Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

    Здравейте!
    Имам следния проблем с ижето:На първа скорост включва перфектно,но като вдигна скоростния лост за 2-ра и няма хубаво зацепване-все едно нещо прескача вътре и не се зацепват добре зъбчатките.Трета и четвърта се включват много добре.Само тази втора дето ми прави проблем.
    Благодаря за отговора предварително!

  • #2
    До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

    нови зъбни колелета на 2ра скорост

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

      или изкривена вилка, или зъбни колела.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

        Здравейте!
        Всичко е сменено с ново и вилка и зъбчатката,която е за втора и четвърта.
        Поздрави!

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

          Здравейте!
          Понеже от много време насам не съм ви писал реших да драсна някой ред.Ижа след толкова разглобки и сглобки пак не иска да включи като хората.Проблема е ,че изтърва второ скорост,а зъбчатките са нови.От трета към второ държи,но от първа към втора и включена второ изтърва и все едно съм на полу съединител.
          Не вярвам да няма в този форум хора,които са имали Ижета и не са имали този проблем.Много ще ви бъда благодарен ако ми помогнете с мненията си.Много съм очарован от форума и съм сигурен ,че има доста къдърни и грамотни хора,които могот да ми помогнат.
          Поздрави и всичко хубаво Ви желая!

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

            Значи, този проблем се решава с подлагане на една шайба на зъбното колело на втора скорост.Самото колело е фиксирано със зегерки ако си забелязал,махаш зегерката слагаш шайбата с която ще обереш луфта и готово.Мисля че някъде имах такава шайба,ще я снимам за да добиеш представа за какво става въпрос.Ако се справиш ти гарантирам че ще забравиш за този проблем.Поздрави.
            Polaris Magnum 500
            Mercedes ml320

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

              Първоначално публикуван от ivo Svoge Преглед на мнение
              Значи, този проблем се решава с подлагане на една шайба на зъбното колело на втора скорост.Самото колело е фиксирано със зегерки ако си забелязал,махаш зегерката слагаш шайбата с която ще обереш луфта и готово.Мисля че някъде имах такава шайба,ще я снимам за да добиеш представа за какво става въпрос.Ако се справиш ти гарантирам че ще забравиш за този проблем.Поздрави.
              Здравей?
              Много ти благодаря за отговора.Тази зъбчатка се намира на първичния вал и се върти свсем свободно.Наистина има малко аксиален луфт и аз мислих да подложа такава шайба,но незнаех дали ще се оправи така проблема.Кажи какви са размерите на тази шайба за да подложа и аз една такава.Тази шайба се подлага между двете зъбчатки на първа и второ,нали?
              Поздрави и нека всички ,които знаят се включат!
              Ае и със здраве!

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

                На зъбното колело на втора което със зегерка ,като извадиш вала то остава на него.А шаибата трябва да е с твърдоста на колелото иначе бързо се износва.
                Polaris Magnum 500
                Mercedes ml320

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

                  Първоначално публикуван от ivo Svoge Преглед на мнение
                  На зъбното колело на втора което със зегерка ,като извадиш вала то остава на него.А шаибата трябва да е с твърдоста на колелото иначе бързо се износва.
                  Иво е прав!Шаибата наистина трябва да е с твърдоста на колелото.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

                    Първоначално публикуван от FoReVeRcHo Преглед на мнение
                    Иво е прав!Шаибата наистина трябва да е с твърдоста на колелото.
                    Напално съм съгласен,че трябва да е от същата стомана,но едно момче ми каза ,че леко с ъглошлайфа да изправя зъбиге,понеже те може за са се поизносили в едностранна посока.Има тука много Ижетаджий и си мълчат.Благодаря ви момчета за постовете ето и малко снимков материал за зъбчатките.Така възможно ли е?
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

                      AБРЕ, тоя пич нещо лъже яко този "снимкав материал"нее изобщо негов тфа са зъбчатките на моето цз 350 и тоя смешко ги е свалил от някъде и ги е качил.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

                        Здравей!
                        Така ЧЗ-то оправи ли се по този начин и ако се е оправило,кажи трудно ли се прави?
                        Кажи дали има смисъл от този така наречен тунинг,аз между другото имам нови зъбчатки за скоростите на ЧЗ-350?
                        Поздрави?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

                          трябва да си поиграеш малко с подлагане на шаиби и ште стане и аз имах сащия проблем но хубавото на планетата е че няма нужда да сваляш двигатела и да го цепиш а сваляш капачето на което е бурето с вилките и валовете сас забчатките аиде успех

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

                            Колега,20г. карах такъв"тапициран бордюр" и ми е до болка познат проблема.Основното е зъбите на скоростите(който се зацепват странично)да не са заоблени и да имат нужният наклон за да не ги натиска вилката принудително,а само да ги подаде и те да зацепят без вилката да е напрегната.Ако това е така ще посинее и ще се изкриви.(Между другото вилките са няколко модела в зависимост от това дали е нормална,изнесена в ляво или изнесена в дясно от нормалната,но вече не си спомням означенията им).Ако тези неща са наред(в което се съмнявам)ще избиеш средното малко капаче,което покрива вала,които мести вилките(от страната на пиньона).Като движиш лоста на скоростите ще видиш дали вала има аксиален луфт.Ако е така обърни внимание,когато вдигаш лоста от1-ва към 2-ра,на къде ще се измести вала,ако е на вътре ще подложиш шайба отвътре,ако се мести навън подлагаш отвън.Може да се наложи да се подложи и на лагера на вторичният вал(от към касетата).А най-лесно е,ако имаш стар двигател да слложиш скоростите на него,да изрежеш дупка в картера и да видиш,кое как се движи и ще прецениш какво да направиш.Дано да бях полезен.Успех.
                            Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос относно скоростите на ИЖ Планета 3!!!

                              Благодаря ти много.
                              Това за дупкато го мислих от много време,но не ми се съсипва здрав двигател.На другите двигатели ми включват скоростите,но пък имат други проблеми.Правих всичко,много хора ми казваха различни неща относно сглабянето,но така и нищо не стана.Понеже сега се подготвям за изпити и нямам никакво време да го отварям и да видя какво точно пак да правя.Мене ми омръзна от разглабяне и сглабяне.Други зъбчатки,други вилки и пак нищо-за съжаление.Като върна от 3-та към втора си върви,но от първа към втора не иска!!!
                              Поздрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X