Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    Pulse generator - джаджата която подава импулси към CDI-то при преминаване на определен ъгъл от ГМТ на коляновия вал.

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      Първоначално публикуван от zanev Преглед на мнение
      Тази тема я четох още при първия отказ на мотора. Когато разглобявах да меря бобината взех да мърдам буксите докато въртя на стартер за да видя дали имам съшия проблем с CDI-то но искрата си беше постоянна, въпреки че сутринта, като отказа (когато нямаше искра) бърниках навсякъде включително и CDI-то му размърдах буксите. Следобяда както го бях оставил без да пипам нищо запали от четвърт, а не вярвам жената да е седнала да ми поправя мотора просто сутринта отказа и след обяд нямаше никакъв проблем (или поне не мога да го открия). А, като изключим, че малко късно забелязах ниското ниво на маслото, но долях след като правих профилактичното разглобяване. Имам една фрезичка в къщи тя има датчик за нивото на маслото и гасне ако я наклоня така, че маслото да се стече в едната част на картера. Затова питам дали има някакъв датчик за маслото - по мануала не откривам нищо. А възможно ли е свещта като е иридиева и да става нещо с CDI-то ? Принципно не би трябвало да има някаква разлика, но знам ли?!
      Няма такъв датчик , даже няма НИКАКЪВ датчик за масло . На доминаторите са им проблемни комутаторите . Ако имаш някой приятел пробвай с неговия . Внимателно разкачай буксите , защото са кекави . Подобни проблеми на приятели съм отстранявал чрез отваряне и презапояване . Виж има подобна тема за припадащ доминатор .

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        Значи автоматично се стеснява кръга на "виновните" - CDI-то и pulse generator-а. Благодаря

        Коментар


        • От: Въпроси за Доминатор

          Пулс генераторът не е . Той или работи или изобщо не работи . Насочи се към комутатора .

          Коментар


          • От: Въпроси за Доминатор

            Първоначално публикуван от zanev Преглед на мнение
            Здравейте колеги доминаторджии Надявам се мога за задам някой друг въпрос (стига автора на темата да няма нещо напротив) за моята машина.
            Доминатора го имам от година и половина, в напълно оригинален вид, без преправяно и побългарявано. Та направо преди въпросите, ще започна със цялата история. Преди около месец реших да сменя свещта, но исках да е хубава и се спрях на NJK Iridium IX DPR8EIX-9. Не вярвах, че ще има такава разлика във вървежа само от смяната на една свещ, но е факт във високите осезаемо дърпа по добре.... но след време проблем (не вярвам да е от свещта, но не го и изключвам като вариант). По принцип машината пали само с чукване на стартера не зависимо дали е студен двигателя или не, но една ранна сутрин преди 1 седмица решавам да се прибера в 03:00ч. в къщи ...яхам маторя, завъртам на стартер...и няма никой...въртях докато му се зави свят на акумулатора...и даже не припука. Започвам да търся проблема ....мърдах кабели едно друго и ми се стори че кабела за свещта се е откачил от бобината...закачм го и ооо радост! В продължение на 3-4 дни ходя на работа с мотора пали си без проблем, върви яко, но от време на време (не често, само докато е студен двигателя) пука в карбуратора. Това го правеше и със старата свещ, но много по-рядко. И една сутрин пак не пожела да запали, (няма искра) ...бутам кабели едно-друго ...неще и неще....оставих го, отидох на работа и след като се прибрах имаше искра ?!?! Разглобих всички пласмасарии и започнах да търся проблема, мерих бобината - съпротивленията са и в норма, само изолация не съм мерил, няма видими дефекти. Връзките до CDI-то са си супер, нямат окиси буксите, няма хлабави връзки....всичко ок. Проверих и кабела за свеща, лулата и съпротивлението в нея - всичко ок. Мотора си върви и незнам дали няма да откаже пак. Във мануала не открих да има датчик за маслото , който при ниско ниво да не позволи да се запали двигателя, има ли такъв датчик? Защото беше поизгорил масълцето та доливах преди малко. Или да търся другаде проблема?
            Смени си пак свеща

