Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    Първоначално публикуван от jamaikann Преглед на мнение
    Аз карам моя мотор с масло на SHTIL слагам по 30мл,човека от който взех мотора каза,че от както го е взел само с такова масло е примесвал.Двигателно масло ми motul transoil expert 10w40,само че имам проблем с семерингата на водната помпа и веднъж ми изтърва антифриз в маслото и стана лошо но сега да чукна на дърво всичко е ок
    Супер....... ако мотора ти е марка SHTIL
    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

    Коментар


    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
      Супер....... ако мотора ти е марка SHTIL
      Твоя да не е марка Мобил...
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        Аз вече две години карам с Аджип пълна синтетика и съм много доволен. Пробвал съм и други- Лукас полусинтетика ама е на цената на Аджипа, а е полусинтетика, също и мотул 800 ама ми идва прекалено скъп. Така, че според мен откъм съотношението цена/качество Аджипа е най-добрия избор.

        Коментар


        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Аз карам с Motorex пълна синтетика Cross Power 2T
          -- Yamaha Yz 125 --

          Коментар


          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            Колеги бях да си взимам масло и не ми достигнаха парите и се наложи да си взема някакво друго и марката не му помня даже...
            Отзад пише AMP TS, JASO FB , ISO E-GB - марката не си я записах...Цената беше 12лв. Ще се кара на Хусварна 360 основно ендуро от време на време на пистата за едно две кръгчета... Дали ще е проблем?
            До колкото разбрах това FB е от какъв клас е това е B демек по -малък или как да го кажа.? Може ли да изразходвам тази тубичка и след това да сменя или.?
            И ако не се лъжа пишеше някакво съотношение 1:50 или нещо от сорта.?

            Коментар


            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              Първоначално публикуван от Петър Богданов Преглед на мнение
              Колеги бях да си взимам масло и не ми достигнаха парите и се наложи да си взема някакво друго и марката не му помня даже...
              Отзад пише AMP TS, JASO FB , ISO E-GB - марката не си я записах...Цената беше 12лв. Ще се кара на Хусварна 360 основно ендуро от време на време на пистата за едно две кръгчета... Дали ще е проблем?
              До колкото разбрах това FB е от какъв клас е това е B демек по -малък или как да го кажа.? Може ли да изразходвам тази тубичка и след това да сменя или.?
              И ако не се лъжа пишеше някакво съотношение 1:50 или нещо от сорта.?
              От майстори знам, че за 2-тактов двигател най-важно за дългият му живот е маслото. Иначе JASO FB ще рече, че е м/у нисък и среден клас масло, всяка следваща буква "FA,FB,FC.." е по-добро масло. 1:50 е 1 литър масло на 50 литра бензин.
              Аз карам само Ажип Крос пълна синтетика и съм много доволен.
              Можеш да караш и с това, което си купил евентуално, няма как да знаеш преди теб как и с какво е каран... кой знае. Аз лично не пестя от масло.
              Yamaha WR 200

              Коментар


              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Здравейте колеги,карам от 4 години ямаха дт 50,смених няколко туби масло от Лукойл,минерално,после пълна синтетика от ОМВ,този сезон карам с минерално от ОМВ,не намирам никаква разлика...мотора се кара по улиците по 2000 км в летния сезон...много съм доволен..двутактов е ,разбира се

                Коментар


                • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
                  От майстори знам, че за 2-тактов двигател най-важно за дългият му живот е маслото. Иначе JASO FB ще рече, че е м/у нисък и среден клас масло, всяка следваща буква "FA,FB,FC.." е по-добро масло. 1:50 е 1 литър масло на 50 литра бензин.
                  Аз карам само Ажип Крос пълна синтетика и съм много доволен.
                  Можеш да караш и с това, което си купил евентуално, няма как да знаеш преди теб как и с какво е каран... кой знае. Аз лично не пестя от масло.
                  Благодаря ти много... Значи ще изхарча това ,че така и така съм го купил и след това ще мина на старото на него пишеше JASO FD ,но не ми достигнаха парите и...Благодаря отново.

                  Коментар


                  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Аз имам Балкан 50 и малко се обърках докато изчета темата. В крайна сметка не разбрах какви характеристики да има моето масло? И по какво се познава кое е за скутер и за кросов мотор .

                    Коментар


                    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      Първоначално публикуван от vlado_tam Преглед на мнение
                      Аз имам Балкан 50 и малко се обърках докато изчета темата. В крайна сметка не разбрах какви характеристики да има моето масло? И по какво се познава кое е за скутер и за кросов мотор .
                      За Балкан 50 вземи някакво като моето като характеристики, а като марка ти си избираш... Отзад да пише JASO FB или JASO FD ,минерално или полусинтетика му е достатъчно на балканчето.
                      Последно редактирано от Петър Богданов; 21-05-13, 17:33. Причина: ...

                      Коментар


                      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        Тъй като и аз ще се присъединявам към 2т ездачите искам да попитам това масло добро ли е Yacco mvx 500 semysitetic 2t
                        http://shop.yacco-bulgaria.com/index...product_id=158

                        Коментар


                        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          Добро е, но за полусинтетика е прекалено скъпо. За тези пари има къде къде по-добри избори - Мотул например. Според мен най-добрия вариянт е http://www.motostar777.com/creators/...ull_Synthetic/ - хем спестяваш пари, хем взимаш качествено масло пълна синтетика.

                          Коментар


                          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            Колега не е скъпо 16.50 литъра то е 2 литра затова но няма спор това синтетичното е по -добро

                            Коментар


                            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              А да, не съм обърнал внимание, че е 2л. Както и да е, според мен е по-добре да дадеш 3лв отгоре за пълната синтетика

                              Коментар


                              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                Мнение за масло Agip 2Т 100 СИНТЕТИКА ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X