Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за ETZ 250/251

    На пръв поглед изглежда добре но трябва да се видят няколко неща:
    1.Застани пред мотора изправи кормилото и виж дали двигателя е изкривен на една страна.
    2.Заслушай се за шумове при работа на празен ход,скоростите трябва да се включват мазно без хъркане и ако трябва да се прилага сила значи има проблем.
    3.Попитаи дали е имал проблем със съединителя някога,защото това им е слабо място.
    4.Прочети темата и ще ти станат ясни всички всички възможни проблеми.
    Ако не е тайна за колко се продава?
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • От: Въпроси за ETZ 250/251

      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
      На пръв поглед изглежда добре но трябва да се видят няколко неща:
      1.Застани пред мотора изправи кормилото и виж дали двигателя е изкривен на една страна.
      2.Заслушай се за шумове при работа на празен ход,скоростите трябва да се включват мазно без хъркане и ако трябва да се прилага сила значи има проблем.
      3.Попитаи дали е имал проблем със съединителя някога,защото това им е слабо място.
      4.Прочети темата и ще ти станат ясни всички всички възможни проблеми.
      Ако не е тайна за колко се продава?
      много благодаря колега ,мотора се продаваше за 850 и ми се виждаше много а сега го вдигна на 1200 и се отказах просто за него не си заслужава

      Коментар


      • От: Въпроси за ETZ 250/251

        най накрая ми се осъществи моята мечта но колеги някой книжка за etz250 има ли и ако ми я прати ще съм му много благодарен и имам два въпроса
        1 как се регулира машинката за стоп спирачката на задната гума
        2 как се сменят контролните крушки на уредите

        Коментар


        • От: Въпроси за ETZ 250/251

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC14835.jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5554803Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC14836.jpg
Прегледи:1
Размер:149.5 КБ
ID:5554804Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC14839.jpg
Прегледи:1
Размер:217.1 КБ
ID:5554805най накрая ми се осъществи моята мечта но колеги някой книжка за etz250 има ли и ако ми я прати ще съм му много благодарен и имам два въпроса
          1 как се регулира машинката за стоп спирачката на задната гума
          2 как се сменят контролните крушки на уредите

          Коментар


          • От: Въпроси за ETZ 250/251

            Честита придобивка колега със здраве да си го караш.Много е запазен,кажи нещо повече за историята му,това винаги е интересно при такива машини. Избрал си правилния модел,250 е доста по-стабилен на пътя от 251 и най-важното е,че е с 18-ка отзад.
            Имам книжка за етз250/251 ще пробвам да я хостна някъде да може всеки да я ползва.
            Лампите мисля,че се сваляха,като махнеш гумения маншон зад прибора с издърпване,излиза цялата фасунга и сменяш крушката.
            П.П Ето линка към книгата:
            http://www.4shared.com/office/_tvCrz...ETZ_250_s.html
            Последно редактирано от nbajani; 19-01-14, 12:47. Причина: допълнение
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • От: Въпроси за ETZ 250/251

              много благодаря за хубавите думи колега това е бивш мотор от правителствения ескорд и затова е с две седалки

              Коментар


              • От: До: Въпроси за ETZ 250/251

                [QUOTE=sl.daskalov;321701]Под пробката, през която се налива маслото, има нещо като тавичка с малки дупчици (ламаринена е)! Не можеш да бръкнеш от там и да мериш нивото! Друга пробка трябва да има, за нивото, отстрани на капака зад скоростното лостче - винтче, дологоре по средата на капака! Развиваш винта и наливаш от другата пробка (с тавичката) докато текне през страничната пробка! Абе слагай 800мл. и карай! Сменявай го веднъж годишно поне, източвай го топло и гледай да го източиш през пробката (тая с магнита) а не през фиксатора за скоростите !
                Последно редактирано от Helik; 21-03-14, 17:14.

                Коментар


                • От: Въпроси за ETZ 250/251

                  колеги някой да има пълната електро схема на etz 250

                  Коментар


                  • От: Въпроси за ETZ 250/251

                    Ето това намери Google , http://blog.nazdrave.net/?page_id=219 блог в който освен схема има и други интересни неща ,или напиши в търсачката на Google Схема на електрическата инсталация (ETZ 125,150,251) излиза първи резултат в изображения .
                    Трагичното не е смъртта, а животът, който
                    хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                    Чарлз Буковски

                    Коментар


                    • От: Въпроси за ETZ 250/251

                      Колеги, бихте ли споделили какъв разход дава в градски условия при нормално каране ETZ 150 и какъв 250 ?
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • От: Въпроси за ETZ 250/251

                        При нормално каране 3.5 4 литра и за двата,но пак зависи от града ,даже 150 може да даде по голям разход ако искаш да бяга като 250.

                        Коментар


                        • От: Въпроси за ETZ 250/251

                          Първоначално публикуван от st_mnov Преглед на мнение
                          При нормално каране 3.5 4 литра и за двата,но пак зависи от града ,даже 150 може да даде по голям разход ако искаш да бяга като 250.
                          Ето как разбирам че не си карал мотор в градска среда,3.5-4,и спираш на светофари,пресичаш кръстовища,караш след колона,за какво бягане става въпрос като ограничението е 50км,как може 150 и 250 да са с един и същ разход.Карал съм и двата,150 градско 5 извънградско 4.250 градско 6 извън 5.

                          Коментар


                          • От: Въпроси за ETZ 250/251

                            150 ми беше първия личен мотор преди повече от 20 години . Ех спомени , спомени ..... Разходът му е в зависимост от гъвкавоста на китката : около и малко над 4 в града . На дълго - с 0,5 до няма и 1 литър надолу . 251 (250 ) съм имал десетки екземпляри : в града трудно под 5 . На дълго обаче съм падал и под 4 .

                            Коментар


                            • От: Въпроси за ETZ 250/251

                              Моята 250-тка без капак на въздушният филтър (да не смуче през рамата) и иглата на карбуратора е за максимум богата смес,около 6 селско/горско.
                              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                              Коментар


                              • Проблем с ЕТЗ 250

                                Здравейте! Аз съм начинаещ моторист и първият ми мотор е ЕТЗ 250 но започна да ми прави доста проблеми . Още когато го купих блокира и му правих основен ремонт . Сменях колянов вал сигменти бутало шлайфах цилиндър и т.н. Та въпросите ми са :Защо свеща ми хваща косъм на всеки 2 седмици след като сложа нова ? Става ли да го използвам за лек OFFroad ? Какви масла трябва да наливам на двигателя и на бензина ? Как мога да го направя да бяга по-малко и да има малко повече хал ? Благодаря предварително

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X