Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Части за Сг250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Части за Сг250

    някой знае ли коло пари струва цилиндъра и шлаифането за хонда този модел някаква ориентировъчна цена

  • #2
    До: части за Сг250

    150лв. набиване на нова риза за Honda CR преди 90-те,
    а до шлайфане още не съм стигнал.

    Коментар


    • #3
      До: части за Сг250

      Цилиндъра ти е доста скъп сигурно поне400-500$ но за шлаифане не може да се говори защото ти е с никасилово покритие.

      Коментар


      • #4
        До: части за Сг250

        най добре е да си възстановиш никасила и цилиндъра става като нов
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #5
          До: части за Сг250

          колега колко пари излиза никесила и къде може да бъде направен. Предварително благодаря

          Коментар


          • #6
            До: части за Сг250

            Баджо прави никасил. На мен ми иска 170 за пълен ремонт на цилиндъра само че моя е 125. Ето ти линк към сйта на сервиза http://www.bagiosport.com/
            KAWASAKI Let the good times roll

            Коментар


            • #7
              До: части за Сг250

              Първоначално публикуван от Дон Нуцо Преглед на мнение
              колега колко пари излиза никесила и къде може да бъде направен. Предварително благодаря
              Ако искаш истински никасил може да се направи в чужбина за около 350-400 лв.

              на Баджо не е точно никасил, нещо с никел ама не и никасил
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                До: части за Сг250

                Краси можеш ли да ми кажеш къде в София набиват чугунени ризи Ама качествено не да ми оставят някое ръбче че да ми направи мизерия, и каква ще е цената горе долу.
                Извинявам се за офтопика
                KAWASAKI Let the good times roll

                Коментар


                • #9
                  До: части за Сг250

                  остави ги тия ризи, несъм видял 2Т мотор с риза да върви като хората, ако нямаш възможност за истински никасил по добре иди при баджо, мисля че той и за ризата може да те посъветва
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #10
                    До: части за Сг250

                    колега на една ямаха YZ 250 пълен крос сложихме чугунена риза на цилиндъра. Резултата при разработката няма проблем но при ескпуатацията в крос условия буталото направо се стопи. Такава беше и съдбата на второто и затова се интересуваме за никесил

                    Коментар


                    • #11
                      До: части за Сг250

                      Първоначално публикуван от Дон Нуцо Преглед на мнение
                      колега на една ямаха YZ 250 пълен крос сложихме чугунена риза на цилиндъра. Резултата при разработката няма проблем но при ескпуатацията в крос условия буталото направо се стопи. Такава беше и съдбата на второто и затова се интересуваме за никесил
                      Не казвам че с чугун е добре ,но ти от каде си сигурен че буталото ти се е стопило от факта че е с чугун ,не сьм сьгласен че това е причината .Казвам го защото сьм сглобил доста кросове с направени ризи ,но карат -е не както с никасила но поне два ,три сезона .Каква е гаранцията при направен никасил в Бьлгария. Всичко се свежда до това каква сума можеш да отделиш за мотора си .Аз бих си купил нов кит.
                      не казвай всичко но знай какво казваш

                      Коментар


                      • #12
                        До: части за Сг250

                        Колега, чугунената риза за крос си е рискована работа ти по-добре го знаеш от мен, но при липса на 400 евро за цилиндър и една чугунена риза върши работа.
                        P.S: продължавай да бачкаш моторите че без майстор за никаде не еееееее!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Части за Сг250

                          Зависи как се кара мотора, аз например ще си набия чугунова риза, защото не го карам кой-занае колко здраво, че да имам проблем пък и не ми се дават 500 лева за никасил при положение, че този мотор ще го карам до края на другия сезон.Пък после живот и здраве някоя по мощна моторетка
                          KAWASAKI Let the good times roll

                          Коментар


                          • #14
                            До: Части за Сг250

                            Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                            Зависи как се кара мотора, аз например ще си набия чугунова риза, защото не го карам кой-занае колко здраво, че да имам проблем пък и не ми се дават 500 лева за никасил при положение, че този мотор ще го карам до края на другия сезон.Пък после живот и здраве някоя по мощна моторетка
                            .....................Да не мислиш че набиването на чугунена риза е 50лв?За 4-тактов мотор е около100-120лв,за2-тактов 150 минимум.Направи си сметка кое е по на"файда" 500-никасил,200-чугун.Не са малко 300лв разлика,но чугуна ще те изкара поне три пъти по малко от никасила.
                            Последно редактирано от Краси; 03-12-07, 12:36.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Части за Сг250

                              според мен дори повече от 3 пъти. един нов никасил може да изкара 8-10 бутала и мърда ще е мръднал 3-4 стотни макс на 8мото бутало което е нищо

                              а ризата на всяко бутало иска шлайфане за следващ размер, търсене на ремонтен размер бутало а стандартни под път и над път, отделно от това дори и на нова риза мотора не върви както с никасил а и се усеща лека полека как ризата си пада от размера и става и елипса а оттам мотора си не върви

                              за 4Т ризата е по приложима защото хем по лесно се прави хем няма такова износване, но за 2Т е пълна глупост
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X