Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да направя така че да върви повече.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Re: Как да направя така че да върви повече.

    Чувал съм,да махат единия сегмент,ама дали върши работа...
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #17
      От: Re: Как да направя така че да върви повече.

      Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
      Чувал съм,да махат единия сегмент,ама дали върши работа...
      Върши, намалява се съпротивлението. Олекотяване на магнет...... също върши работа.
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • #18
        От: Как да направя така че да върви повече.

        най лесно ,резонансно гърне , но не едно фиксирано ,а да е от две части ,с пружини за да има мощност не само на едни обороти .Не се прави трудно ,майстора на улуци направи го за два часа и 40лв.
        http://minimotoride.com/articles/tra...vypusknoj.html по прочети малко .в нета има много за тези гърнета

        Коментар


        • #19
          От: Re: Как да направя така че да върви повече.

          Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
          Олекотяване на магнет...... също върши работа.
          Колеги,не давайте такива идеи,защото когато се олекоти оригиналния маховик(а именно да се престърже от вътрешната страна) има опасност да фръкнат магнитите!Най-разумно според мен е основен ремонт,като се направи поне втори шлайф на цилиндъра,за да се увеличи мощността,но при некачествена разработка,всичко се обезсмисля!Имам същото чудо на българската техниката в мазето и това лято се постарах да го възстановя,включително като направих основен ремонт на двигателя: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=147899 (виж последната страница има снимки от процеса на работа върху двигателя!)Но разбира се,трябва да имаш някои основни познания поне по двигателите,а ако ти е трудно,го прави с човек,който е минал през всичките етапи!По-горе видях,че се подхвърлиха мнения за резонансен ауспух,според мен и това би било довело до увеличаване на мощността!Ако искаш да направиш един стабилен двигател,който да не го ремонтираш често,най-добре е,пак казвам основния ремонт!Чувал съм за какви ли не работи,от рязане на полите на буталото,до слагане на друг цилиндър от мотоциклет с по-голяма кубатура,но едва ли биха издържали дълго време тези двигатели!И да искаш,няма какво да изцедиш повече от оригиналното двигателче,все пак българските инженери не са го проектирали за такива цели!Поздрави!
          Последно редактирано от Driftacha; 03-12-12, 14:01. Причина: Допълване на изречение!
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #20
            Re: Как да направя така че да върви повече.

            Човека пита как да върви повече, "пиленето" на какво и да било ще скъси и без това краткия живот на балканчето, за сметка на това основния му ремонт излиза малко под 50 лева тъй, че никак не е страшно.

            Коментар


            • #21
              От: Re: Как да направя така че да върви повече.

              Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
              Колеги,не давайте такива идеи,защото когато се олекоти оригиналния маховик(а именно да се престърже от вътрешната страна) има опасност да фръкнат магнитите!
              Пита се какво може да се направи, натам този който ще го прави си носи отговорността дали го е направил както трябва.
              Така както аз ще увелича грамажа на моят магнет, така аз си решавам как да го направя..........
              Друг е въпроса, че съм питал до колко е допустимо да вдигна грамажа, но всеки мълчи.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • #22
                От: Re: Как да направя така че да върви повече.

                Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                Така както аз ще увелича грамажа на моят магнет, така аз си решавам как да го направя..........
                Друг е въпроса, че съм питал до колко е допустимо да вдигна грамажа, но всеки мълчи.
                Това с цел повече сила в ниските или.. ?
                Yamaha WR 200

                Коментар


                • #23
                  От: Как да направя така че да върви повече.

                  Целта е да стане по мазен, в момента е много нервен.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да направя така че да върви повече.

                    Виж грамажа на WR 250 f , или направо си взем,и от ибей или някой друг сайт, такъв маховик , ще си спестиш много главоболия . Трябва да се знае и че с 250 4т. не трябва да се прекалява с тежестта , защото са слаби и съвсем ще се омаломощи .
                    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да направя така че да върви повече.

                      А ... освен маховика има още доста неща които могат да се направят , но със сигурност няма да ти се занимава ( по-евтино е да продадеш този и да си вземеш друг мотор) .
                      Последно редактирано от yurgana; 04-12-12, 00:52.
                      "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да направя така че да върви повече.

                        Колега,
                        Лесния начин е да оптимизираш движението на горивната смес по целия път през двигателя - филтър, колектор, карбуратор, прозорци, ауспух .... ще рече насаждане на клапи, разстъргване, подмяна на всичко това. Търси тесните места които забавят газовете. Обикновено се виждат. Друго по-свястно захранване с ток. Може с гориво и масла да се заиграеш специално за състезанието.
                        По-трудния - да гониш високи обороти при същия обем. Тоест по-къса биела , по-широко бутало .... но не е подходящо за случая щото ще се вижда.
                        Олекотяването на маховик /колянов вал/ не вдига и не сваля мощност. Само променя динамиката на двигателя. За сметка на това също не става лесно.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X