Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aprilia RX 125 надран цилиндър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aprilia RX 125 надран цилиндър

    Здравейте,

    дайте акъл какво да правя с тази мотеретка -Aprilia RX 125 с ротакс около 96г.

    10-ина часа след смяна на бутало е задрала лошо.
    Жилото на рейв клапана се е скъсало и въпреки че не би трябвало да влиза в цилиндъра изглежда буталото се е чукнало в нея, счупило е сегментите, че даже и напукани поли на буталото и така.......

    Според мен цилиндъра е за смяна, резката не е плитка и около изходящия порт покритието е като обелено, но моля за мнение все пак.

    Първи вариант е ясен - китовете са към 300 евро, които за това старо моторче са множко. (яд ме е че му смених гума, верига, пиньони, накладки, масло, бутало и пак в изходна позиция...)

    Как стои въпроса с изработване на втулка ? - дълговечност не ме интересува - карам моторчето макс 5-10 часа на година, или по скоро возя се на черен път така че ако има вариант за още 40-50 часа живот - това би ме устроило..

    Прилагам снимки и моля ако има някакво решение, направо за контакти на докторите

    Поздрави

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:161.3 КБ
ID:6061024
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:6061025
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:6061026

  • #2
    От: Aprilia RX 125 надран цилиндър

    Такам, аз имах същия проблем горе-долу и ми казаха няколко вариянта:
    1. Копуваш друг цилиндър и бутало и тва е, но това е доста скъп според мен вариянт.
    2. Пращаш цилиндъра в Холандия за възтановяване на никасила(покритието на цилиндъра) + ново бутало и сегменти (цената на тази услуга е около 500 лв и още 100-200 лв за ново бутало и сегмети). Това според мен е най-добрия вариянт след копуването на нов цилиндър разбирасе.
    3. Даваш цилиндъра за правене на риза и копуваш ново бутало + сегменти ( цената на ризата е около 150-200 лв + буталото (100-200 лв. може и по малко, в зависимост от тва каде я правиш). Недостатък при дози вариянт е, че по бързо се износва бутало и ризата на цилиндъра и при всяко сменяне на бутало и сегменти най-вероятно ще трябва да правиш нова риза понеже вероятно нямаш по големи бутала който да сложиш при шлайф на цилиндъра, и малко спада мощноста до колкото разбрах.
    4.Този вариянт не е много сигурно дали изобщо е възможен , може да пробваш с хонинг на цилиндъра(10лв.) + ново бутало и сегменти(най-голямото по размер бутало).Ако деругите не са толкова дълбоки може и да се изчистат със хонинг, но това може само при проба да разбереш дали ще стане. Този вариянт е за временно каране, но при следващата смяна на бутало ще си в същото положение и ще трябва вече да оратиш цилиндъра за нов никасил.

    Аз до толкова разбрах от колегите в форума, дано съм бил полезен.

    Коментар


    • #3
      От: Aprilia RX 125 надран цилиндър

      Здр. Един приятел има същия мотор. С чугунена втулка е и съм сигурен, че има ремонтни бутала през 0.5мм по 80-100лв мисля, че бяха най долнопробните. За издръзливост не мога да дам мнение, защото мотора се кара изключително рядко, Но ако искаш да минеш евтино май това варианта.

      Коментар


      • #4
        От: Aprilia RX 125 надран цилиндър

        Можеш да пробваш варианта с хонинг, ако не е толкова дълбока деругата, може и да стане макар че над изпускателния порт е започнал да ти пада никасила, което най-вероятно е заради доста износен цилиндър, най-добрият вариант за теб е втулката щом не караш мотора много, а и се возиш, а и мисля, че са този модел имаше бутала с размери за чугунен цилиндър, т.е. през по-големи размери.
        Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

        Коментар


        • #5
          От: Aprilia RX 125 надран цилиндър

          Ако ти направят добре втулката и си вземеш читави бутало и сегменти ще може да си го караш няколко години при твоето каране

          Коментар


          • #6
            От: Aprilia RX 125 надран цилиндър

            Здравейте,
            благодаря за коментарите.

            Мисля да пробвам варианта с втулка.
            Има ли конкретни предложения кой и къде може да я направи ?

            Коментар


            • #7
              От: Aprilia RX 125 надран цилиндър

              С това малко каране ми звучи като тема със заглавие:
              Как да скалъпя мотор за продан?
              Нищо лично против колегата...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X