вода топлоносимостта е с около 30% по висока отколкото на 93% разтвор. Според таблицата по-долу температурата му на кипене би трябвало да е около 150С, което е напълно достатъчно за двигателя. Друг е въпроса до колко се пени от помпата тази охладителна течност. Ето и линка: http://www.engineeringtoolbox.com/et...col-d_146.html
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Охлаждане?Течност?

                          Охлаждащата течност може да не е кипнала и двигателя да е прегрял много отдавна. Когато не е кипнала охлаждащата течност е по добре защото няма мехурчета, има ли мехурчета започва по бавно да се движи течността, контактната площ намалява..... натам всеки знае какво се получава.
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • #14
                            От: Охлаждане?Течност?

                            Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                            Какво толкова им се шашкате на тия 172 градуса на кипене?
                            Аз пък смея да твърдя че моя антифриз кипи на приблизително 408 градуса!
                            ...По Келвин.
                            тЕ такова нещо "градуси по Келвин" за пръв път чувам..
                            Димитър Тенев

                            Коментар


                            • #15
                              От: Охлаждане?Течност?

                              Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
                              тЕ такова нещо "градуси по Келвин" за пръв път чувам..
                              Щото в десети клас си бегал от часовете по физика.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X