            Коментар


            • От: Въпроси за Доминатор

              Дойде време за зимна профилактика и реших да сменя гумичките на клапаните на моя доминатор.При студен двигател взе да пуши като двутактов от единия ауспух.От другия значително по малко.Като позагрее пушенето почти изчезва но единия пак припушва повечко.Това ме кара да си мисля че са гумички.Мерих износването на цилиндъра 0,3мм според това което изчетох е в нормата.Смятам да не свалям цилиндъра.Разминах се само с 2 скъсани шпилки което е поправимо-та въпроса ми е къде да насоча вниманието си така и така е разглобен да не забравя да сменя нещо по главата и капака.Нормален ли е този нагар в горивната камера или е повечко.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 008.jpg
Прегледи:1
Размер:235.6 КБ
ID:5425732Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:168.4 КБ
ID:5425733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5425734Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 005.jpg
Прегледи:1
Размер:34.2 КБ
ID:5425735Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 006.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5425736Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 007.jpg
Прегледи:1
Размер:217.6 КБ
ID:5425737

              Коментар


              • От: Въпроси за Доминатор

                Нагарът по главата е доста . Най- добре свали и цилиндъра - на една крачка си . Свали и наложи сегментите . Ако беше за една смяна на гумички - изобщо не трябваше да сваляш главата .

                Коментар


                • От: Въпроси за Доминатор

                  Нагара е доста. Хлабината между буталото и цилиндъра не се мери с пластина. Свали цилиндъра както те посъветваха преди мен, свали и сегмента/те от буталото и го вкарай в цилиндъра и му премери ключа. Тогава вече ще можеш да си премериш и цилиндър и бутало.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Доминатор

                    Продължаваме надолу ще сваля цилиндъра и тогава вече ще се види какво се случва там.Свалих клапаните и по тях има доста нагар.Всукателните все едно че са пасвани лъщят-от снимката се вижда за разлика от изпускателните.Задължително ще ги напасна всички.Очаквам съвети и забележки докато е разглобен после късно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 011.jpg
Прегледи:1
Размер:102.9 КБ
ID:5427484Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 010.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5427485

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Виж хубаво за пукнатини от резбата на свеща към леглата на клапаните.
                      Polaris Magnum 500
                      Mercedes ml320

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Всмукателните няма как да не са ласкави и да има нагар ,ако има нагар по тях значи връща компресия и няма как да запали а дори и да запали да работи нормално.
                        0 8 76 36 8 542

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          Колеги ключа който правят сегментите е от порядъка 0.8мм средата до 0.95мм в долния край на цилиндъра.По това което попрочетох допустимия ключ е 1.2мм или бъркам ако е така не смятам за нужно да ги сменям???Пасване клапани ,гумички почистване и сглобяване.

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            По мануала NX650 - 88-91г., който чета сервизен лимит на 1ви /горен/ сегмент - 0,5мм за втори 0,65 за маслен 0,9мм. Ти смятай. Нормалните хлабини са съответно 0,2-0,4 и 0,35-0,55мм за компресионните сегменти
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                              По мануала NX650 - 88-91г., който чета сервизен лимит на 1ви /горен/ сегмент - 0,5мм за втори 0,65 за маслен 0,9мм. Ти смятай. Нормалните хлабини са съответно 0,2-0,4 и 0,35-0,55мм за компресионните сегменти
                              По написаното от теб разбирам,че съм надхвърлил този сервизен лимит т.е.при ключ -1ви /горен/ сегмент - 0,5мм за втори 0,65 за маслен 0,9мм съм за сегменти?Надявам се да съм те разбрал правилно.

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                Така излиза. За това казах и от коя книжка го чета. Ако е вярната..... си си за сегменти отдавна. А като се замисля с тези разлики горе и долу може и за шлайф на цилиндъра да си също. Мери го по цялата дължина.
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X