Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вьпрос за ИЖ Юпитер 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вьпрос за ИЖ Юпитер 2

    Имам няколко вьпроса относно този мотор ИЖ Юпитер 2 350сс едноцилиндров.Имам такьв мотор
    на село но незнам в какво сустояние е... и искам да го постегна 1.Ако може малко техни4ески
    данни защтото аз за сега ни6то не знам за него? 2.Диаметьр на бутало, ход на буталото и с
    риза ли е или цял блок ? 3.Сполучливи ли са тези машини и струва ли си да го стегна? 4.Има
    ли части за тях? Благодаря предварително на всеки за инфото!

  • #2
    Не искам да те отчайвам обаче сега това е най-често срещания мотор в дворовете на вторични суровини
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #3
      Значи да не се занимавам с него? Няма смисьл, така ли?

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Andro
        Значи да не се занимавам с него? Няма смисьл, така ли?
        Ако искаш да научиш устройството на 2Т двигателите и да разглобяваш и сглобяваш - става.
        Ако искаш да се научиш да караш мотор - не става. Тежък, бавен, гори много. Има си и предимства, но мисля че недостатъците са много повече.

        Не те познавам и не мога да ти дам категоричен съвет, но ИЖ определено не е най-добрия избор за мотор.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #5
          димитре недей така бе
          нека си го стегне човека
          части има и са супер евтини
          а веднъж тръгне ли тоз мотор -върви
          ако не е в много окаяно състояние стегни си го
          даже вече имат и ретро стойност
          а и между другото много даянят на офф роуд
          карловци горе на фенера се качват с тях
          ако са по реда си горят малко но това е много рядко

          на практика горят доста 5-10л на 100 може и повече
          ако са в ред4-5л по равен път на 100
          ако не са в ред може и 15 на сто да лапнат
          тежки са верно но са ниски и теглят от ниски обороти
          доста вибрират при повече газ и спирачките им са слаби

          Коментар


          • #6
            Мерси за сьветите! Но аз все пак мисля да го стегна.Не сьм се занимавал с 2Т машини, но виж с автомобил Лада доста. Доколкото знам мотора е запазен, вьрви и е с бубина от Балкан-ЧЕ
            С какьв бензин и масло да го карам /с какво е най-добре за него/.
            Имам 2Т масло от 10-15 години в промишлени количества но дали става за каране незнам?

            Коментар


            • #7
              Щом имаш опит са лада значи с ИЖ-а нямаш ядове. По-просто е устроен

              Стягай го и газ
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #8
                Още този weekend ще го постегна и ще го подкарам . Замислил сьм да го раздвижа яко дано да не ме разо4арова

                Коментар


                • #9
                  Като млад дихател имах такова животно, но не е ли Планета 3 - Юпитерът е 2цилиндров.
                  Яка хамалска машина - гори около 6/100. Много здрав. Върви прилично за тези машини. Става за каране, но забрави да слезеш от него чист...
                  Внимавай с манивелата, защото, ако те ритне, ще те изстреля в орбита)))
                  Много лоша управляемост и спиране. Но се свиква. Като няма мотор и ИЖ (Изяде ми Живота) е мотор. Все пак заслужава уважение.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Scrapheap
                    Като млад дихател имах такова животно, но не е ли Планета 3 - Юпитерът е 2цилиндров.
                    Яка хамалска машина - гори около 6/100. Много здрав. Върви прилично за тези машини. Става за каране, но забрави да слезеш от него чист...
                    Внимавай с манивелата, защото, ако те ритне, ще те изстреля в орбита)))
                    Много лоша управляемост и спиране. Но се свиква. Като няма мотор и ИЖ (Изяде ми Живота) е мотор. Все пак заслужава уважение.

                    Колега прав си,Планета 3 е този мотор!!!
                    Аз съм имал и имам такива мотори и ти казвам,че Едноцилидровия двигател е най-сполучливият на марката ИЖ!
                    ЧЕТИРИ скорости,МОЩНОСТ 24к.с.,Контактна запалителна система-6волта(тук им е проблема,но има решение-слага се електронна и забравяш за случая),72мм бутало с три сигмента,декомпресор и т.н. и т.н.

                    Имал съм шест мотора с тази марка,два от които бяха с еднуцилиндрови двигатели!!! Казвам ви няма чупене,а при евентуална повреда ремонта му струва не повече от 50лв и пак става като нов.

                    В момента имам два-единият е Ю5 а другият Планета 3!
                    РАботят,но не ги карам,защото имам нещо по-хубаво.
                    Обаче няма да ги продам за нищо на света,защото от тях тръгна цялата работа
                    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                    А+
                    LZ1DRZ

                    Коментар


                    • #11
                      Помъчи се да го поолекотиш малко като тегло,ако можеш си намери ел.запалване от МИНСК 125 или ВОЗХОД 175 ротор и статор пасват, + ел.блок комутатор. В краен случай ползвай от КАРПАТИ,СТЕЛА,МИНИ 50 но те са 6 волтови..Ще имаш малко работа с преправянето на жиците, но си заслужава!Отпада честата проверка на чукче и наковалня и не се занимаваш с акумулатор.По надежно е новото запалване а и ТОКА определено е по добър!Ако нещо друго те затруднява ще се опитам да помогна.Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        Толкова старо масло може да ти направи беля, и те стареят. Ако не е било затворено херметично, сигурно сега е с много повишена киселинност.
                        Като гледам кво си замислил и кви съвети ти дават, изглежда трябва да намеря начин да сканирам няколко страници и да ги окача тука. Меренето на киселинността е тест, който все пак може да бъде направен в къщи.

                        Коментар


                        • #13
                          Как бих могъл да установя киселинноста за да разбера дали маслото става? БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вьпрос за ИЖ Юпитер 2

                            Ижовете са страшни машини!!!
                            Но по-късно ще започна с въпросите.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вьпрос за ИЖ Юпитер 2

                              А вижте аз какво направих от едно ИЖЕ
                              Прикачени файлове
                              Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
                              0889 619 319

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X