Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

    Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
    Именник, нищо не ти разбрах, може ли да се преведеш след празника?
    Благодаря.
    Съмнявам се да си прочел цялата тема затова ще пиша баавно белким ме разбереш!Идеята на тези клапи е когато двигателя работи на ниски и средни обороти изгорелите газове да оказват по дълго време натиск върху буталото следователно се предполага че мотора ще има добра специфична мощност на ниски и средни обороти и съответно по пълно и правилно изгаряне.Когато повишиш оборотите над средните вкараш в цилиндъра повече и по богата горивна смес за да може да изгори тази смес по бързо да постигнеш по високи обороти тази зъбната рейка се премества и завърта клапите които до този момент запушват два изпускателни отвора на цилиндъра
    които са разположени малко по високо от другите.Когато тези допълнителни отвори са отворени изгорелите газове натискат за по кратко време буталото но тъй като горивната смес е по калорична ''предполага се че ръчката за газта е завъртяна докрай''тя изгаря с по голяма скорост и ''излиза''по лесно защото клапите са отворени.В този режим двигателя не е икономичен.Значи ако имаш мощност на ниски а неможеш да постигнеш високи обороти клапите не се завъртат.Ако имаш мощност само на високи обороти значи или клапите ги няма или стоят отворени.Свали капачето на кипс-а и форсирай мотора ако лостчето което мести рейката не се върти значи проблема и в центробежния механизъм.Ако ли не провери как са поставени клапите.И внимавай че гайката на оста е с лява резба.
    Ох заболяха ме пръстите

    Коментар


    • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

      Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
      Запушиха ми ауспуха ,цитираш ме неправилно.
      Ей това не можах да го разбера, къде съм те цитирал. А в моя ауспух клапи нямаше.
      Темата съм я чел подробно, за КИПС-а съм чел подробно, два пъти съм разглобявал и зацепвал системата, там всичко ми е ясно.
      И от резонанси клапите да изязат през ауспуха...не ми се вярва. Но да не забравяме, че Кавазаки излизат дефектни от завода
      Ще се радвам ако споделиш повече за стоманените клапи - къде ти ги правиха, на каква цена, как се държи мотора с тях и има ли разлика спрямо оригиналните. Както и да се оплачеш ако и те "духнат" през ауспуха.

      Нов проблем: изпаднали са ми болтчето с пружинката и съчмата, които се намират на левия край на оста на КИПС-а. Модела е 220. Някой може ли да помогне с дължината и дебелината на телта на пружинката? Става въпрос за детайл 92081.

      Коментар


      • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

        Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
        Нов проблем: изпаднали са ми болтчето с пружинката и съчмата, които се намират на левия край на оста на КИПС-а. Модела е 220. Някой може ли да помогне с дължината и дебелината на телта на пружинката? Става въпрос за детайл 92081.
        Тази пружинка, ако е същата за която се сещам, не е от голямо значение. Просто притиска съчмата. Намери някоя която да пасне на отвора на болта и сложи една съчмичка и си 6.
        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

        Коментар


        • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

          Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
          Ей това не можах да го разбера, къде съм те цитирал. А в моя ауспух клапи нямаше.
          Темата съм я чел подробно, за КИПС-а съм чел подробно, два пъти съм разглобявал и зацепвал системата, там всичко ми е ясно.
          И от резонанси клапите да изязат през ауспуха...не ми се вярва.
          Разбирай го буквално!Долната част от клапата е преминала през резонатора и я намерих на свръзката между него и ауспуха запушвайки го почти напълно!

          Коментар


          • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

            Колеги, похвалете се вашите машини какъв разход дават, кой модел са точно и какви подобрения имат.
            Моя без клапи беше над 10, сега е малко под 10.

            Също така и за свеща - като го взех беше с иридиева, по-назад в темата пише каква. Смених я с обикновена, каквато се препоръчва за модела.
            Иридиевата имаше натрупал нагар по електрода, а обикновената изглежда като изкарана от 4т деигател. Карам я вече половин година и не ми е правила проблеми.

