Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно настройка на карбуратора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно настройка на карбуратора

    Здравейте,
    искам да разбера възможно ли е да се настрои горивната смес на карбуратора ? Моторчето ми е Suzuki DR125 и предишния собственик е навил винта, който е за въздуха на карбуратора и мотора е по-спънат от скутерче. След като поразвих винта се подобри работата на двигателя но искам да се настрои точно , но незнам принципно възможно ли е това и какво да търся.

  • #2
    До: Въпрос относно настройка на карбуратора

    Този винт е точно за настройка на сместта.Вариянтите са 2:
    1.Настройваш "на око"(ухо,усет,късмет)
    2.Отиваш на газ-анализатор.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос относно настройка на карбуратора

      Има ли газ анализатор в Бургас и къде ?

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос относно настройка на карбуратора

        Аз от доста време правя следното:
        Завивам болчето за въздуха докрай и го отвивом точно оборот и половина,като преди това съм изчистил възд. филтър и свеща,след като покараша малко сваляш свеща и по нея ще разбереш сали ти е богат или беден мотора.
        MG RACING

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос относно настройка на карбуратора

          stanislav_7140 по цвета на свеща ли имаш в предвид ?

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос относно настройка на карбуратора

            Точно, най просто казано,черна свещ-богата смес,керемидена свещ-отлична смес,бяла свещ-бедна смес.
            Досега винаги съм правил настроиките така и не съм имал проблем.
            Успех
            MG RACING

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос относно настройка на карбуратора

              От това болче се настройва само празния ход,ако иглата не е на подходящата позиция и горивния жигльор не е точния мотора няма да тръгне и цял ден да се върти болчето !!!
              Стефан Дянков

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос относно настройка на карбуратора

                diskusa е прав

                това е винт само за работата на ниски обороти и няма да промениш горивната смес при карането.
                по-добре намери инфо за този мотор или карбуратор за да видиш какви реглажи и жигльори му се слагат в зависимост от температурата и надм. височина. Виж иглата да какво положение е сложена, провбай като начало да сложиш зегерката на средно деление и виж какво става. провери си и всички жигльори данеби да се запушени и най-вече пилот джета който се задръства най-лесно



                след това провери цвета на свеща както казва Станислав
                ако е бяла сместта ти е бедна и трябва да я обогатиш т.е. да преместиш зегерката на на по-долно деление, а ако е прекалено тъмна и омазнена значи сместта е много богата и тогава трябва да преместиш на горно деление.

                за да рабереш цвета на свещта мотора трябва да се кара а не да се форсира на место, т.е. в работен режим.
                прави всички тия настройки при изчистен карбуратор филтър и читава свещ
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос относно настройка на карбуратора

                  Жигльорите ги почистих ,а и те си бяха чисти. Иглата беше в средно положение (скобичката в средата) и свеща беше черна като въглен.Сега пуснах иглата (едно положение скобата нагоре) и ми се струва ,че по-добре върви. Като свалих въздушния филтър (той е дунапренена шапчица) и гледам огромна дупка в нвго с диаметър 4см. и самия дунапрен се троши. Съмнява ме ,че филтъра (т.е. липсата му) ми бърка много работата на двигателя. Мисля да си направя филтър защото на няколко места в Бургас вече ми казаха ,че за Suzuki DR 125 нямало дори и с поръчка филтър

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос относно настройка на карбуратора

                    Малко късничко но искам да поясня свеща може да бъде черна дори и при правилно нагласена игла и точния горивен жигльор .Когато караш на обороти сместта е перфектна и гори правилно но когато върнеш гаста минава в режим празен ход и ако там има неточна смес свеща почернява дори когато се кара по инерция. При добра работа на празен ход когато навиваш докрай трябва да изгасва и когато развиваш също. при средно положение трябва да се вдигат оборотите и да стават устойви .Ако не се получава това или смучи въздух от някъде или жигльора за празен ход не е точния размер.За да се изчисти свеща празния ход трябва да е настроен на леко бедна смес и тогава се получава това пукане в аспуха когато върнеш гаста.
                    Стефан Дянков

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос относно настройка на карбуратора

                      Колеги зачетох се нещо в няколко теми за карбоУрацията и реших да си погледна как е свеща...
                      снимка:

                      Иглата беше на най-горното "звено" от общо 4 позицийИ. В мануала на мотора ми пише, че трябва да е на 2 рата позиция от/доло на горе. Та въпроса ми е така ли да я сложа и какво друго да направя за сместа. Ето снимки на карбоУратора:

                      Четох също и за главния жиглиЬор на газта, че е хубаво да се почисти, та какво да почистя жиглиЬорите и тн ?
                      Благодаря предварително ! Надявам се да съм нацелил точната тема
                      п.п. Мотора ми е Honda CRM 125 2T 1998г.
                      Последно редактирано от Жоро Донечки; 30-09-09, 10:36. Причина: Ь; И; У;

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос относно настройка на карбуратора

                        Пропуснал си да напишеш от какво се оплакваш! На снимката на свещта /не се вижда добре електрода/ като че ли се вижда работа с богата смес. Или филтъра ти пуска малко въздух или карбУратора много гориво. Почисти и разгледай за нараняване иглата /под полавъка/.Аз други ядове не виждам.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос относно настройка на карбуратора

                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          Пропуснал си да напишеш от какво се оплакваш! На снимката на свещта /не се вижда добре електрода/ като че ли се вижда работа с богата смес. Или филтъра ти пуска малко въздух или карбУратора много гориво. Почисти и разгледай за нараняване иглата /под полавъка/.Аз други ядове не виждам.
                          Да точно за това става въпрост богата смес. Филтъра е почистен и омаслен там е на/ред иглата беше на най-горното звено от възможни 4. Как да направя сместа хубава ?
                          Последно редактирано от Жоро Донечки; 30-09-09, 10:38.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос относно настройка на карбуратора

                            Ако си убеден , че въздуха е добре , нивото в поплавковата камера и жигльорите също , тогава сваляй иглата с по една степен надолу пробвай , пак сваляй , пак пробвай и така докато сместа стане бедна . После качвай едно деление нагоре и ще е добре. Смотана е процедурата ама аз не знам по-безболезнена. То затова хората гледат да не мърдат много от заводските настройки.

                            Май най-разумно е първо да пробваш на втора степен.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос относно настройка на карбуратора

                              То така го дават и заводски, но ще видим.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X