Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna TE 300 2017

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Husqvarna TE 300 2017

    Едно приятелче си взе въпросния мотор, но нещо не е както трябва. Там от където го е взел са му сложили игла, жигльори... за температура около 25*С и нагоре, това по таблиците от менуала. Мотора пали, има хубави ниски, но няма мощност. Даваш му газ, от началото тръгва и след това все едно няма бензин, ускорява но бавно. Според менуала му сложих игла, жигльори... за температурата която е в момента, смених и пружината на клапата и стана една идея малко по добре, но отново си го няма. Газката от подписа ми върви в пъти повече. На съвсем леко каране върви много добре и има хубави ниски, но ако трябва да ускориш е пълна трагедия.
    Възможно ли е да има някакви ограничители някъде по мотора? Дали защото още е нов и това нещо да го спъва или пък толкова да си може.
    Също така това чудо нещо много тропа, тропа все едно не са сложили лагера на буталния болт, егати и новия мАтор
    EXC TPI 2019

  • #2
    От: Husqvarna TE 300 2017

    Гледам менуала на спокойствие и си мисля че ще падне ръчкане докато се нагласи. На този карбуратор му дават главния горивен жигльор да участва от средата на газта. Беше 430, сложих 440 и се усети подобрението. Явно утре ще почна направо от най големия който има в комплекта (460) иглата която съм сложил в момента е добра, евентуално ще се наложи да и променя позицията. Защото като се замисля сега до към средата е поносимо положението и натам си е все тая какво правиш с дясната ръка.
    Гледах клипове по нета и всичките са си картечници, не знам какво толкова вдига шум в този двигател.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • #3
      От: Husqvarna TE 300 2017

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.png
Прегледи:1
Размер:204.4 КБ
ID:5742753

      Map switch??
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • #4
        От: Husqvarna TE 300 2017

        Има и е сложен да е на макс.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • #5
          От: Husqvarna TE 300 2017

          Почнете да ги карате тези мотори че тунясаха.

          Коментар


          • #6
            От: Husqvarna TE 300 2017

            Много противоречиви коментари има в мрежата за идеята да сложат Микуни на 2017-та. Казват, че са капризни на настройки ,но явно работят след като се пипнат.
            Силата е нищо без контрол.

            Коментар


            • #7
              От: Husqvarna TE 300 2017

              Не е лошо да се погледне клапата и филтърната кутия , трябва да има нещо за да го спъва толкова много. И вярно много тропа това чудо.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Husqvarna TE 300 2017

                При моя пък обратно.Избухва още в първата една четвърт на газта.Смених му пружината на клапата със зелена.Сега е по-добре,но пак ми е прекалено силен.

                Коментар


                • #9
                  От: Husqvarna TE 300 2017

                  Зелената пружина по книга я дават за най спъната и пружината си е видимо с най дебела тел и повече витки. Затова сложих червената която е най мека, а той беше с жълтата. На този етап нищо не се усеща като натягаш/отпускаш пружината. Филтърната кутия съм я проверил, дава газ до край, мап ключа е включен, но не може да се взриви. Малко по късно като сляза към гаража ще му сложа най големия жигльор да видя дали ще има някакъв ефект и ако отново е куц тогава ще проверим клапи... Най интересното е, че изчуква и яко (не се чува обаче на клипа) като му дадеш газ и в момента на връщане се чува едно силно изчукване и след това си продължава да си тропа с оборотите.
                  Животе, не става да се кара.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #10
                    От: Husqvarna TE 300 2017

                    Имах предвид клапата/клапите/ пред карбуратора , да не би да им е ограничено отварянето. Може да има и някой проблем свързан с тропането.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #11
                      От: Husqvarna TE 300 2017

                      Не би ли трябвало да предупредят, че мотора е спънат и за да тръгне както трябва да се направи еди какво. Каза ли са един резервоар по леко и после да се дава газ, като стане на 1000км да се направи снимка на километража и да се прати на имейл.
                      След малко ще го разпарчетосвам.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • #12
                        От: Husqvarna TE 300 2017

                        Значи ,от по-малък главен жигльор мотора трябва да се развърта повече от обичайното, а тук симптомите са на не отваряща клапа.
                        пп. На Гаската от завода и слагат отляво плътна клапа без канал - един вид ограничител първоначално. Виж им устройството ,че да не излезе и в тоя случай нещо подобно .
                        Силата е нищо без контрол.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Husqvarna TE 300 2017

                          [Q
                          UOTE=hristo jivota;3103191]Почнете да ги карате тези мотори че тунясаха.[/QUOTE]
                          Живота имаше предвид друго - караш днес не ти харесва чоплиш го;караш утре пак не ти харесва пак го чоплиш и така докато стане. Този модел мотор ми радва окото.
                          0877 877 297

                          Коментар


                          • #14
                            От: Husqvarna TE 300 2017

                            Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                            [Q
                            UOTE=hristo jivota;3103191]Почнете да ги карате тези мотори че тунясаха.
                            Живота имаше предвид друго - караш днес не ти харесва чоплиш го;караш утре пак не ти харесва пак го чоплиш и така докато стане. Този модел мотор ми радва окото.[/QUOTE]


                            Аз съм фен на Хускварна.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Husqvarna TE 300 2017

                              Ето го виновника, не знам защо са оставили въпросния джаджарник. Сега обаче започва от начало с карбуратора.

                              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                              EXC TPI 2019

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X