Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло в Скоростите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Масло в Скоростите

    Първоначално публикуван от Different_Soul Преглед на мнение
    Пребърках форума и открих 2-3 теми за масла в скоростите на различни моторетки, но все пак реших да питам, защото ми предстои смяна на маслото и искам да си свърша качествено работата...
    Та разбрах че визкозитета е 10W30 или 10W40 на марката Мотул а модела е Transoil Expert !
    Какво ще препоръчате за KTM EXC 360 97-ма ?
    Ако може да се дадат и някакви координати за евентуална поръчка, защото тук избора на тези консумативи е много малък !

    Виж какво пише на сайта на КТМ за EXC-тата

    Transmission lubrication0,7 l Motorex Top Speed 15W50

    но предполагам се сещаш че това не е единственото масло което става
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #17
      До: Масло в Скоростите

      Колеги за да не отварям нова тема пеша тук.въпроса ми е следния какво масло дават за скоростите на кмх 125

      Коментар


      • #18
        До: Масло в Скоростите

        По принцип мисля че се слагаше Мотул на 2т мотори но един фр на сузуки тср 125 го кара с м10д и нищо ми няма.

        Коментар


        • #19
          До: Масло в Скоростите

          Хубави масла много,
          Твоя КМХ не са толкова натоварени скоростите колкото при кросотеве.
          Може да си намериш хубаво масло.За по-малко пари.
          Гледай да пише JASO MA(съединители в маслена баня).
          Аз карам с Motul Transoil Expert 2t.
          Има вискозитет 10в30 и 10в40.
          На Castrol има 75в140 за 2т скоростни кутий.
          Цените им се базират около 20лв.

          Коментар


          • #20
            До: Масло в Скоростите

            Първоначално публикуван от c3s7rn7 Преглед на мнение
            Колеги за да не отварям нова тема пеша тук.въпроса ми е следния какво масло дават за скоростите на кмх 125
            Не знам точно производителя какво масло препоръчва, но аз ти препоръчвам 10W40 без добавки и без значение марката на маслото. Смяната е добре да се прави поне веднъж годишно.

            Един приятел кара с обикновено масло в скоростите на КМХ125, ама и на мен нищо ми няма
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #21
              До: Масло в Скоростите

              Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
              Не знам точно производителя какво масло препоръчва, но аз ти препоръчвам 10W40 без добавки и без значение марката на маслото. Смяната е добре да се прави поне веднъж годишно.

              Един приятел кара с обикновено масло в скоростите на КМХ125, ама и на мен нищо ми няма
              Митак веднъж годишно е доста голям период според мен, ако се кара дори и по 1-2 пъти месечно, а пък ако се кара по-често и по спортно, на 4-5 карания макс трябва да се сменя.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #22
                До: Масло в Скоростите

                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                Митак веднъж годишно е доста голям период според мен, ако се кара дори и по 1-2 пъти месечно, а пък ако се кара по-често и по спортно, на 4-5 карания макс трябва да се сменя.
                Краси, говоря за КМХ125. Двигателя му е конструиран да има голям ресурс и предполагам, че ще се ползва по предназначение, а не за мотокрос.
                Между другото на същия този КМХ125 за който споменах, оня ден му сменихме лагерите на задната капла. Бяха още оригиналните а мотора е на 20 години и последните 2 се ползва като подводница
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #23
                  От: До: Масло в Скоростите

                  И аз да не пускам нова тема да ви попитам какво масло да си сложа на дерби сенда 50 цц .. тъй като за пръв път ще сменя масло на тоя мотор

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X