Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със стопа на WR250F

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със стопа на WR250F

    Здравейте колеги, наскоро си купих ямаха вр250ф 2004 година, обаче стария собственик е правил големи мизерии. Много кабели бяха рязани снаждани голям ужас. Мотора го подготвям за преглед, регистриран е на мое име има застраховка вече. Проблема е там че кабелите на спирачките са отрязани и стърчат и когато натисна стоп не светва отзад лампичката. Мотора когато е запален свети и фар и стоп постоянно, незнам фабрично така ли трябва да е или има и копче да се гасят. На задната спирачка излизат 2 кабелчета от машинката ( И на предната мисля че са 2 ), а от стопа излизат 3 кабелчета. Едното кабелче на стопа е за осветлението на номера а другите 2 предполагам са + и - . Вързах на произволен избор 2те кабелчета на задната спирачка за стопа директно и когато натисна вече спирачката (задната) светва обаче много слабо дори не се забелязва. Крушката я видях чисто нова каквато трябва да е (там си пише). Ако някой ми извади ел. схема да видя как и къде отиват кабелите за стопа много ще съм благодарен. Или някакви идеи защо не свети силно ?

  • #2
    От: Проблем със стопа на WR250F

    Колега на мен на прегледа искат само номера да ми снимат и нищо повече (в Хасково го правя-за другите градове не знам дали е толкова разпусната работата)....тоест мисълта ми е,че едва ли ще те върнат от прегледа ако нямаш стоп.Пък после си го оправи естествено...винаги е хубаво всичко да си е 6+

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със стопа на WR250F

      Здравей колега, аз се намирам в Палма де майорка и тук нещата са доста сериозни! То така и трябва евала им правя на хората аз пробвах да мина без стоп и ме върнаха и сега крайния срок е 21 и като гледам май няма да мога да го оправя дотогава. Преди мен имаше един сеат нова кола но нямаше отпред емблема и го върнаха човека...

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със стопа на WR250F

        Просто искам да разбера къде отива кабела от предния спирачен апарат и от задната машинка, мойте са отрязани и си висят, някой който има вр250 450 мисля че са на еднакъв принцип

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със стопа на WR250F

          Koлега погледни да не си сложил крушката на обратно и габарита да светва вместо стопа. Иначе ако всичко е нормално просто за пред прегледа си пусни един кабел директно от плюса на акумулатора и свържи стоп машинките Пък после търси проблема спокойно Успех!
          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със стопа на WR250F

            Направих го така свързах ги машинките обаче проблема е че когато работят фара и габарита и натисна спирачките отзад не се вижда стопа ( просто самата светлина на габарита е силна и когато е сложено капачето на стопа не се забелязва ) иначе стопа свети. В момента на ум ми идват 2 идеи : идея първа е да сложа копче да се изключват габарита и стопа ( тогава ще се вижда стопа когато го натисна ) , идея втора е да разменя кабелчетата на крушката за да може вместо силната светлина да свети габарит да е стоп и слабата да е габарита. Обаче кои кабелчета да разменя? Досега никога не съм имал проблеми с ел. Инсталация на мотор и не съм много запознат така че всеки помогнал ще съм много задължен!!!
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със стопа на WR250F

              Забравих да спомена, че крушката влиза само по един начин и не може да бъде объркана.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със стопа на WR250F

                Синята и жълтата жица като ги размениш за габарит ще свети по-слабото, а като натиснеш стопа по-силното

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със стопа на WR250F

                  Точно това сега правя колега ама имам известни съмнения по-късно ще пиша за резултата

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X