            Коментар


            • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

              Ванка иридиевата е добре когато мотора се кара в оборот и мотора се чисти. А знаеш в ендурото как е, ниски, средни, спускания, неможе мотора да се кара постоянно в оборот. Затова е по-добре да се кара със стандартната с дебелия електрод.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                Aз за KDX незнам нищичко ама така кото го гледам на някои снимчици ми се струва добър мотор

                Коментар


                • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                  Краси, това си мнение го лепни някъде да седи отгоре, че ако знаеш колко народ кви пари даде за иридиеви свещи, че били върха...пък аз бунака вярвам на конструкторите на мотора

                  Коментар


                  • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                    Аз също имам иридиева
                    от имане глава не боли, но примерно едно е да карам на мотокрос трасето друго е по-спънати пътеки.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                      -клапите за които говорите и се чупят..се чупят не само от липса на поддръжка..но понякога от лош бензин и детонации..се чупят дори и на чисто нови мотори
                      -преди време когато Ивайло Деев караше всяка година чисто нов кавазаки 250 2 тактов..се бяха счупили веднъж на чисто новия му мотор ..и като си говорихме с баща му стигнахме до извода че са от детонация и лош бензин..тогава деев старши ги върна на дилъра който му ги подмени а счупените пратиха в завода -да се чудят японците ..кон боб яде ли

                      а за николай от форума..той ако иска може и от ..титаний да си ги направи.. защото за тези които не знаят той ..е собственник на карловски пиньони завода-nhm ..като си говорехме с иван ми мина през ума че и ники нхм ще може да ги направи ..но за целта му трябват някакви здрави и цели за да им види размерите а иван не разполагаше с такива..за това фредет рейсинг бе най доброто решение

                      -за иридиевите свещи...не си давайте парите ..бях купил преди време-цяла кутия и избиха и се скапаха за нула време а с обикновенна или платинена съм карал с години
                      сега на ехс 200 то ми-който е най мощтния и наточен 200 кубиков 2 тактов мотор който се произвежда в момента -заводски го дават да е с най обикновенна NGK-EG серията ..замервам я редовно до над 100 часа не показва износване и мотора работи като оса
                      инак като топлинно число специално за кдх са..зимата в студа работи по добре със 6 ца а за лятото 8 или 9 -от на NGK числата /на всяка фирма са различни/

                      Коментар


                      • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                        Сега взех да си мисля защо след като ми дойдоха оригиналните клапи не си поръчах някой да ми изработи резервни. Че ако и тези излетят през ауспуха...
                        Май има нещо вярно в калпавите части на Кавазаки. Оста на едната клапа, която ми прати Джеф Фредет имаше доста шупли, явно ги правят от някакъв некачествен алуминий, за да се чупят и да се продават. Интересното е, че не се продават афтърмаркет клапи.

                        След като вдигнах главата и установих че нямам клапи пак затворих двигателя и карах 3-4 пъти.
                        Като пристигнаха клапите и като вдигнах главата, видях че върху КИПС-а се е наслоило много и гъсто масло. Карам с Кастрол ТТС 30 мл/л.
                        Оттогава слагам 25 мл/л, надявам се да е по-добре.
                        Кавазаки казват 33мл/л полусинтетика.
                        Чудя се дали кастрола ми не е менте. Като свърши тубичката ще си купя някакво друго.

                        Коментар


                        • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                          Ванка неможе от производителя да ти казват колко масло да слагаш защото не те знаят какъв стил на каране имаш, нито пък какво масло използваш. Едно е да караш на крос яко ръчка друго е ендуро и то любителско, трето е типа на маслото, има такива със съотношение 1:50 има и с 1:40.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                            Fuel Required Min 95 Research/90 Avg. Octane, Mixed 32:1 Gas:Oil
                            Oil 2-stroke racing oil for all air-cooled engines

                            http://kawasaki.com/site/Kawasaki/Te...p_Kdx220a4.pdf

                            Коментар


                            • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                              На КТМ допи пишат 1:60 което е 16-17 на литър бензин
                              аз карам с деникол 1:50 и е перфектно, даже предостатъчно дори за яка ръчка.
                              Последно редактирано от Краси; 09-12-08, 14:08. Причина: корекция
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                                Колеги и фенове на КДХ !
                                Трябва ми малко информация!
                                Пасва ли тройника от KX 125 на KDX 220 R и по-специално лагерите?
                                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X