Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
    Фланец все още не съм намерил. От Хонда ме въртяха около месец преди Нова година, и накрая казаха, че не могат да ми го намерят отникъде и си ми върнаха капарото... Зимата мина, пролетта дойде, а мотора си е все така разглобен... Дават ми идеи да го правя от алуминий, аз не съм навит...

    Склонен съм и на втора употреба, стига да не е напукан. Ако някой знае откъде мога да намеря, моля да сподели. Става въпрос за фланеца между цилиндъра и карбуратора. Модела е NX500. Дали е същия и на NX650?

    Поздрави!
    Бях писал тука http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=103778 , как човек може да покара преди да намери нужното.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      Здравейте колеги ! Имам едно въпросче относно как да махна заглушителите на доминатора ? реже ли се какво се прави ? и дали после може пак да се сложат ?! Благодаря предварително !

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        The Bear, мажи здраво със силикон, няма как да смуче въздух, изпробвано е вече от Жоро и от мен :



        Първоначално публикуван от jik-tak Преглед на мнение
        Такааа, да се похваля, мотора се оправи, остава да разберем колко време ще държи залепената мембрана, иначе маншона стана екстра:
        [ATTACH=CONFIG]352492[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]352491[/ATTACH]
        Надявам се термошлаувката да предпази силикона от изронване ....
        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Бях писал тука http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=103778 , как човек може да покара преди да намери нужното.
        Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

        HONDA DOMINATOR 650NX

        Коментар


        • От: Въпроси за Доминатор

          здравейте колеги имам един въпрос към вас . Онзи ден си разглобих резервоара с цел да го прочистя от ражда и боклуци и видях че горивния филтър е скъсан на няколко места. ето и снимка на него http://prikachi.com/images.php?images/994/6205994F.jpg Въпроса ми е от каде мога да си го купа и някои сменявал ли го е ? Понеже ходил в няколко магазина и ме гледат като извънземен ... Мерси предварително

          Коментар


          • От: Въпроси за Доминатор

            Кви магазини, кви пет лева? Пита ли в Бултрако.
            "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

            Коментар


            • От: Въпроси за Доминатор

              Ами да звънях и ми каза скромната цена от 82 лева за тази "цедка"....... затова се интересувам от други места да я закупя

              Коментар


              • От: Въпроси за Доминатор

                Мале мале тия са луди. Колко е светлия отвор на цедката.
                http://www.koptchev.com/tables/steel...oth_table2.htm
                Я виж тука дали не можеш да си я направиш. Както каваше един приятел ше го "заскочим" малко и готово.
                Другото е да потърсиш малко по напред в темата бях дал телефона на един човек имаше доста доминатори за части.
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • От: Въпроси за Доминатор

                  Здравейте колеги ! Имам един въпрос относно как да махна заглушителите на доминатора ? реже ли се какво се прави ? и дали после може пак да се сложат ?! Благодаря предварително ! КАЖЕТЕ МОЛЯ ВИ

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Доминатор

                    Здравейте пак, след интервенцията с новата мембрана уж всичко се оправи но до около 5000 оборота, докато на място не изфорсирах мотора. Като задържа на максимални обороти започва да мени оборотите - вдига ги до около 6000 и после падат до 5000 и така постоянно, замирисва на суров бензин и не може да се изфорсира до максималните обороти. Запушено нещо ли да има или пак мембраната да прави проблем, все едно се вдига иглата, форсира се и в един момент иглата пада обратно и затваря жигльора. Чудя се дали през по-горе споменатата вдлъбнатинка на капака на карбуратора Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pitane.jpg
Прегледи:3
Размер:150.6 КБ
ID:5509274 наистина при създаване на прекомерно подналягане над мембраната не пропуска въздух и по този начин да отпуска мембраната с иглата в по-долно положение ... ? Другия вариант е лепенето на маншона към карба да не е станало сполучливо и да взема въздух от там ... ?!
                    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                    HONDA DOMINATOR 650NX

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Направих и клипче, подавам пълна газ и задържам, но не се изфорсира на максимум:

                      Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                      HONDA DOMINATOR 650NX

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Значи смених филтъра, почистих основно карбуратора, смених свещта и пак няма промяна. Стигне ли 6000 оборота и край започва да прекъсва. Остава да проверя компресията, клапаните и ангренажна верига, как мислите?
                        Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                        HONDA DOMINATOR 650NX

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          Колеги днес се случи нещо неприятно с Доминатора.Както си карах бавно на 3-та и натискам съединителя да сваля на 2-ра и мърдам лоста на скоростите и нищо.Остана си на 3-та и нито нагоре нито надолу.Не може да изключи от скорост.Много съм притеснен кажете какво да очаквам

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            Привет и от мен Имам Доминатор от 1 година и нямах никакви проблеми до скоро.Изгоря ми свеща и не знам от какво и сега ненамирам никъде същата NJK - DPR8EA Също имам проблем с бендикса за смяна е.Често сменях и бензина каде по-хубав ,каде по - лош може ли това да е причина за изгарянето на свеща.И също нз коя година е мотора и каде да проверя, това е номера на ДВГ - RDO2E - 2206811 някои по - запознат ако може да ми каже

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              Първоначално публикуван от hondadominator Преглед на мнение
                              Привет и от мен Имам Доминатор от 1 година и нямах никакви проблеми до скоро.Изгоря ми свеща и не знам от какво и сега ненамирам никъде същата NJK - DPR8EA Също имам проблем с бендикса за смяна е.Често сменях и бензина каде по-хубав ,каде по - лош може ли това да е причина за изгарянето на свеща.И също нз коя година е мотора и каде да проверя, това е номера на ДВГ - RDO2E - 2206811 някои по - запознат ако може да ми каже
                              Свещи има в почти всеки мото-сайт,не знам защо ти е такъв проблем това!Ето ти един от сайтовете "Цък" И какъв по точно е проблема с "бендикса" и защо реши че е за смяна?Дай малко повече информация,защото да няма от фразите "Сега да вадим кристалните топки или да хвърляме боб"!И RD02E са от 88г. до 94г.
                              HONDA DOMINATOR 650
                              ОРЕЛ ASTRA
                              РСПБЗН-Приморско

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                Първоначално публикуван от hondadominator Преглед на мнение
                                Привет и от мен Имам Доминатор от 1 година и нямах никакви проблеми до скоро.Изгоря ми свеща и не знам от какво и сега ненамирам никъде същата NJK - DPR8EA Също имам проблем с бендикса за смяна е.Често сменях и бензина каде по-хубав ,каде по - лош може ли това да е причина за изгарянето на свеща.И също нз коя година е мотора и каде да проверя, това е номера на ДВГ - RDO2E - 2206811 някои по - запознат ако може да ми каже
                                Ето за годините - Dominator Modellübersicht.doc
                                Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                                HONDA DOMINATOR 650NX

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X