Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупена свещ - парче в двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Счупена свещ - парче в двигателя

    Хора, случи ми се нещо много странно... както си карах хондичката изведнъж Угасна.....ритах ритах... и като свалих свеща се оказа, че частица от полюса е счупена и попаднала съответно в цилиндъра
    Направо ме е страх сега да отворя главата защото може би се е надрал цилиндъра...

    някой има ли инфо колко струва... или просто да ме окуражи...
    Последно редактирано от Тануцо; 06-02-10, 00:38. Причина: Правопис и пунктуация

  • #2
    До: Счупена свещ - парче в двигателя

    Кое колко струва?
    Каква е "хондичката" - модел, година, кубатура?
    Per aspera ad astra.

    Коментар


    • #3
      До: Счупена свещ - парче в двигателя

      Еми цилиндъра колко струва, бил с някакво специално покритие, което не се шлайфа или набива риза....

      honda cr 125
      Последно редактирано от viki terzieva; 08-02-10, 08:33.

      Коментар


      • #4
        До: Счупена свещ - парче в двигателя

        Ако ти не е надрало буталото отстрани и цилиндъра, а само отгоре, където го е било в главата няма проблем и така се кара, но ако е слязла надолу тази частичка става лошо Отвори глава, свали цилиндъра и виж кво е станало.
        Последно редактирано от viki terzieva; 08-02-10, 08:32. Причина: правопис
        Колата вози тялото ,а мотора душата!

        Коментар


        • #5
          До: Счупена свещ - парче в двигателя

          Като отвотиш кажи какво е станало дано няма поражения.
          Поздрави.
          [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

          Коментар


          • #6
            До: Счупена свещ - парче в двигателя

            Нему се плаши ами го отваряй !
            Станалото-станало ,нищо неможе да направиш !
            А докато си ритал да запали ,чу ли някакъв по особен шум в
            двигателя ?Нещо като да чегърта или нещо подобно ?
            Наи добре го разглоби и виж какво е положението .
            Ако имаш късмет ,разклати резонатора ,парчето може да е там !
            Успех

            Коментар


            • #7
              До: Счупена свещ - парче в двигателя

              Според мен едва ли е стнала беля, щом не си писал че няма компресия,но отвори и виж гадината да не се е набила в главата или буталото, а ако се наложи да се прави риза ще ти дам координати.
              Когато няма друг изход- използвай централния вход!

              Коментар


              • #8
                До: Счупена свещ - парче в двигателя

                Ако не го откриеш при буталото или ако не ти задира някаде по маховиците на вала значи е излязло през ауспуха.Но без разглобяване няма да минеш и все пак кажи ква е хондичката де
                0888 074 049

                Коментар


                • #9
                  До: Счупена свещ - парче в двигателя

                  Първоначално публикуван от vikings Преглед на мнение
                  еми цилиндъра колко струва, бил с някво специално покритие къдео не се шлайфа или набива риза....

                  honda cr 125
                  Никасил е специалното покритие Иначе, както ти казват колегите, щом не си чул дрънчене в цилиндъра, най-вероятно ти е заминало в резонатора
                  Последно редактирано от viki terzieva; 08-02-10, 08:36. Причина: правопис
                  Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                  Коментар


                  • #10
                    До: Счупена свещ - парче в двигателя

                    Преди да разглобяваш бръкни през гнездото на свеща с гъвкав магнит /на жило/ и ако парчето е някъде там ще го лепнеш веднага.Успех!
                    Камен Механджиев

                    Коментар


                    • #11
                      До: Счупена свещ - парче в двигателя

                      Главата е мека а парчето твърдо , може да се е набило в главата и на един по късен етап да падне. Най-добре свали главата и ще провериш дали е там и какво е състоянието на всичко останало.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        До: Счупена свещ - парче в двигателя

                        Първоначално публикуван от kamex Преглед на мнение
                        Преди да разглобяваш бръкни през гнездото на свеща с гъвкав магнит /на жило/ и ако парчето е някъде там ще го лепнеш веднага.Успех!
                        Не мисля че ще стане за извади счупеното парче от свеща
                        с магнит,защото парчето което се предполага ле е вътре не е
                        от желязо а от някакъв друг метал.
                        Според мен ти е в резонатора !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Счупена свещ - парче в двигателя

                          Колеги,НЕ давайте съвети със съмнителен резултат!Единственият вариянт е да го отвори(при 2т операцията става за 5 минути!!!)и да го прагледа основно

                          Поздрави,
                          MG RACING

                          Коментар


                          • #14
                            До: Счупена свещ - парче в двигателя

                            Днес отиваме да караме на една пътека и тъкмо излизаме по един път и от доло се задава един приятел и напича мотора на 3-та по пътеката и точно на половината и мотора заглъхна и взе да намаля и загасна.А беше на половин литър бензин с ново бутало.Направо взе да ме сърби главата щото аз му го събирах на човека и викам само някоя зегерка е искочила на буталото и стана белята.Казах му да не пробва да го плаи а го затика до тях отидох да го отворя и познаите какво видях.Счупена свещ парче порцелан минал през сегмента и го запекъл вътре в буталото.Извадих сигмента с едно шило,почистих канала на буталото измихме го с бензин и всичко заработи,но е.аси нещастието да сложиш ново бутало и да ти се случи това Мотора е Хонда CR.
                            Последно редактирано от Станислав_; 16-02-10, 17:07. Причина: корекция
                            0888 074 049

                            Коментар


                            • #15
                              До: Счупена свещ - парче в двигателя

                              Явно стават такива неща!И аз заради отчупен (изгорял)електрод правих ремонт на кола.Предишния собственик го дъмързяло да смени свещите!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X