Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

    Здравейте колеги...Имам проблем и искам да се посаветвам, че се изчерпах вече...цилиндъра ми е никасил или как се казва.Та следния проблем - разби ми се игления лагер на вала и няколко от "игличките" се качиха нагоре и надраха цилиндъра. Както и да е, оправих всичко лагери 3то 5то и пробвах с надраното да го видя дали ще запали и т.н . Моторът запали и работи над 3/4 оборота нагоре, иначе гасне. Да попитам дали този (никасил) , понеже е на последен ремонт и няма накЪде вече да се стърже(шлайфа), дали мога да заваря леко надраните отвори и след това да ги стържа докато не станат равни с цилиндъра .. Знам ,че звучи глупаво, но все пак това ми е последният вариант. Понеже не мога да намеря такъв цилиндър, остана варианта и с втулка (риза), но попрочетох тук, че не са от същата сплав като никасила и ме притеснява да не стане още по-голям проблем Някой, ако има някакви варианти, да каже да се посъветвам с някой и т.н ...Благодаря предварително

  • #2
    От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

    Никасил се ремонтирва само с нов. Струва около 400 лв. възстановяването му в Белгия. Ако имаш интерес се обади на БобиМХ Севлиево.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #3
      От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

      Извини ме колега но самото моторче е 400 лева ;д ... има ли друга алтернатива? като втулката (ризата)? а и оше един въпрос много ме валнува мотора е с водно охлаждане ако му сложа цилиндър с въздушно какво ще стане и ще стане ли>?
      Прочетох и че не се хлайда(стърже) този никасил ... а какво може да го направя за да стане така ,че да позакърпя мотора и да върви? варианта с заварката как е? има ли смисъл
      Благодаря, че се включи към темата

      Коментар


      • #4
        От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

        Първоначално публикуван от Петър Богданов Преглед на мнение
        Здравейте колеги...Имам проблем и искам да се посаветвам, че се изчерпах вече...цилиндъра ми е никасил или как се казва.Та следния проблем - разби ми се игления лагер на вала и няколко от "игличките" се качиха нагоре и надраха цилиндъра. Както и да е, оправих всичко лагери 3то 5то и пробвах с надраното да го видя дали ще запали и т.н . Моторът запали и работи над 3/4 оборота нагоре, иначе гасне. Да попитам дали този (никасил) , понеже е на последен ремонт и няма накЪде вече да се стърже(шлайфа), дали мога да заваря леко надраните отвори и след това да ги стържа докато не станат равни с цилиндъра .. Знам ,че звучи глупаво, но все пак това ми е последният вариант. Понеже не мога да намеря такъв цилиндър, остана варианта и с втулка (риза), но попрочетох тук, че не са от същата сплав като никасила и ме притеснява да не стане още по-голям проблем Някой, ако има някакви варианти, да каже да се посъветвам с някой и т.н ...Благодаря предварително
        Колега, аз ли не знам или никасила няма възможност за шлайфане?
        Ако беше така, цилиндрите нямаше да се носят в Белгия и Холандия за нов никасил
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • #5
          От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

          Прав си колега не се шлайда...Дайте някаква алтернатива освен Холандия и Белгия...Какво друго мога да направя?>


          Продавам Aprilia Rx 50 http://www.youtube.com/watch?v=_V_76N0t3Xk
          Това на Аватара съм аз с априлиата на мотосъбора в Благоевград

          Коментар


          • #6
            От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

            Алтернативата е риза. Но какви изпълнения съм виждал от "майстори" на ризи не е истина. Така че внимавай на кого ще го дадеш.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

              мхм...Ще опитам с ризата, дано да стане. Във вторник ще го върнат от Гърция и ще го оставя за набиване на ризата. Също така да попитам цилидър без риза евентуално става ли или ? (Знам, че въпросът е глупав) ;д
              Благодаря на включилите се в темата

              Коментар


              • #8
                От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

                Варианта с ризата пак ще е около 200лв.

                Коментар


                • #9
                  От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

                  Колега това няма ли да ти свърши работа? !! цък !!
                  Kawasaki KX250F

                  Коментар


                  • #10
                    От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

                    Демек каквото и да е не мога да го събера до 150 лева .. с толкова разполагам....дори и да намеря майстор да ми направи ризата за мойте пари.>? от какъв материал е тя и ще кара ли >? и четох,че се губела мощноста не е като никасила? голяма ли е загубата на мощност или е незначителна? ... а това което е надраното по някакъв начин не може ли да се лепи завари и тем подобни ? някой ако е правил експерименти нека сподели мнение
                    Благодаря на включилите се в темата

                    Продавам мотор Aprilia Rx 50 това на снимката съм аз с мотора на мотосъбора в Благоевград как е!? ;д

                    Коментар


                    • #11
                      От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

                      Колега "nvkolev" това е за априлиа пегасо! мисля на мене ми трябва за така наречените малагути дюне 50цц 1998/9 мисля цилиндъра е водно охлаждане и е на ребра и никаде в българия или гърция не намерих друг ;х затова вече експериментирам ... Благодаря за това, че си се потрудил да потърсиш !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

                        Извинете ме за неточността! Цилиндъра е на Malaguti Dune 1988/9 година. Цилиндъра е на ребра с водно охлаждане(аз лично за първи път виждам такъв) търсих в ebay , но не мога да се оправя с този сайт ...Колега "nvkolev" това е за априлиа рх извинявай за неточността може ли да потърсиш за малагути.?>"
                        Също така и имам около 100/150 лева мога ли да го събера за тази съма или е по добре направо друг двигател ако намеря на тази сума може и друг модел нмз.


                        А иначе мотора на аватара е Aprilia Rx 50 , той се продава и е в отлично здраве. има си всичко по него и работи доста добре за 50цц върви идеално и катери много

                        Коментар


                        • #13
                          От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

                          Първоначално публикуван от nvkolev Преглед на мнение
                          Колега това няма ли да ти свърши работа? !! цък !!
                          Да, специално за тези италианки има "китове" на 70сс и пак ще ти излезне толкова.
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • #14
                            От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

                            Тръдно се оправям с този сайт....а и не мога да намеря такъв цилиндър....ако мотора беше априлиа лесно,но е Malaguti Dune 1988/9 година и не говоря за този на аватара извинете за объркването...Ако някой може да помогне с намиране на нов или да даде някакъв съвен ненадвишаващ 100/150 лева ще бъда много благодарен !

                            Априлиата на аватара е в отлично здраве и се продава на изгодна цена

                            Коментар


                            • #15
                              От: Надран цилиндър-никасил. Помагайте!

                              Последното изречение , ако го напишеш още веднъж ще ти е за първи път !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X