Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

    Здравейте, днес реших да сменя маслото в скорстите и намерих това.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2542.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:6066360Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2541.jpg
Прегледи:1
Размер:146.7 КБ
ID:6066361Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2539.jpg
Прегледи:1
Размер:145.7 КБ
ID:6066362
    Какво бихте ме посъветвали да направя в този случай, при положение, че двигателя си работи добре няма шумове и нередности.

  • #2
    От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

    Толкова лъскаво и тънко ми прилича на лагерен сепаратор , или парче от капсулован лагер.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      Толкова лъскаво и тънко ми прилича на лагерен сепаратор , или парче от капсулован лагер.
      Да го чакам или да го цепя направо, как мислиш?

      Коментар


      • #4
        От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

        Работещо нещо не се пипа! Според мен покарай така, но с ръка на съединителя! Ти си прецени. Риск печели-риск губи.

        Коментар


        • #5
          От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

          Няколко пъти съм вадил парчета от зъби - предполагам от маховика, последната смяна излезе на парчета пружина от семеринг...
          Така от едно 30000... Излишните работи отпадат
          Зависи колко му се претрисаш... Аз немам време за губене с цепене на двигател за такива лиготии.
          Ако оцелее до зимата има шанс да го цепя и да правя стартера и да видя евентуално кой семеринг е за смяна.
          Сега върви на пушка и не мога да си позволя да губя време в тюхкане и чакане на чаркове. Сега е време за каране
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

            И на мен не ми се иска да губя време в цепене на двг за момента, освен да почака до зимата. Като го отворя ще кача снимки и ще пиша какво се е счупило.
            Благодаря за отделеното време.

            Коментар


            • #7
              От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

              Може да не стане нищо благодарение на магнитната пробка , но ако се заклини нещо между скоростите , и си на пълна газ , може да сменяш двигател.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                По принцип май е чупен някога лагер на вторичния вал, защото има малко заварявано около въпросния лагер, много силно се надявам това парче да е стояло заклещено някъде и сега просто да е тръгнало да пътува из двг. Не ми се губи време за цепене в края на сезона, но може утре да го отворя от към съединителя и да го промия с нафта, пък дано излязат всички части. А ако се стигне до цепене трябва и биелата да се сменя вече. Направо нз какво да правя пичове закъсах го с тоя моторен трион.

                Коментар


                • #9
                  От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                  Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                  Работещо нещо не се пипа! Според мен покарай така, но с ръка на съединителя! Ти си прецени. Риск печели-риск губи.
                  Дааа много си прав. Един така като тебе го прибраха с пикап и сега търси двигател за ВР. Защото от едно парченце му остана само главата здрава. Пепи ВР може да ви направи някоя снимка на пръснатият двигател
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #10
                    От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                    [QUOTE=chavetoo;2580309]Дааа много си прав. Един така като тебе го прибраха с пикап и сега търси двигател за ВР. Защото от едно парченце му остана само главата здрава. Пепи ВР може да ви направи някоя снимка на пръснатият двигател[/QUOTE
                    Риск печели-риск губи. Поне за 2 случая мога да си спомня как ми блокира двигател на мотор и се скъса жило на съединителя в същия момент и то на изнанадолно. Ееее овладях го едва-едва. Всеки сам си преценява, но не бих цепил двигател. В предния случай ме спаси това, че карах внимателно и прeдвидливо. Нека и авторът на темата да покара първо по-спокойно и да следи за шумове.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                      Здравейте.
                      Забелязах, че се е появил голям аксиален луфт на вторичния вал на скоростите, и съм сигурен, че парченцето идва оттам. Днес ще го цепя и ще кача снимки да видим какво ще се окаже.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                        Първоначално публикуван от pecoo Преглед на мнение
                        Здравейте.
                        Забелязах, че се е появил голям аксиален луфт на вторичния вал на скоростите, и съм сигурен, че парченцето идва оттам. Днес ще го цепя и ще кача снимки да видим какво ще се окаже.
                        Aaйде не му ли отвори карантийте вече да видим кво ще излезе ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                          И аз не издържам, ама ме бави стругара със скобата за магнета.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                            Здравейте.
                            Снощи го отвоих и всичко ми се видя ОК. Единственото, което ме притеснява, е че от едната страна на вторичния вал липсва шайбата м/у зъбчатката и корпуса.
                            Ето тук трябва да има шайба, която се е счупила по някаква причина и изтече с маслото.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2595.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5617382
                            А тук се вижда как зъбчатката е пипала картера малко.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2599.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5617383Въпросната шайба трябва да стои м/у картера и зъбчатката и е под номер 25 на следващата снимка.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image1.jpg
Прегледи:1
Размер:165.4 КБ
ID:5617384 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image2.jpg
Прегледи:1
Размер:204.3 КБ
ID:5617385 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image5.jpg
Прегледи:1
Размер:169.0 КБ
ID:5617386 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image6.jpg
Прегледи:1
Размер:139.5 КБ
ID:5617387
                            Проблема ми, е че в мануала са дадени различни дебелини за тази шайба, измерих луфта на вала при събрани картери и беше 0.8мм. Какъв луфт бихте ме посъветвали да оставя и от какъв материал да бъде шайбата, защото тази, която се счупи беше метална, а тази на първичния вал е нещо като пластмаса? А иначе като цяло скоростите ми се видяха доста запазени, ето още снимки.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2596.jpg
Прегледи:1
Размер:164.8 КБ
ID:5617388 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2600.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5617389
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2605.jpg
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:5617390 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2603.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5617391
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2602.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5617392
                            Ако може да дадете мнение и за буталото и цилиндъра, за да не отварям друга тема.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2575.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5617393 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2576.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5617394
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2577.jpg
Прегледи:1
Размер:101.1 КБ
ID:5617395 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2579.jpg
Прегледи:1
Размер:100.2 КБ
ID:5617396
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2580.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:5617397 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2588.jpg
Прегледи:2
Размер:75.7 КБ
ID:5617398
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2581.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5617399
                            Благодаря.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                              Буталото е в някакви норми,макар и крайни но цилиндъра определено е зле.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X