Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
    Както е написано според мен. Първите 500 километра по 30, а после по 25 независимо от маслото, а ако е по-некачествено даже по 30
    Мерси за яснотата!

    Коментар


    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      Аз така правих и нямам проблеми. От по-качествено масло може да налееш по-малко на литър, но аз си наливах по 25 мл

      Коментар


      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Прочетох доста добри отзиви за това масло Motul 800 2T Factory Line Off Road 1L, но и на мен не ми стана ясно относно съотношение масло-бензин, значи от производителя на масло Мотул 800 пише, при екстремно каране смесването е 50:1 а при нормално каране 200:1, демек при нормално каране значи да го разбирам на 1 литър бензин слагам 20 мл масло, така ли е?
        За моя двутактов двигател от производителя ми е даден първите 500км докато се разработи двигателчето че ми е чисто нов, да сипвам по 30мл масло на литър бензин, и след като се разработи да сипвам 25мл на литър бензин, а относно мотула 800 колко да сипвам реално ?
        То стана голяма дилема с тоя китайски двигател,хората на натоварени двигатели слагат по 20 мл ти се чудиш,и м10 да му сложиш пак нищо няма да му има,без значение какво 2т масло ще сложиш 20мл са напълно достатъчни,от там нагоре всичко е хабене на масло.

        Коментар


        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
          То стана голяма дилема с тоя китайски двигател,хората на натоварени двигатели слагат по 20 мл ти се чудиш,и м10 да му сложиш пак нищо няма да му има,без значение какво 2т масло ще сложиш 20мл са напълно достатъчни,от там нагоре всичко е хабене на масло.
          Привет Ицо, съгласен съм с теб но въпреки че е китайско двигателчето (по-точно произведен е в южна африка), отвътре ми идва да поддържам с възможно най-добрите консумативи на дадено мпс и техника

          п.с. тротинетката я карам за разходки и кеф а не за основно придвижване, по тази причина не е проблем да дам 40 лв за качествено масло, което ще ми стигне за 2 месеца като период от време, затова не е излишно да има по-добри смазочни качества
          Последно редактирано от Еделвайс; 09-05-15, 18:40. Причина: пояснение

          Коментар


          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            Това масло от 40лв не е предназначено за този двигател,затова е чиста проба хабене,има си правилно масло за твоя двигател,тоест масло за скутер,зависи само с разделно мазане или за смесване.

            Коментар


            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
              Това масло от 40лв не е предназначено за този двигател,затова е чиста проба хабене,има си правилно масло за твоя двигател,тоест масло за скутер,зависи само с разделно мазане или за смесване.
              Значи да си карам с маслото даден от производителя, въпросното масло също е произведено в южна африка - Fuchs Silkolene Scoot 2T.

              Коментар


              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Здравейте колеги!
                С много от вас съм съгласен, но с доста не съм, става въпрос за маслото ЩИЛ. Това е само търговско пакетирана марка масло, което е на производителя DIVINOL. Маслото отговаря на спецификация API TC/ JASO FB. На тези спецификации отговарят много марки масло,което става за двутактови двигатели на мотоциклети.
                Специално двигателите на тези малки машинки, за дърва , за косене, за пръскане и каквото и друго да било, не работят в установен режим на работа. За да работи един двигател в установен режим е доказано, че трябва да има всережимен регулатор на натоварванете, който го имат само големите земекопни машини,комбайни и други тежко натоварени техники.
                В продължение на няколко години се занимавам с такива двигателчета и мога да кажа, че маслото предвидено от производителя е брандирано масло, за да не се избегнат спецификациите за работа с даден консуматив и да се повреди техниката. За това и много хора казват " ЩИЛСКОТО МАСЛО" ,само ,че то далеч не е на производителя на техниката, ами е произведено от крупен производител на масла.
                Това, което каза колегата, че МЗ-та му е заковал от това масло, не е сериозно. Двутактовият двигател , може да закове и при повреда на сепаратора на игления лагер на биелата. А преди да почнеш да го караш с какво масло е бил каран мотора?!
                Има ли задирания по цилиндъра и буталото и т.н.?
                Нещата са много относителни. С маслото "ЩИЛ" двигателите пушат повече, защото и самия стандарт е по-нисък.

                Коментар


                • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Здравейте, темата не съм я чел цялата, а само първата страница. Та рекох да споделя малко опит...
                  От прочетеното разбрах, че маслото за резачки Husqvarna не било подходящо за 2Т мотори.
                  Добре де, защо аз карам само с такова вече 3-та година и проблем нямам?
                  Карам Балкан 250 М2, а баща ми кара Балкан 75 с такова масло. Аз моя мотор съм го прегрявал не 1 и 2 пъти много жестоко /каране по черен път 15-20км. с 1-2-3 почивки за кратко време/. Проблеми с ДВГ не съм имал, а освен това не се събира нагар в ауспуха /това масло изгаря/.

                  Коментар


                  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Първоначално публикуван от bobi235 Преглед на мнение
                    1 и 2 пъти много жестоко /каране по черен път 15-20км.
                    Ти на това жестоко ли му казваш?!За толкова километри някой си подгряват моторите!
                    HONDA DOMINATOR 650
                    ОРЕЛ ASTRA
                    РСПБЗН-Приморско

                    Коментар


                    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      Само да отбележа, че става дума за мотори произведени 1965г. и 1973г.
                      Охлаждането на които е вследствие на вятъра създаван от движението, а не принудително както е на повечето съвременни мотори.
                      В по-горния пост обърнах внимание на маслото.

                      Коментар


                      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        Аз също карам въздухар, и то два.Единия 70 набор.
                        HONDA DOMINATOR 650
                        ОРЕЛ ASTRA
                        РСПБЗН-Приморско

                        Коментар


                        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                          Здравейте колеги!
                          Нещата са много относителни. С маслото "ЩИЛ" двигателите пушат повече, защото и самия стандарт е по-нисък.

                          Масла Штил 2т са три вида, НР, Супер и Ултра? за кое от трите се изказвате в мнението си?

                          Масла Штил, не са производство на дивинол. Дивинол е семейна фирма, закупуваща базовите масла както и добавките на един от колосите в добива и производство на нефтени продукти и имащи собствен производствен цех за специфични добавки. Имат договори за производство на определени артикули за Бош и Фесто.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            С масло за резачки хускварна навремето си съсипах двигателя на мз-та. След ремонта вече ползвах само 2т масла за мотоциклети и навъртях три пъти повече километри без проблеми.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              Приемам,критиката, да не е същото масло, но случайно попаднах на вносителя в Бг и той ми го сподели.
                              Ако някой е прочел ръководството за Щил,ще види, че препоръките са , да се сипва двойна порция масло, ако не е препоръчаното и брандирано масло Щил.
                              Нада ли си заковал МЗ-та точно от това масло,просто си му е дошло.

                              Коментар


                              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                                Приемам,критиката, да не е същото масло, но случайно попаднах на вносителя в Бг и той ми го сподели.
                                Ако някой е прочел ръководството за Щил,ще види, че препоръките са , да се сипва двойна порция масло, ако не е препоръчаното и брандирано масло Щил.
                                Нада ли си заковал МЗ-та точно от това масло,просто си му е дошло.
                                Дали му е дошло незнам,но и при мен на едно етз 150 с такова масло му замръзна биелата ))
                                0888 074 049

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X