Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с кранчето за бензина на Ямаха ХТ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с кранчето за бензина на Ямаха ХТ.

    Проблема не е точно с кранчето, а с това че нямам резерва. Бензина като ми свърши и не е останала капка. Разглобих резервоара и се оказа, че по-дългата тръбичка, от която смуче при положение ON, се е отделила от кранчето и се подмята свободно в резервоара, останало е само филтърчето за резервата. Значи хем нямам резерва, хем влиза и нефилтриран бензин към карбуратора. Около час подмятах резервоара, за да успея да изкарам въпросната пластмасова трабичка, но неуспешно. Все попада около ръбовете на резервоара и няма вадене. Тъй като не се сещам, как бих могъл да я извадя, можете ли да ме посъветвате, с какво бих могъл да заменя тази тръбичка с филтърчето? Благодаря предварително за помощта!
    Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
    Ямаха ХТ 600Е 95г.

  • #2
    От: Проблем с кранчето за бензина на Ямаха ХТ.

    С дълга пинсена се пробвай да е искараш.
    Последно редактирано от Ангел Иванов/sereco1/; 19-11-11, 14:07.
    HONDA DOMINATOR 650
    ОРЕЛ ASTRA
    РСПБЗН-Приморско

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с кранчето за бензина на Ямаха ХТ.

      Смени си кранчето с ново. Иначе навремето бях слагал на стария мотор парче от маркуче за бензин - от по- твърдите. Метала не е добър вариянт мисля.
      Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с кранчето за бензина на Ямаха ХТ.

        Толкова дълга пинсета не знам от къде ще намеря, но като каза пинсета се сещам да пробвам с маша - може и да стане. Ако не успея ще сложа по твърдо горивно маркуче, но не се сешам самото филтърче от какво да направя.
        Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
        Ямаха ХТ 600Е 95г.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с кранчето за бензина на Ямаха ХТ.

          Колега реши си проблема с ново кранче, всичко останало ще ти даде нови ядове!Пробва ли да извадиш тръбичката, като обърнеш резервоара на обратно?
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с кранчето за бензина на Ямаха ХТ.

            Сложи филтър на мъркуча! Това е по проблема с цетката!
            KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с кранчето за бензина на Ямаха ХТ.

              Мандърсах го близо час и така и не успях да уцеля дупката за кранчето или тази на капачката - пада отстрани по ръбовете. Пак ще пробвам да извадя тръбичката и ако не стане ще си взема ново кранче (както казахте - няма смисъл от такива преправки), цената не е голяма. Благодаря на всички за бързата и компетентна помощ!
              Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
              Ямаха ХТ 600Е 95г.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с кранчето за бензина на Ямаха ХТ.

                Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение
                Мандърсах го близо час и така и не успях да уцеля дупката за кранчето или тази на капачката - пада отстрани по ръбовете. Пак ще пробвам да извадя тръбичката и ако не стане ще си взема ново кранче (както казахте - няма смисъл от такива преправки), цената не е голяма. Благодаря на всички за бързата и компетентна помощ!
                Налей няколко литра бензин и в някакъв съд ( например туба от вода срязана през средата ) пробвай като излееш бензина, може да излезе по-лесно.
                Относно кранчетата оригинално струва 68лв. от Yamaha. Ако искаш компромисен вариант ( китайско кранче )
                ми пиши лс.!
                Yamaha WR 200

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с кранчето за бензина на Ямаха ХТ.

                  Да кажа аз как извадих моето - взех една тръбичка Ф0.5см. дълга около 40см. (тръба от стара антена върши идеална работа) и 80см. рибарска корда. Кордата се свива на две части и се прекарва през тръбичката. Получава се тръбичка с примка на края, а от другата страна излизат краищата на кордата, който като ги дръпнеш и примката се стяга. Отне ми 5 минути да извадя тръбичката без да свалям резервоара.
                  Honda XR600
                  Kawasaki KLX650
                  Honda XL600V Transalp
                  +359 888 6З5 9З4

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с кранчето за бензина на Ямаха ХТ.

                    Това с тръбичката и примката е много добра идея!
                    Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                    Ямаха ХТ 600Е 95г.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с кранчето за бензина на Ямаха ХТ.

                      Извади ли го?
                      Абсолютно същият проблем имах и аз.
                      Дръсах-дръсах и нищо.
                      Накрая свърших работа с обикновена медна тел.
                      Нагодих цедката да е на дъното, под гърловината на резервоара.
                      Края на телта я свих под 90гр и оставих около 10мм да стърчи настрани.
                      Това стъчкащото го вкарах в отвора на пластмасовото филтърче и просто го издърпах нагоре.
                      Просто като фасул...
                      Поредното доказателство, че тъпите свински опашки никога няма да заменят напълно авто-телта!!!

                      Филтърчето го върнах в кранчето, натиснах го и си стана също като истинско.
                      Идея нямам къв зор е видяло да излезе но ще изкара поне още 10 години без да падне отново
                      Враг усраине

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X