Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Укротяване на Kawasaki kx85

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Укротяване на Kawasaki kx85

    Купих на сина ми кх85 2014г, страхотно запазен мотор. Преди покупката знаех, че е рязък но не очаквах да е толкова. Това ще му е първи мотор и ми се иска да го поскопя малко. Вече му поръчах 12 унции тежест за маховика (на моя YZF свърши страхотна работа). Четах по форумите, че ако намаля диаметъра на гайдата там където се хваща за цилиндъра се намаля мощността доста. Не знам дали е безопасно за двигателя. Евентуално мисля и за ограничаване хода на газта. Ще съм благодарен на всякакви съвети по темата, които не са от сорта купи му друг мотор . Също нямам идея може ли да се манипулира атака клапата. Благодаря предварително .
    Последно редактирано от vassil_Cherokee; 05-05-23, 13:05.

  • #2
    Такъв тип мотор се купува именно да бъде рязък. Това е спортна машина а не за разходки до кафето. Сина ти трябва да се научи, в противен случай просто му пускай обявата и до там
    Панайот Бърдарски
    0887 60 77 22

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от vassil_Cherokee Преглед на мнение
      Купих на сина ми кх85 2014г, страхотно запазен мотор. Преди покупката знаех, че е рязък но не очаквах да е толкова. Това ще му е първи мотор и ми се иска да го поскопя малко. Вече му поръчах 12 унции тежест за маховика (на моя YZF свърши страхотна работа). Четах по форумите, че ако намаля диаметъра на гайдата там където се хваща за цилиндъра се намаля мощността доста. Не знам дали е безопасно за двигателя. Евентуално мисля и за ограничаване хода на газта. Ще съм благодарен на всякакви съвети по темата, които не са от сорта купи му друг мотор . Също нямам идея може ли да се манипулира атака клапата. Благодаря предварително .
      Подминаваш мненията на "професионалните треньори" , и действаш по правилният начин на който си се спрял. Освен с ограничаването на газта , може да я смениш и с по-бавна газ. Друг вариант е да обогатиш леко горивната смес , с повдигане на иглата или по-голям жигльор. Става и с други клапи , карбуратор , глава , ауспух , но тях ще ги мислим при нужда. Надявам се освен мотор , си му купил и пълна екипировка.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • vassil_Cherokee
        vassil_Cherokee коментира
        Редактиране на коментар
        Това с бавната газ не го знаех. Четах да се направи по-дълбок канал за газта, явно идеята е една и съща. Екипировката си я има(ботуши, наколенки, панталон, ризница, каска и очила) кара ATV вече втора година.

      • motor_men
        motor_men коментира
        Редактиране на коментар
        https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B3%D0%B0%D0%B7

        Това е бързата , при бавната радиуса до жилото е по малък. Има и ръкохватки със сменяеми елементи , 40,45,50мм.

    • #4
      Сложи му тапа на гайдата. Най лесно става като отидеш на стругат. Намали диаметър на половина и виж как ще бъде, ако е много мъртъв стругара да разширява отвора.
      2Т като е по беден е по рязък, по богата смес също го убива да не скарача рязко, написа го и колегата преди мен, но с тапа ще получиш желания ефект.
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • #5
        Колко е годишен синът? Малкият син кара кх85 с къса база от 14-годишен
        http://www.youtube.com/shorts/NeuFOmVEeng
        ...и с дълга база от 16.
        http://www.youtube.com/shorts/rB41PxZQp4o

        Не е имал някакви проблеми с рязкост, а съвсем не е състезател или талант.
        Кротко е моторчето, не го пипайте, а намерете качествен учител, ако питате мен.

        Коментар


        • #6
          Благодаря колеги. Ще карам едно по едно докато получа желания ефект.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X