Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Honda crm 125

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Honda crm 125

    значи като му подам газ резко се чува едно глъхнене ... карах го на ремонт и там клапата карбуратор ток сичко има и просот нз от какво може да е има ли възможност от семерингите нешто ??? honda crm 125 е мотора ? буталото и сигментите са чисто нови може ли някоя идея ако некои може да каже от какво може да е щот вече си нямам на идея кво да права ?

  • #2
    До: проблем с honda crm 125

    Е то неможе да няма клапа,карбуратор ток. те се настройват, щом имаш глъхнене е карбуратора, като за начало си смени филтъра или най-малкото го изпери ако скоро не си го правил, после търси някой да ти настрои карбуратора а заради клапата доколкото знам неможе да глъхне както и от тока неможе да глъхне.. може да недава постоянна искра и да забие нос но не да глъхне

    Коментар


    • #3
      До: проблем с honda crm 125

      и клапата и карбуратора са настроени и пак има глъхнене ?

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Honda crm 125

        Смени свеща - да видим какво ще стане!
        Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с Honda crm 125

          свеща е чисто нова.... пак глъхне ??? вече незнам какво да права даваите идеиии

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с Honda crm 125

            премести иглата на карбуратора едно положение на горе или на долу

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с Honda crm 125

              и това сам го правил на сички положения сам местил иглата.. пак съштото

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с Honda crm 125

                Добре! Ами при движение как е? Имали т.нар. втори старт? Добре ли развърта мотора от втора предавка нататък? Айде помогни малко и ти. На място изфорсира ли към 8 - 9 000 оборота? В движение стига ли над 9 000 оборота? Казвай пък ще мислим пак.
                Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с Honda crm 125

                  ФИЛТЪРРР

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с Honda crm 125

                    не е филтъра значи като го карам първа предавка газ до краи стига до 7 оборота така глъхне и изведнъж влиза в обороти и си стига чак до 10 но кога е на малки с резко подаване на газ заглъхва

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с Honda crm 125

                      заяжда ти клапата

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с Honda crm 125

                        ами като сваля гърнето и го запала клапата се връшта и си затвара и отвара мисля че не е от клапата работи..

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с Honda crm 125

                          Търси дали не взима въздух от някъде - преди карбуратора /фланеца/, семерингите .....
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с Honda crm 125

                            Според мен или не е регулирана клапата добре - незнам модела как е със жила или по друг начин.По принцип съм забелязал, че на втора скорост и нагоре е по-плавен прехода при отваряне на клапите отколкото на първа и това трябва да става между 6500 7000 оборота. До колкото ми е известно се регулира хода на клапата, но пак казвам, че за твоя модел нямам инфо.
                            По-вероятно да е проблем с регулирането на карбуратора - даже на 90% съм сигурен. Става въпрос за давене на мотора при подаване рязко на газ. Ако съм на теб ще проверя дали ми затваря добре клапана от поплавъка - нали знаеш сваляш карба и го обръщаш с дъното нагоре, след това надуваш в тръбичката където е входа на бензина. Не трябва да пропуска въздух колкото и да надуваш. И другото е иглата да е на втората резка от горе надолу. Винта за въздуха на калбуратора на 2 оборота. Да няма боклуци в резервара и да запушва "пилот джета" - нали той отговаря за това мотора да не се чуди като му подадеш газ. Е тряя да тръгне!!!! Друго не се сещам - успех и пиши.
                            Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с Honda crm 125

                              Каква стана с мотора колега? Застудя времето и не карате ли?
                              Поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X