Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за ангренажна верига за Ямаха ХТ 600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за ангренажна верига за Ямаха ХТ 600

    Колеги, искам да се допитам до по информираните, дали найстина трябва да си сменям ангренажната верига на моя мотор. Двигателя е 3ТВ Ямаха ХТ 600, 1992г. Според познати ангренажната верига чука и трябва да се смени, мотор е на 40 000 км, предполагам реални и в БГ не е пипан двигателя със сигурност. Според вас, трябва ли да я сменя задължително, опасно ли е ако карам така с това чукане?

  • #2
    От: Съвет за ангренажна верига за Ямаха ХТ 600

    Колега,имах такава Ямаха и направих ремонт заради същото чукане.Оказа се че чука буталния болт в биелата.Според мен една нова биела ще ти реши проблема.Ангренажната верига можеш да я провериш като отвиеш първо големия болт на оптегача който се намира отзадна страна на цилиндъра,изваждаш пружината и след това сваляш самия обтегач като развиеш двете инбусни болтчета.Ако тресчотката е излязла до край значи трябва да смениш и веригата.Успех.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за ангренажна верига за Ямаха ХТ 600

      Хм, значи може и да е бутален болт... Иначе мотора работи и върви перфектно с изключение на този шум, затова се чудя дали изобщо да пипам двигателя ако не съм сигурен... ?

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за ангренажна верига за Ямаха ХТ 600

        Първоначално публикуван от platinium Преглед на мнение
        Хм, значи може и да е бутален болт... Иначе мотора работи и върви перфектно с изключение на този шум, затова се чудя дали изобщо да пипам двигателя ако не съм сигурен... ?
        Ами ако е свършила ангренажната верига,знаеш ли ако прескочи какво се случва.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за ангренажна верига за Ямаха ХТ 600

          На ямаха ангренажната верига не прескача, това да не ти е хонда.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за ангренажна верига за Ямаха ХТ 600

            Аз имах точно същия мотор-3TB.Взех го на 52 000км и имаше шум в двигателя.Първо смених ангренажа-оказа се адски разтегната(още си я пазя много е яка).Шума си остана обаче-бутален болтИ с този шум може доста да караш.При мен не се оказа точно така-гореше много масло и един ден го "опрасих"-изядени маслени сегменти.Накрая смених бутало,болт и сегменти и всичко заспа.
            Според мен-може да си го караш без да сменяш верига и с чукащ болт стига да не гори масло(ако гори-да му доливаш редовно)
            Между другото веригата не беше чак толкова скъпа-стотина лева ми се върти.
            [B]VFR 800FI[/B] :wink: [B] AB(-)[/B]

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за ангренажна верига за Ямаха ХТ 600

              e преди няколко дена и на мен ми превъртя ангренажната верига тя е на към 25 хиляди километра ама проблема доиде от това че се е разтегнала и мотора си чуукаше леко .обаче обтегача е докрай и няма ефект и лека полека и превъртя одари 2 клапана ....

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за ангренажна верига за Ямаха ХТ 600

                Първоначално публикуван от platinium Преглед на мнение
                Колеги, искам да се допитам до по информираните, дали найстина трябва да си сменям ангренажната верига на моя мотор. Двигателя е 3ТВ Ямаха ХТ 600, 1992г. Според познати ангренажната верига чука и трябва да се смени, мотор е на 40 000 км, предполагам реални и в БГ не е пипан двигателя със сигурност. Според вас, трябва ли да я сменя задължително, опасно ли е ако карам така с това чукане?
                Колега аз имам същия проблем ... смених ангренажната верига и обтегача с нови, но чукането си остана...
                YAMAHA XTе 595 cm3 1991g.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за ангренажна верига за Ямаха ХТ 600

                  Първоначално публикуван от joreto666 Преглед на мнение
                  Колега аз имам същия проблем ... смених ангренажната верига и обтегача с нови, но чукането си остана...
                  Колега както по-горе са написали бутален болт може да е проблема ти. Аз лично преди 3 дни разглобих моето ХТ600 за да видя от къде толкова масло харчи и леко чукане имаше и какво се оказа като наложа буталото в цилиндъра от двете страни мога да сложа по една кибритена клечка луфт.. може и самото бутало да чука , но ако не харчи масло остава да е бутален болт.
                  Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за ангренажна верига за Ямаха ХТ 600

                    Здравеите колеги.Още от лятото в двигатела се чуваше някакво чукане и постепенно се усилваше. преди няколко дена както си се возех по 1 време нещо изтреска в двигатела и мотора изгасна. сега манивелата неможе да се мръдне... да имате някакви предложения какво може да е почупило вътре?? мерси предварително !! (xt 600..)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за ангренажна верига за Ямаха ХТ 600

                      Без да го отвориш с гадаене няма да разбереш , каквото и да е не е добре.
                      Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X